Poślizg z remontem planetarium w Grudziądzu. To wpłynie na cenę
Remont generalny grudziądzkiego planetarium opóźniony. Wszystko przez dodatkowy czas na wykonanie dokumentacji projektowej. Miała być gotowa we wrześniu ubiegłego roku, będzie za dwa miesiące.
Z wykonawcą podpisano aneks do umowy. Dokumentacja ma być gotowa do końca marca, czyli pół roku później. Zmieni się też cena.
- To bardzo specyficzny, złożony projekt. Pamiętajmy, że jest to obiekt wybudowany na początku lat 70. minionego wieku. Do tej pory nie był tak gruntownie modernizowany - mówi Karol Piernicki, rzecznik prezydenta Grudziądza. - Wykonawca poprosił o wydłużenie terminu.
Całość zadania miała być zrealizowana za kwotę nieco ponad 360 tys. zł. Ostatecznie cena całej dokumentacji wzrośnie o ok. 10 proc.
Po remoncie planetarium w Grudziądzu będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Zostanie tam zamontowany nowoczesny obiektyw, a na dachu powstanie taras astronomiczny.
Zobacz także
Chińscy hakerzy podejrzani o cyberatak na easyJet
2020-05-21, 17:21Za atakiem hakerskim na linię lotniczą easyJet mogli stać hakerzy z Chin - podaje Reuters, powołując się na źródła znające ustalenia śledztwa w tej sprawie. Włamywacze uzyskali dostęp do danych 9 mln klientów brytyjskiego pr… Czytaj dalej »
Hydrolog: musimy się liczyć z jedną z najgorszych susz w historii Polski
2020-04-26, 11:34Jeśli nie pojawią się regularne opady deszczu to latem czeka nas jedna z największych susz w historii Polski - alarmuje hydrolog, wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński. Do takiej sytuacji przyczyniły się niskie opady spowodowane zmianami… Czytaj dalej »
Jest kasa z ministerstwa na respirator, który powstaje na UTP w Bydgoszczy!
2020-04-24, 09:03Projektowany na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy respirator UCM 01 otrzymał wsparcie z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Czytaj dalej »
Komputery i serwery do walki z wirusem - sprzęt UTP udostępniony naukowcom
2020-04-07, 09:30UTP włącza się do akcji folding@home, która daje możliwość wsparcia prac naukowców z całego świata starających się lepiej zrozumieć koronawirusa 2019 (2019-nCoV) i znaleźć na niego antidotum. Do realizacji tego zadania UTP przeznaczyło… Czytaj dalej »
Badania tysięcy próbek potwierdzają, że psy i koty nie przenoszą koronawirusa
2020-03-30, 08:55Analiza tysięcy próbek pobranych od psów i kotów nie przyniosła ani jednego wyniku dodatniego na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 - informuje globalna spółka IDEXX Laboratories, Inc., zajmująca… Czytaj dalej »