Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Kultura
Forum Rolnika 2021
2021-06-17, 20:53 Magda Jasińska/Redakcja

Kanał pełen kultury czyli nowy cykl w pięknych okolicznościach przyrody [program na lato]

„Kanał Kultura” to nowy cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych nad Kanałem Bydgoskim. Fot. Wikipedia
„Kanał Kultura” to nowy cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych nad Kanałem Bydgoskim. Fot. Wikipedia
„Kanał Kultura” to projekt społeczny realizowany w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest to cykl koncertów plenerowych wzdłuż Kanału Bydgoskiego.
Poza oczywistymi celami akcji, jak rozrywka i rekreacja, organizatorzy pragną przypomnieć ciekawą historię Kanału Bydgoskiego, unikatowego w tym regionie Europy szlaku wodnego. Zamierzają odwołać się do urokliwych wspomnień o bydgoszczanach, którzy na letnisko wybierali właśnie tereny wzdłuż Kanału, gdzie organizowano pikniki, wędrówki, wioślarskie przejażdżki w umiejscowionych nad wodą kawiarniach i ogródkach spotykały się całe rodziny. 

Ten stan sprzed stu lat ma być przywrócony miastu i jego mieszkańcom, czemu już służą liczne odnowione odcinki nabrzeża, siłownie zewnętrzne oraz marina przy Klubie Sportowym „Gwiazda”. 

Inauguracja cyklu koncertów zbiegnie się w czasie z otwarciem Centrum Edukacyjno – Społecznego i nowej siedziby Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy ul. Staroszkolnej 10 w dniu 19 czerwca, a w kolejnych tygodniach zapraszamy na następne wydarzenia.

Imprezy:
 
19 czerwca, g.16:00 - bulwar im. Sebastiana Malinowskiego, przy ul. Kanałowej
„Lata dwudzieste, lata trzydzieste nad Kanałem Bydgoskim”
Emilia Hamerlik Jazz Band

godz. 17.00-21.00 zwiedzanie nowo zaaranżowanych wystaw Muzeum Kanału Bydgoskiego, występy grup rekonstrukcyjnych, promocja albumu "Pozdrowienia znad starego Kanału Bydgoskiego"

25 czerwca, g.19:00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy

”Fala i kropka”
Sara Kordowska z Zespołem
Czesław Mozil & Grajkowie Przyszłości

26 czerwca, g.19:00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy

”Łapiąc falę”
Mikołaj Macioszczyk i Goście 

11 lipca g. 12:00 - ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wejście od strony ul. Spacerowej i Nakielskiej)

„Zagadek kilka Morskiego Wilka”, czyli szanty dla dzieci nad Kanałem Bydgoskim
Zejman & Garkumpel 

11 lipca g. 19:00 - ogrody francuskie przy Galerii Miedzyń (wejście od strony
ul. Spacerowej i Nakielskiej)


„Nad pięknym modrym Kanałem...”
Justyna Gęsicka, Krzysztof Zimny & Kwartet Unico. 

29 sierpnia godz. 21.00 - polana przy budynku KS Gwiazda ul. Bronikowskiego 45, w pobliżu VI śluzy
Kino plenerowe.
Materiał Magdy Jasińskiej (Popołudnie z nami)

Kultura

2021-07-30, godz. 09:51 Piosenki Anny Jantar popłyną z „Rzeką Muzyki”. Zaśpiewa Joanna Smajdor Znana z telewizyjnych programów muzycznych Joanna Smajdor wystąpi podczas kolejnego koncertu „Rzeka Muzyki” w Bydgoszczy - w niedzielę (1 sierpnia) w amfiteat ... » więcej 2021-07-30, godz. 08:15 Women’s Voices Festival: najlepsze polskie wokalistki wystąpią w Bydgoszczy Paulina i Natalia Przybysz, Kayah, Brodka, Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Ania Rusowicz, Margaret, Monika Borzym - te i inne wokalistki zaśpiewają w Bydg ... » więcej 2021-07-28, godz. 09:14 Ciężkie czasy pokazują w sztuce. Wystawa w Bydgoszczy i w Mannheim Dziesięciu polskich i dziesięciu niemieckich artystów bierze udział w projekcie „Harte Zeiten. Ciężkie czasy'' realizowanym przez Galerię Miejską bwa we współ ... » więcej 2021-07-26, godz. 20:08 Anna Maria Jopek i Jojo Mayer na Festiwalu Drums Fusion w Bydgoszczy W sierpniu na bydgoskim festiwalu Drums Fusion zaśpiewa Anna Maria Jopek, pojawi się też znany na świecie producent muzyczny, muzyk, kompozytor i instrumental ... » więcej 2021-07-25, godz. 09:55 Wyróżnienie zespołu „Ziemia Bydgoska” na konkursie w Albanii [zdjęcia] Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Bydgoska” wraca z Międzynarodowego Festiwalu w Albanii z nagrodą za najpiękniejsze stroje. To wyróżnienie jest szczególne dla Ma ... » więcej 2021-07-24, godz. 11:45 Pięciu Polaków będzie reprezentowało Akademię Muzyczną w Bydgoszczy na Konkursie Chopinowskim Szymon Nehring, Kamil Pacholec, Adam Kałduński ale też wyłonieni w eliminacjach: Jakub Kuszlik i Marcin Wieczorek, to studenci i absolwenci Akademii Muzycznej ... » więcej 2021-07-24, godz. 08:02 Rozśpiewana Bydgoszcz, czyli I Konkurs Wokalny im. Zbigniewa Wodeckiego „Sobą być" Bydgoszcz znowu stanie się przystanią dla twórczości krakowskiego artysty. Po Festiwalu Pamięci Andrzeja Zauchy „Serca Bicie”, którego trzynasta edycja niedaw ... » więcej 2021-07-23, godz. 19:46 Eric Clapton odmawia grania tylko dla zaszczepionych Brytyjski gitarzysta Eric Clapton oświadczył, że nie będzie występował na koncertach, gdzie będą wymagane certyfikaty sanitarne zaświadczające o przyjęciu szc ... » więcej 2021-07-23, godz. 07:53 Aktorzy na żywo tworzą spektakl z publicznością. Festiwal Improwizacji w Toruniu Siedem kobiet w różnym wieku, Grupa Ludzi, Thornet - te i inne teatry z całej Polski wystąpią w Toruniu podczas Festiwalu Improwizacji Teatralnej Jo! » więcej 2021-07-22, godz. 20:12 Księgową wyciągali przez okno. Co się działo w Filharmonii? [zdjęcia] Pożar na drugim piętrze, ewakuacja rannej osoby - taki był scenariusz ćwiczeń w Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Jak mówią pracownicy instytucji, ćwiczeni ... » więcej
1234567