Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Kultura
2021-01-27, 09:56 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Młody i zdolny. Mikołaj Macioszczyk zbiera na debiutancką płytę [wideo]

Mikołaj Macioszczyk. Fot. www.facebook.com/Florian.Lubinski
Mikołaj Macioszczyk. Fot. www.facebook.com/Florian.Lubinski
Bydgoszczanin, rocznik 1992. Muzyk, kompozytor, wokalista, samouk. Mikołaj Macioszczyk, bo o nim mowa, był uczestnikiem X edycji The Voice of Poland i finalistą XI edycji tego programu. Niebawem ruszy społeczna zbiórka na debiutancką płytę muzyka, który dla swoich fanów przygotowuje minikoncerty na dworcach największych miast w Polsce.
- Zbieram na swoją debiutancką płytę, taką trochę wymarzoną, bo już od 3 lat ją planuję. Niestety COVID troszkę pokrzyżował te plany. Myślałem, że w tym roku będzie troszkę normalniej, ale niestety sytuacja jest jaka jest, więc postanowiłem prosić o wsparcie swoich fanów tudzież osoby, które chciałyby wesprzeć początkujących, dobrze rokujących muzyków, mam nadzieję. Kilka osób mi tak powiedziało... Myślę, że mogę to powtórzyć - powiedział Mikołaj Macioszczyk.

Zbiórka prowadzona będzie od 28 stycznia na portalu wspieram.to/mikinafali

- Nie lubię czegoś takiego, że ludzie wpłacają pieniądze i nic z tego nie mają, więc założyliśmy też progi kwotowe - można będzie otrzymać plakat, płytę lub bluzy - dodaje muzyk.

W najbliższy piątek 29 stycznia Mikołaj Macioszczyk wyruszy w „trasę koncertową” pod hasłem „Pociąg do normalności”. Będą to minikoncerty na dworcach w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Toruniu i Bydgoszczy.

- Na ten pomysł wpadłem totalnie przypadkiem. Z kolegą będziemy oczywiście stosowali wszelkie środki bezpieczeństwa i wymogi sanitarne. Chcemy akustycznie wejść i zagrać na dworcach. Chciałbym w ten sposób wprowadzić trochę normalności, uśmiechu. Wiem, że czasy są ciężkie, a bez muzyki człowiek się dużo mniej uśmiecha. Chciałbym osobiście, jeśli oczywiście znajdą się fani, podziękować za wsparcie i zachęcić ludzi, którzy być może się zatrzymają, do wsparcia tej zbiórki, bo to dla mnie niezwykle ważne - zaznaczył młody muzyk.


Z Mikołajem Macioszczykiem rozmawia Bogumiłą Wresiło (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-04-21, godz. 16:51 Tak rolnicy walczyli o wolną Polskę. Wystawa w centrum Bydgoszczy [wideo, zdjęcia] „Tu rodziła się Solidarność rolników” - to tytuł wystawy otwartej w środę w Bydgoszczy.  Ekspozycję można oglądać na placu Teatralnym w centrum miasta. » więcej 2021-04-21, godz. 12:19 Wielkie inwestycje w kulturę: filharmonia i opera. Województwo dzieli pieniądze 15 mln dla Filharmonii Pomorskiej, ok. 60 mln dla Opery Nova - to środki, jakie mają się znaleźć w budżecie województwa dla bydgoskich instytucji kultury. » więcej 2021-04-20, godz. 13:37 „Szepty i cienie” w Międzynarodowym Dniu Tańca. Baletowa premiera online Najbliższa premiera bydgoskiej Opery Nova - trzyczęściowy wieczór baletowy „Szepty i cienie” - zaprezentowana zostanie online w czwartek (29 kwietnia), w Międ ... » więcej 2021-04-20, godz. 13:15 Gershwin - Błękitna Rapsodia już w piątek na ekranach W najbliższy piątek - 23 kwietnia - będzie można zobaczyć premierowo pierwszy odcinek cyklu programów muzyczno-edukacyjnych przygotowanych przez Filharmonię P ... » więcej 2021-04-18, godz. 12:05 10. edycja Festiwalu Animocje. Coś dla miłośników animacji Konkurs o grand prix Bydgoskiej Nagrody za najlepszy film animowany, wizyty w polskich studiach animacji, warsztaty oraz pokazy najciekawszych animowanych pro ... » więcej 2021-04-18, godz. 10:07 Fundacja „Fotografistka" poszukuje starych, podkolorowanych zdjęć Poszukiwane są zdjęcia zrobione na przestrzeni lat w Bydgoszczy, a o szczegółach kolejnej fotograficznej akcji Bogumiła Wresiło rozmawia z Katarzyną Gębarowsk ... » więcej 2021-04-16, godz. 15:50 Premiera „Zemsty” Fredry w Teatrze im. Horzycy w Toruniu [zdjęcia, wideo] W piątek (16.04.) na scenie toruńskiego Teatru Wilama Horzycy premiera „Zemsty”. - Mamy nadzieję, że być może w maju uda nam się zagrać przed publicznością, a ... » więcej 2021-04-16, godz. 09:10 W Internecie nic nie zginie! I dobrze, gdy trafia tam projekt „Pamięć bydgoszczan"! Projekt „Pamięć bydgoszczan' - Archiwum Historii Mówionej zagościł w mediach społecznościowych. Wspomnienia i relacje mieszkańców oraz osób związanych z miast ... » więcej 2021-04-15, godz. 08:54 Kameralne, powściągliwe, milczące. Obrazy Magdaleny Rucińskiej w bydgoskim bwa Wystawa malarstwa Magdaleny Rucińskiej pt. „Międzyprzestrzeń” otwarta została w bydgoskiej Galerii Miejskiej bwa. Na razie można oglądać ją tylko online - mat ... » więcej 2021-04-14, godz. 06:25 Emilia Pawłowska o swojej najnowszej płycie „Niebo nad jeziorem" [wideo] Emilia Pawłowska to wokalistka, która ma odwagę sięgać po swoje marzenia. Po ewidentnym sukcesie, jakim okazała się płyta „Czas nas uczy pogody' z ponadczasow ... » więcej
1234567