Śmiertelny wypadek motocyklisty pod Radziejowem. Zginął zasłużony druh OSP Osięciny [aktualizacja/zdjęcia]
Do wypadku doszło w piątek ok. godz. 13:00 we wsi Bartłomiejowice (gmina Osięciny, powiat radziejowski), na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 301 z drogą powiatową. W wyniku zderzenia z samochodem zginął 60-letni motocyklista. Był to druh Marek Danielak.
Tak swojego przyjaciela żegnają druhowie z OSP Osięciny: „Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Druha Marka Danielaka, który zginął w dzisiejszym wypadku. Druh Marek był wieloletnim Członkiem naszej Jednostki, oddanym Strażakiem oraz kierowcą. Przez lata z ogromnym zaangażowaniem, odpowiedzialnością i poświęceniem służył mieszkańcom, zawsze gotowy nieść pomoc potrzebującym.
Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 74-letni kierujący Skodą Fabia, mieszkaniec powiatu radziejowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym jednośladem. W wyniku uderzenia 60-letni motocyklista, mieszkaniec powiatu radziejowskiego, poniósł śmierć na miejscu.
Mundurowi sprawdzili, że kierowca auta osobowego był trzeźwy. Szczegółowe przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratury.
Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Przy wypadku działały cztery zastępy strażackie: dwa z PSP Radziejów oraz OSP Osięciny i OSP Wola Skarbkowa. Około godz. 15:00 na miejscu były już tylko dwa zastępy oraz technicy.