Sobota, 10 grudnia 2022 r.   Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana
Polskie Radio PiK » Rozmowa Dnia » Rozmowa dnia
2022-07-20, 06:45 Redakcja

Piotr Kaleta

Piotr Kaleta/fot. Wikipedia
Piotr Kaleta/fot. Wikipedia
Polskie Radio PiK -Rozmowa Dnia - Piotr Kaleta
Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Piotr Kaleta (Prawo i Sprawiedliwość). Czy „zakotwiczenie w Unii Europejskiej” może być receptą na inflację?Magdalena Ogórek: Mamy bardzo intensywny czas w polskiej polityce i podejrzewam, że sytuacja będzie dynamicznie się rozwijać. Z niepokojem obserwuję powtarzające się przekazy kandydatki na premierę jak mówi Platforma Obywatelska tudzież na premierkę, Izabeli Leszczyny, która w każdym wywiadzie zaczyna zaznaczać, że recepta na pokonanie inflacji w Polsce to „zakotwiczyć Polskę w Unii Europejskiej”. Jak pan to rozumie? My nie jesteśmy zakotwiczeni?

Piotr Kaleta: I tu pojawia problem, bo nie wiem, co ci ludzie są w stanie jeszcze wymyślić i w jaki sposób jesteśmy w stanie oddać jakąś część, czy zdecydowaną ilość polskiej suwerenności. To są rzeczy, które dla mnie są niepojęte, ale rozumiem, że to jest jeden z kolejnych takich wybiegów, gdzie właśnie ta pani, nie posiadając jakichkolwiek kompetencji do tego, żeby być w ogóle premierem czy w ogóle na ten temat się wypowiadać, będzie szukała właśnie takich wrzutek, które będą coś znaczyły. W związku z tym jest to pokazanie czegoś, co w ogóle nie ma jakiejkolwiek wartości merytorycznej i ciężaru gatunkowego. No, ale to już jest domena polityków opozycji, polityków Platformy Obywatelskiej, żeby wprowadzać nas w jakąś niewidzialną strukturę pewnej wiedzy. Uważam, że kobieta, która kiedyś nie tak dawno przecież wpisywała się w ten nurt „cudownych” wypowiedzi pań z Platformy Obywatelskiej, gdzie mówiła, że Krym można by było oddać Putinowi, gdzie jedna z pań mówiła, że gdyby natura chciała, to Mierzeja Wiślana byłaby przekopana, czy wreszcie słynne słowa pani premier Kopacz o dinozaurach. To jest właśnie taki sposób myślenia i teraz wyobraźmy sobie, co by było, gdyby rzeczywiście ci ludzie rządzili w Polsce. Nawet nie próbujmy sobie tego wyobrażać, bo to byłoby katastrofą dla naszej ojczyzny (...).

Zobacz także

2022-10-14, godz. 06:00 Piotr Studnicki i Konrad Majszyk W regionie rozpoczynają się konsultacje społeczne dotyczące budowy Kolei Dużych Prędkości, w ramach projektu Centralny Port Komunikacyjny. Naszymi gośćmi… » więcej 2022-10-13, godz. 07:43 Jan Styczyński Gościem „Rozmowy Dnia” był prof. Jan Styczyński, lekarz Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Collegium Medicum, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii… » więcej 2022-10-12, godz. 06:45 Grzegorz Górny Gościem „Rozmowy Dnia” był Grzegorz Górny – prezes fundacji Polska Wielki Projekt, a jej tematem międzynarodowa konferencja na temat bezpieczeństwa… » więcej 2022-10-11, godz. 10:00 Kosma Złotowski Gościem „Rozmowy Dnia” był europoseł Kosma Złotowski. Rozmawialiśmy o wojnie na Ukrainie, o szlaku Bałtyk–Adriatyk oraz o wpisaniu Bydgoszczy na listę… » więcej 2022-10-10, godz. 06:00 Patryk Tomaszewski Gościem „Rozmowy Dnia” był dr Patryk Tomaszewski – politolog z UMK. Rozmawialiśmy o nowej fazie wojny na Ukrainie, a także o sporze samorządów z rządem… » więcej 2022-10-07, godz. 06:45 Patryk Mikołajewski Gościem programu „Rozmowa Dnia” był burmistrz Koronowa, Patryk Mikołajewski. Rozmawialiśmy o problemach, jakie samorządom sprawiają wysokie ceny energii… » więcej 2022-10-06, godz. 06:45 Łukasz Reszczyński Gościem „Rozmowy Dnia” był dr Łukasz Reszczyński, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. A jej tematy to: wojna na Ukrainie, pseudoreferenda… » więcej 2022-10-05, godz. 06:00 Arkadiusz Mularczyk Gościem „Rozmowy Dnia” był poseł Arkadiusz Mularczyk. Rozmowa dotyczyła polskiego wniosku o reparacje wojenne od Niemiec. – To początek wielkiej batalii… » więcej 2022-10-04, godz. 06:00 Tomasz Latos Gościem „Rozmowy Dnia” był przewodniczący sejmowej komisji zdrowia – poseł Tomasz Latos. Rozmawialiśmy o inwestycjach finansowanych z Funduszu Medycznego… » więcej 2022-10-03, godz. 06:45 Radosław Sajna-Kunowsky Gościem „Rozmowy Dnia” był prof. Radosław Sajna-Kunowsky – politolog, medioznawca, hispanista, doktor habilitowany nauk społecznych, profesor Uniwersytetu… » więcej
34567