Wtorek, 31 stycznia 2023 r.   Imieniny: Marceli, Ludwiki, Jan
Polskie Radio PiK » Nauka i technologie
2022-11-03, 15:15 Michał Zaręba/Redakcja

„Drony masowo wykorzystywane na Ukrainie”. DroneTech World Meeting w Toruniu

DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
DroneTech World Meeting w Toruniu/fot. Michał Zaręba
Pokazy, wykłady i panele dyskusyjne znalazły się w programie DroneTech World Meeting w Toruniu. To dwudniowe spotkanie profesjonalistów, pasjonatów i wszystkich zainteresowanych tematyką dronów.
Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna DroneTech World Meeting to największe cykliczne wydarzenie w Polsce w całości dedykowane pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym. - To co dzieje się na wschodzie to jest nic innego jak pełnoskalowa wojna dronów - mówi Robert Fintak, prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych. - Wojskowi nie do końca się z tym zgadzają, bo uważają, że drony to głównie te wielkie predatory czy Black Hawki, natomiast my ludzie z branży uważamy, że w tym wszystkim są również bezzałogowce cywilne, w ogromnej mierze wykorzystywane w tym konflikcie.

Spotkanie twórców i użytkowników technologii bezzałogowych odbywa się w Toruniu już po raz siódmy. - Instytut Wspierania Nowych Technologii, wraz z partnerami wydarzenia, po raz kolejny w Toruniu – mieście przyjaznym nowym technologiom – stworzył platformę wymiany myśli, wiedzy, doświadczeń, pomysłów i inspiracji, by wspierać rozwój świata pojazdów, systemów bezzałogowych i autonomicznych w myśl idei „technologia w służbie człowiekowi i natury” – zapowiadali organizatorzy.

Impreza potrwa do piątku (4 listopada) w hotelu Copernicus. Wstęp jest bezpłatny.
Mówi Robert Fintak, prezes Polskiej Izby Systemów Bezzałogowych
Relacja Michała Zaręby

Nauka i technologie

2023-01-29, godz. 12:50 Po tej operacji żołądka mózg odżyje! Badania naukowców z Bydgoszczy i Harvarda Co dzieje się w mózgu osoby z otyłością, która przeszła operację bariatryczną, czyli zabieg zmniejszający żołądek? To zagadnienie badają naukowcy… » więcej 2023-01-18, godz. 18:10 Środowisko w rękach inżynierów. PR PiK z wizytą na Politechnice Bydgoskiej [wideo, zdjęcia] Jakość wody w Brdzie jest obecnie na tyle dobra, że jej ujęcie dla mieszkańców mogłoby znajdować się w ścisłym centrum Bydgoszczy - mówią zgodnie… » więcej 2023-01-13, godz. 18:28 Nasze skarby docenione w plebiscycie „Archeologiczne Sensacje 2022”! Znamy najważniejsze zeszłoroczne odkrycia i wydarzenia w polskiej archeologii. Plebiscyt na Archeologiczne Sensacje 2022 roku zakończony. Wśród zwycięzców… » więcej 2023-01-10, godz. 07:48 Posłuchaj, co Ci w głowie gra! Muzyka fal mózgowych w Młynach Rothera [wideo] W bydgoskich Młynach Rothera każdy może wsłuchać się w siebie i w swoje myśli. Dzięki instalacji interaktywnej można usłyszeć muzykę fal mózgowyc… » więcej 2022-12-11, godz. 21:32 Kapsuła Orion zakończyła misję. To przygotowanie do kolejnego lotu człowieka na Księżyc W niedzielę (11 grudnia) na wody Pacyfiku opadła bezzałogowa kapsuła Orion, wysłana przez NASA w podróż na Księżyc w ramach programu Artemis. - Ten program… » więcej 2022-11-22, godz. 17:30 Historyczny sukces naukowców z UMK! Dwie osoby laureatami ERC Starting Grants Naukowcy z UMK, prof. Piotr Wcisło i prof. Katharina Boguslawski, znaleźli się w gronie 408 laureatów grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)… » więcej 2022-11-19, godz. 14:55 „Bydgoszcz ważna na urologicznej mapie kraju”. Specjaliści spotkali się tu na sympozjum Jak leczyć z pomocą nowoczesnej technologii? - o tym rozmawiają medycy podczas 29. Sympozjum Sekcji Endourologii w Bydgoszczy. W wydarzeniu bierze udział ponad… » więcej 2022-11-08, godz. 07:54 „Myślimy nie tylko mózgiem, ale całym ciałem”. Współpraca Collegium Medicum z USA - To, co dzieje się z naszym ciałem, wpływa na nasz styl myślenia - mówi prof. Margaret Niznikiewicz z Uniwersytetu Harvarda, która wygłosiła wykład dla… » więcej 2022-10-21, godz. 14:55 Roboty i eksperyment z dwutlenkiem węgla. Bydgoski Festiwal Nauki [wideo, zdjęcia] Trwa Bydgoski Festiwal Nauki. To szansa na zdobycie wiedzy poprzez udział w eksperymentach, wykładach i warsztatach. » więcej
1234567