Czwartek, 22 sierpnia 2019 r.   Imieniny: Cezarego, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Wsłuchaj się w region

Co w regionie piszczy?

Radiowe wędrówki po najciekawszych miejscach Pomorza i Kujaw - tych znanych, mniej znanych, pomijanych a jednak godnych polecenia.

Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób.

W każdą sobotę zapraszamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu.

W audycji "Wsłuchaj się w region'' zapraszamy również na interesujące wydarzenia kulturalne oraz wydarzenia rekreacyjno-sportowe.


17 sierpnia 2019

W naszym programie "Wsłuchaj się w region" będziemy na Karuzeli Teatralnej w Górznie. Przekażemy relację z zawodów triathlonowych Bydgoszcz/Borówno. Przy okazji zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku. Zajrzymy również do lokalnych gazet i zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. W programie dużo dobrej, letniej muzyki. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

10 sierpnia 2019

W programie m.in. zaproszenie na niezwykły Festiwal Wisły - to pięć dni z Królową Polskich Rzek, od Włocławka przez Ciechocinek aż po Toruń. Nasz wóz satelitarny zatrzyma się tym razem w pięknym mieście, otwartym na różne rodzaje sztuki, czyli w Chełmnie. Z polskiej stolicy zakochanych, miasta położonego na dziewięciu wzgórzach, tym razem będziemy zapraszać na „Perspektywy Nine Hills Festival”. Nie zabraknie też propozycji dla wypoczywających aktywnie, kolejnej wyprawy kajakiem po Pomorzu i Kujawach, no i oczywiście dużej i porcji letniej muzyki! Zaprasza Dariusz Gross.

3 sierpnia 2019

Wakacje na półmetku, a w programie dużo letniej muzyki, a także zaproszenia na imprezy sportowe, plenerowe i koncerty na Pomorzu i Kujawach. Nasz wóz satelitarny zatrzyma się w Cekcynie, skąd opowiemy nie tylko o tej urokliwej miejscowości i o Borach Tucholskich. Zaprosimy też na Cekcyniadę, czyli XXI dni gminy Cekcyn. Będziemy też m.in. pływać kajakiem po pięknych jeziorach Pojezierza Brodnickiego, a później Drwęcą aż do Torunia. Zaprasza Dariusz Gross.

27 lipca 2019

W ostatnią sobotę lipca zaparkujemy nasz wóz satelitarny w Barcinie, skąd będziemy relacjonować „Dni Miodu”. Zachęcając do spróbowania wyrobów pszczelarzy z Kujaw i Pałuk, sprawdzimy z jakich atrakcji Państwo będą mogli skorzystać podczas I edycji tej imprezy. Toruń odwiedzimy za sprawą „Festiwalu Teatrów Ulicznych” i ”Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji”. Podczas podróży po naszym regionie pojawimy się również w Chełmnie za sprawą opowieści szpiegowskich. Natomiast w cyklu „Legendy Pomorza i Kujaw” wyjaśnimy skąd się wzięła owca w herbie Mroczy. Tradycyjnie sprawdzimy propozycje rekreacyjno-sportowe i będziemy zachęcać do skorzystania z zaproszeń na koncerty. Zaprasza Daria Kosmala.

20 lipca 2019

Zaprasza Daria Kosmala.
Będziemy na "Dniach Borów Tucholskich". Przedstawiamy propozycje na dobry weekend - nasi reporterzy przeczesują region w poszukiwaniu atrakcji, które pozwolą spędzić sobotę i niedzielę w wyjątkowy sposób. Zachęcamy mieszkańców Pomorza i Kujaw do aktywnego wypoczynku, łączącego jego formy z możliwością poznawania historii i zagadek swojego regionu. Powiemy również o interesujących wydarzeniach kulturalnych oraz wydarzeniach rekreacyjno-sportowych. Zaprasza Daria Kosmala.

