Czwartek, 05 sierpnia 2021 r.   Imieniny: Oswalda, Marii, Mariana
Polskie Radio PiK » Kultura
Eurostandard
2021-06-18, 07:47 Redakcja/Tatiana Adonis

Biblioteka to nie tylko wypożyczalnia, to dużo więcej. Tak jest na „Londynku” [zdjęcia, wideo]

W czwartek otwarto nową filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
W czwartek otwarto nową filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Fot. Tatiana Adonis
Filia Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy otwarta. To nowa odsłona filii nr 5 dla dorosłych i dzieci „Londynek – międzykulturowe i międzypokoleniowe centrum aktywności”.
Placówka znajduje się przy ul. Pomorskiej 80-86. Podczas uroczystego otwarcia można było zobaczyć imponujące efekty zmian filii na Bocianowie i zapoznać się z planami rozwoju placówki. W miejscu małej filii powstał osiedlowy ośrodek z szeroką ofertą skierowaną do dzieci, młodzieży i dorosłych. Placówka poza powiększeniem przestrzeni zyskała również wiele nowych funkcji. Księgozbiór został znacznie poszerzony. Na półkach czytelnicy znajdą nowy, szeroki wybór pozycji komiksowych atrakcyjnych zarówno dla młodszego jak i starszego odbiorcy.

Miejsce zostało wyposażone w nowe narzędzia, które umożliwią Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej znaczne poszerzenie spektrum oddziaływania. Poza standardową ofertą wypożyczania książek będzie możliwość zorganizowania koncertów, warsztatów interdyscyplinarnych, wystaw i realizacji innych aktywności. Działanie nowej placówki nie ogranicza się do przestrzeni filii. Zaplanowano również wyjście z ofertą w przestrzeń osiedlową.

Filia została podzielona na 3 strefy - dla dzieci, młodzieży i seniorów. Poza dostępem do zróżnicowanej lektury, odbiorcy będą mogli skorzystać także z oferty stricte rozrywkowej; dostępne będą np. gry VR. Ambicją pracowników filii jest stworzenie takiego miejsca, w którym każdy czytelnik poczuje się jak u siebie.
Materiał Tatiany Adonis
W czwartek otwarto nową filię Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy. Wideo: Tatiana Adonis
Bydgoszcz

Kultura

2021-08-05, godz. 09:03 Wielkie wyzwanie przed młodym pianistą. Jakub Kuszlik wystąpi w Konkursie Chopinowskim Jakub Kuszlik to pianista, który dopiero co ukończył studia na bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu profesor Katarzyny Popowej-Zydroń, wystąpi w ... » więcej 2021-08-04, godz. 19:15 Atrakcje na tarasach Młynów Rothera. To mała architektura i wystawa Wielbicielom wzornictwa Izabeli Bołoz przedstawiać nie trzeba. Projektantka znana m. in. z realizacji barwnych instalacji służących do odpoczynku i zabawy tym ... » więcej 2021-08-03, godz. 18:58 Przyjaźnił się z Prymasem Tysiąclecia. Jest bohaterem nowej książki ks. Wąsowicza Był spowiednikiem i przyjaźnił się kardynałem Stefanem Wyszyńskim. W parafii, w której był proboszczem przez 48 lat, powstanie pierwsze w Polsce Sanktuarium k ... » więcej 2021-08-03, godz. 08:00 Za darmo i pod chmurką - On Art Film Festival Festiwal kina i sztuki rozpoczął się w Toruniu. W zorganizowanym przez Kino Centrum plenerowym kinie „pod chmurką” do końca sierpnia będzie można obejrzeć pon ... » więcej 2021-08-02, godz. 19:32 50 lat pracy artystycznej! Brawa dla Ewy Bem! [zdjęcia] 31 lipca... to był wyjątkowy wieczór i choć trudno doszukiwać się tutaj wątków regionalnych, to warto na chwilę wrócić do tego, co działo się podczas finału L ... » więcej 2021-08-02, godz. 18:18 Tadeusz Gronowski i kobiety - dwa światy na jednej wystawie w Bydgoszczy „Girls, girls, girls. Tadeusz Gronowski oczami kobiet” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w Bydgoskim Centrum Sztuki. » więcej 2021-08-01, godz. 20:36 Kazimierz Kowalski nie żyje. Znany śpiewak wkrótce miał obchodzić 50-lecie pracy artystycznej W wielu 70 lat zmarł śpiewak operowy oraz wieloletni dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Wielkiego w Łodzi Kazimierz Kowalski. Informację o śmierci artysty ... » więcej 2021-08-01, godz. 12:44 Odrestaurowany cyfrowo „Kanał” Wajdy w rocznicę Powstania w bydgoskim kinie To będzie wyjątkowa projekcja w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Wstęp wolny! » więcej 2021-07-31, godz. 18:07 „Pośród nas” - pamięci Mieczysława Franaszka [zdjęcia] 31 lipca o godz. 15:50 dokładnie w drugą rocznicę śmierci znanego i cenionego aktora Mieczysława Franaszka, na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy odsłonięta z ... » więcej 2021-07-31, godz. 16:12 Zmarł Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz - muzyk jazzowy, saksofonista i kompozytor Jerzy „Duduś' Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwięko ... » więcej
1234567