Środa, 08 lipca 2020 r.   Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Polskie Radio PiK » PiKtogramy
Kręgielnia

Czytamy dla Ciebie...

„Dzieci kapitana Granta”

Od 8 czerwca na antenie Polskiego Radia PiK prezentujemy odcinki powieści przygodowej pt. „Dzieci kapitana Granta”, należącej do najpopularniejszych dzieł sławnego francuskiego pisarza Juliusza Verne’a, jednocześnie zaliczanej do światowego kanonu literatury dziecięcej i młodzieżowej.

„Dzieci kapitana Granta” stanowią pierwszą część tak zwanej dużej trylogii Vernowskiej, na którą składają się także powieści „Dwadzieścia tysięcy mil podwodnej żeglugi” i „Tajemnicza wyspa”.

Adaptację radiową powieści „Dzieci kapitana Granta” opracował Jacek Lecznar na podstawie wydania z 1947 roku, które ukazało się nakładem Księgarni J.Kubickiego.

Przygody „Dzieci kapitana Granta”
to doskonała lektura na całe wakacje
dla całej rodziny!

Po prostu słuchaj!
Czytamy dla Ciebie!W czasie próbnego rejsu jachtu „Duncan”, należącego do lorda Glenarvana, złowiony został rekin. W jego wnętrznościach załoga jachtu znalazła tajemniczą butelkę z ukrytymi w środku dokumentami. Okazało się, że są to mocno zniszczone, napisane w trzech językach listy. Ich autor - kapitan Grant - informował o rozbiciu się przed dwoma laty jego statku i prosił o pomoc. Lord Glenarvan natychmiast rozpoczął poszukiwania zaginionego...
żródło: znak.pl

Powieść przygodowa „Dzieci kapitana Granta” opisuje losy zamorskiej wyprawy zorganizowanej przez dzieci kapitana Granta, Roberta i Mary, w poszukiwaniu ojca, którego okręt zaginął wraz z całą załogą. W wyprawie towarzyszy im charyzmatyczny naukowiec, doktor Jakub Paganel. Podróżnicy przemierzają oceany i lądy, przeżywają liczne przygody, spotykają barwne i fascynujące postacie, padają ofiarą groźnych bandytów, zmagają się z dzikimi tubylcami z odległych krain. Tropiąc poszlaki, docierają do wybrzeży Patagonii, przemierzają Amerykę Południową, płyną do Australii, podróżują po Oceanii. Pasjonująca odyseja znajdzie nieoczekiwany finał na bezludnej wyspie na Pacyfiku...
źródło: czytam.pl

...więcej na antenie Polskiego Radia PiK. Czyta: Jacek Lecznar.Kolejne odcinki emitowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 11.40 (premiera), a powtarzane nazajutrz o godz. 05.45.