Dziennikarze Polskiego Radia PiK wyróżnieni w międzynarodowym konkursie!
Reportaż Roberta Dulińskiego i Michała Zaręby pt. „Wyrok za człowieczeństwo” doceniono w konkursie „II wojna światowa – 80 lat później”.
Jury wyróżniło naszych redakcyjnych kolegów w kategorii audio za opowieść o wojennym dramacie dwóch polskich rodzin. W tle jest pomoc angielskim żołnierzom, za którą bohaterowie ich historii zapłacili najwyższą cenę. Z rąk Niemców zginęli Józef Olszewski z córką Janiną i Mieczysław Warawan.
- Zależało nam nie tylko na przedstawieniu faktów, ale także na pokazaniu, jak wydarzenia sprzed 80 lat, wciąż wpływają na współczesność. Sami te poznawaliśmy tę historię, docierając do kolejnych osób, świadków i dokumentów - mówią autorzy reportażu. - Przekonaliśmy się, że te wspomnienia są nadal bolesne. Kolejne pokolenia chcą, by pamięć o ich bliskich się nie zatarła.
We wszystkich kategoriach wpłynęło 139 zgłoszeń od 69 autorów reprezentujących 27 krajów.
- Wyróżniony reportaż „Wyrok za człowieczeństwo” można posłuchać TUTAJ. Jest dostępny również na YouTube oraz na Spotify.