13 lipca 2019

Pogoda przez weekend sprzyja korzystaniu z ciekawych propozycji imprez w naszym regionie. Zaprosimy na Bulwar Filadelfijski w Toruniu, który stanie się miejscem wielu eksperymentów. Naukowcy z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia opuszczą swoją siedzibę i spędzą czas nad Wisłą a wszystko dla Państwa i za sprawą Kulturalnego Lata w Toruniu. Nasz wóz satelitarny zaparkuje w Żabienku koło Mogilna skąd będziemy relacjonować "Nieziemsko Bezpieczny Piknik". Świętujące swoje 15. urodziny Stowarzyszenie "Promyk Nadziei", przygotowało wiele atrakcji z tej okazji, ale też porady jak szczęśliwie i zdrowo żyć, nie wpadając w śmiertelnie groźne uzależnienia. Sprawdzimy także szczegóły wielu zapowiadanych imprez rekreacyjno sportowych m.in. Sołtysiady 2019 w Bajkowej Krainie. Zachęcimy również do kibicowania uczestnikom Turnieju Siatkówki Plażowej Polonez Cup, który zostanie rozegrany na plaży w Pieczyskach. W ramach spotkań z historią wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy i już tradycyjnie zajrzymy do lokalnych gazet. Zaprasza Daria Kosmala.

6 lipca 2019

Lato w pełni, a w naszej audycji będziemy zachęcać Słuchaczy do wyjścia z domu i do udziału w wielu fantastycznych imprezach, które już w ten weekend na Pomorzu i Kujawach! Nasz wóz satelitarny zatrzyma się na Wielkim Międzynarodowym Turnieju Rycerskim na zamku w Golubiu-Dobrzyniu. Odwiedzimy też w Pałac w Lubostroniu i udamy się do Szafarni na "Wakacje z Chopinem". Nasz reporter będzie obserwował w Bydgoszczy największą imprezę triathlonową w Polsce, ale zaprosimy też Państwa na "Noc grozy" na zamku w Świeciu nad Wisłą i na Jarmark Jaszczurczy do Chełmna. Jak zwykle nie zabraknie też letniej muzyki i wielkich wakacyjnych hitów! Zaprasza Dariusz Gross.

29 czerwca 2019

W ostatnią sobotę czerwca będziemy wsłuchiwać się w ryk silników na motorowodnych zawodach w Żninie. Na Jeziorze Małym rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy w klasach F-700 i F-125. W związku z tym zakotwiczymy plenerowe studio na żnińskiej plaży. Z brzegu będziemy obserwować zmagania motorowodniaków, ale poznamy też ciekawe miejsca w okolicach Żnina i usłyszymy legendę o strażniku żnińskiej baszty. Nie zabraknie też opowieści szpiegowskich i zaproszeń na weekendowy wypoczynek na Pomorzu i Kujawach. "Święto Żuru" w Brześciu Kujawskim, a może "Festiwal Fado" w Grudziądzu? Powitanie lata w bydgoskim Myślęcinku czy festyn folklorystyczny w "Perle Kujaw" - w skansenie w Kłóbce? Do tego duża porcja wakacyjnej muzyki. Zaprasza Dariusz Gross.

22 czerwca 2019

Relacja z festiwalu wodnego "Ster na Bydgoszcz 2019" na Wyspie Młyńskiej. Będziemy na mistrzostwach Polski w rallycrossie w Toruniu i zaprosimy na noc kupały w grodzie Kopernika. W ramach spotkań z historią wysłuchamy kolejnej kujawsko-pomorskiej legendy, a zaprzyjaźniony przewodnik opowie o działalności szpiegów na terenie regionu. Tym razem o tym jak pracowali i jak zdobywali informacje. Zachęcać będziemy do aktywnego wypoczynku, zajrzymy do lokalnych gazet oraz zapowiemy kulturalne propozycje na weekend. Zaprasza Małgorzata Burchardt.

15 czerwca 2019

Wóz satelitarny Polskiego Radia PiK zaparkuje w Biskupinie, skąd relacjonować będziemy wydarzenia Festiwalu Nauki "Ścieżki archeologii". Pokażemy też na czym polegają kociewskie uciechy, czyli sprawdzimy czym jest "żywy skansen" w Mueum Etnograficznym w Toruniu. Zaprosimy też Słuchaczy na finał trwającego dziewięć dni święta Grudziądza. Bedziemy na Jarmarku Spichrzowym, ale przypomnimy też, że w ten właśnie weekend odbywają się również dni innych miast, m.in. Kruszwicy i Brodnicy. Jak zwykle zaserwujemy dużą dawkę już wakacyjnej muzyki! Zaprasza Dariusz Gross.
1234567