Poniedziałek, 20 marca 2023 r.   Imieniny: Klaudii, Eufemii, Maurycego
Polskie Radio PiK » Kultura
2020-09-10, 14:07 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Kulesza, Chyra i Więckiewicz na weselu. Smarzowski kręci w Ostromecku

W nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego gra m.in. Robert Więckiewicz/fot. Facebook
W nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego gra m.in. Robert Więckiewicz/fot. Facebook
Zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego rozpoczęły się w lipcu/fot. Facebook
Zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego rozpoczęły się w lipcu/fot. Facebook
W Pałacu Nowym kręcone będą  kluczowe dla filmu sceny wesela z udziałem m.in. Agaty Kuleszy, Andrzeja Chyry i Roberta Więckiewicza/fot. Facebook
W Pałacu Nowym kręcone będą  kluczowe dla filmu sceny wesela z udziałem m.in. Agaty Kuleszy, Andrzeja Chyry i Roberta Więckiewicza/fot. Facebook
Pałac w Ostromecku od poniedziałku (14 września) będzie zamknięty dla zwiedzających. Powód? Rozpoczynają się tam zdjęcia do najnowszej produkcji Wojciecha Smarzowskiego.
To właśnie w Pałacu Nowym kręcone będą  kluczowe dla filmu sceny wesela z udziałem m.in. Agaty Kuleszy, Andrzeja Chyry i Roberta Więckiewicza. Pałac będzie zamknięty dla zwiedzających do 2 listopada. Filmowcy pojawią się też na rynku oraz w kościele pw. św. Mikołaja w Starym Fordonie.

Będzie też niespodzianka dla fanów filmów Wojciecha Smarzowskiego – Dzień Otwarty na planie 26 wrześnie. Ze względu na pandemię, zorganizowany zostanie w reżimie sanitarnym i przy ograniczonej liczbie chętnych. - Będzie m.in. spotkanie z Wojtkiem Smarzowskim, częścią jego ekipy oraz aktorami, pokazy klasyków Smarzola („Wesele”, „Wołyń”, „Róża”, „Dom Zły”, „Kler”) – czytamy w zapowiedziach bydgoskiego Studia Metrage, które jest jednym z producentów nowego filmu .

Na 11 października zaplanowano z kolei wydarzenie pt. „Kino Smarzowskiego''. W Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się pokaz filmu „Wesele'' oraz otwarte spotkanie z twórcami, które będzie również transmitowane online. Zaplanowano też koncert tria Mikołaja Trzaski z muzyką do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

Wojciech Smarzowski współpracuje z bydgoskim Studiem Metrage od trzech lat. Premiera jego nowego filmu pod roboczym tytułem „W2" planowana jest na wrzesień 2021 roku.

Kultura

2023-03-20, godz. 17:20 Ponad 100 lat temu drukował prasę. Wystawa z okazji 158. rocznicy urodzin Wiktora Kulerskiego Stare fotografie, pocztówki i rzeczy osobiste Wiktora Kulerskiego można oglądać od dzisiaj w grudziądzkiej bibliotece miejskiej. Otwarto tam wystawę z okazji… » więcej 2023-03-20, godz. 14:50 „Nobilitacja Degradacji, czyli 20 lat Poor Designu”. Wystawa Bartosza Muchy Czym jest tytułowy „Poor Design” - czyli biedny dizajn? Tego tak do końca nie wie sam autor. A może państwo opracujecie własną definicję tego artystycznego… » więcej 2023-03-20, godz. 10:31 Zagrali pierwszy raz w Bydgoszczy! Publiczność zachwycona! [zdjęcia, wideo] Na Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej „Ethniesy” wystąpił zespół EABS (Electro-Acoustic Beat Sessions) z Wrocławia. Jedna z najciekawszych obecnie… » więcej 2023-03-20, godz. 07:51 Melomani z dysfunkcją wzroku są mile widziani! TOS zaprasza na koncerty „Dziwy natury”, „Flora i Fauna”, a także „Wielkie Opowieści” - koncerty pod takimi hasłami odbędą się w ramach projektu „Zobaczyć muzykę”… » więcej 2023-03-19, godz. 20:26 Zdobywa nagrody, ale to gra jest dla niej najważniejsza. Inés Issel Burzyńska w FP Inés Issel Burzyńska, obecnie 22-letnia skrzypaczka, urodziła się w Tarragonie, ale jej rodzice pochodzą z Wrocławia. W piątek (17 marca) wystąpiła w… » więcej 2023-03-19, godz. 17:30 Zmarł Łukasz Gajdzis, były dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy W wieku 38 lat zmarł Łukasz Gajdzis, aktor, reżyser, w latach 2017-2020 dyrektor Teatru Polskiego w Bydgoszczy. O jego śmierci poinformowało Stowarzyszenie… » więcej 2023-03-19, godz. 12:55 60 lat twórczości na wystawie. „Bogdan Przybyliński: Ad Astra” w Wozowni [zdjęcia] Wystawa grafiki, malarstwa i rysunku prof. Bogdana Przybylińskiego została otwarta w Galerii Sztuki Współczesnej „Wozownia” w Toruniu. Ekspozycja jest… » więcej 2023-03-19, godz. 09:17 Wykładowcy i studenci razem na estradzie. Akademicki jazz w Filharmonii Pomorskiej Kilkudziesięciu muzyków pojawi się na estradzie Filharmonii Pomorskiej w ramach koncertu z okazji dorocznego święta Katedry Jazzu bydgoskiej Akademii Muzycznej… » więcej 2023-03-17, godz. 17:11 Zagrabione w czasie wojny obrazy wróciły do domu! Dyptyk Boutsa już w Gołuchowie Przedstawiciele władz Polski i Hiszpanii uczestniczyli w piątek w Muzeum Zamek w Gołuchowie (wielkopolskie) w przekazaniu dzieł „Mater Dolorosa” i „Ecce… » więcej 2023-03-16, godz. 11:00 W programie dominuje miłość. Startuje Festiwal „Ethniesy” w Bydgoszczy Zespoły: Hańba!, EABS i Masala Soundsystem to gwiazdy rozpoczynającego się w czwartek (16 marca) Festiwalu Muzyki Tradycyjnej i Ludowej „Ethniesy”. Oprócz… » więcej
1234567