Sobota, 23 lutego 2019 r.   Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa
Polskie Radio PiK » PiKtogramy

Czytamy dla Ciebie...

"Cień księdza Piotra"

Cztamy dla Ciebie!
Cztamy dla Ciebie!
Od 14 stycznia w zimowej ofercie Polskiego Radia PiK, proponujemy naszym Słuchaczom odcinki książki Danuty Mostwin pt. "Cień księdza Piotra", w radowej adaptacji Małgorzaty Żurakowskiej.

W twórczości Danuty Mostowin - od czasu wojny zamieszkałej w USA autorki m.in. wydanej w Instytucie Wydawniczym PAX powieści pt. "Ameryko Ameryko" oraz wielu prac naukowych i publicystycznych na temat życia Polonii Amerykańskiej - ta powieść stanowi ewenement szczególny. Jest to nie tylko - jak poprzednie - powieść napisana z niezwykłym talentem, darem przedstawia znakomicie podpatrzonych sytuacji i portretów ludzi z krwi i kości, żywych, pełnych temperamentu, bez odrobiny pozy.

Jest to powieść historyczna. Bohaterowie w ich codzienności, w ich życiu osobistymi rodzinnym, z ich ludzkimi marzeniami i dążeniami.
źródło: lubimyczytac.pl

"Cień księdza Piotra" stanowi część Sagi Polskiej, cyklu powieściowego, w którym autorka przedstawiła dzieje kilku pokoleń polskiej rodziny. Na ten cykl składają się także powieści: "Szmaragdowa zjawa", "Tajemnica zwyciężonych", "Nie ma domu", "Dom starej lady", "Ameryko! Ameryko!" oraz "Ja za wodą, ty za wodą".

Kolejne odcinki emitowane będą od poniedziałku do piątku o godz. 11.40 (premiera), a powtarzane nazajutrz o godz. 05.45.