Niedziela, 01 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Nadii, Justyna, Juliana
Polskie Radio PiK » Kultura
Plichta
2021-07-18, 15:34 Redakcja

„Rzeka Muzyki” znowu gra. Dla bydgoszczan zaśpiewa Mikołaj Macioszczyk [wideo]

Mikołaj Macioszczyk/fot. Archiwum
Mikołaj Macioszczyk/fot. Archiwum
Bydgoski wokalista Mikołaj Macioszczyk, uczestnik programu „The voice of Poland” to kolejny wykonawca, który wystąpi w niedzielę (18 lipca) podczas bydgoskiego cyklu w plenerze „Rzeka Muzyki”.
„Rzeka Muzyki”, czyli cykl bezpłatnych koncertów na wodzie wrócił po dwuletniej przerwie. Tydzień temu dla bydgoszczan zaśpiewała Kasia Moś, w niedzielę wystąpi kolejny wykonawca - Mikołaj Macioszczyk. To bydgoszczanin - muzyk, kompozytor, wokalista-samouk. Był uczestnikiem X edycji „The Voice of Poland” i finalistą XI edycji tego programu. W styczniu, podczas społecznej zbiórki fani wsparli nagranie jego debiutanckiej płyty.

W czerwcu miał premierę jego projekt, który jest hołdem dla zmarłego Krzysztofa Krawczyka. - „Chciałem być” to nie jest moja piosenka i wiele osób może być zaskoczonych, że pierwszy mój utwór po programie to cover. Tak się stało jednak, że ten świetny artysta odszedł i postanowiłem oddać mu hołd – opowiadał artysta w Polskim Radiu PiK. - Obudziłem się pewnej nocy i stwierdziłem, że musimy nagrać ten utwór na dachu łódki. Ostatecznie siedzimy w teledysku w takim miejscu i pływamy po Bydgoszczy.

Początek niedzielnego koncertu Mikołaja Macioszczyka w amfiteatrze przy Operze Nova o godz. 19.00. Jak zapowiadają organizatorzy - liczba miejsc, w związku z pandemią, jest ograniczona.


Kultura

2021-08-01, godz. 12:44 Odrestaurowany cyfrowo „Kanał” Wajdy w rocznicę Powstania w bydgoskim kinie To będzie wyjątkowa projekcja w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny! » więcej 2021-07-31, godz. 18:07 „Pośród nas” - pamięci Mieczysława Franaszka [zdjęcia] 31 lipca o godz. 15:50 dokładnie w drugą rocznicę śmierci znanego i cenionego aktora Mieczysława Franaszka, na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy odsłonięta z ... » więcej 2021-07-31, godz. 16:12 Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz - muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor Jerzy „Duduś' Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwięko ... » więcej 2021-07-30, godz. 09:51 Piosenki Anny Jantar popłyną z „Rzeką Muzyki”. Zaśpiewa Joanna Smajdor Znana z telewizyjnych programów muzycznych Joanna Smajdor wystąpi podczas kolejnego koncertu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy - w niedzielę (1 sierpnia) w amfiteat ... » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Women’s Voices Festival: najlepsze polskie wokalistki wystąpią w Bydgoszczy Paulina i Natalia Przybysz, Kayah, Brodka, Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Margaret, Monika Borzym - te i inne wokalistki zaśpiewają w Bydg ... » więcej 2021-07-28, godz. 09:14 Ciężkie czasy pokazują w sztuce. Wystawa w Bydgoszczy i w Mannheim Dziesięciu polskich i dziesięciu niemieckich artystów bierze udział w projekcie „Harte Zeiten. Ciężkie czasy'' realizowanym przez Galerię Miejską bwa we współ ... » więcej 2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej
1234567