Sobota, 23 stycznia 2021 r.   Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda
Meteorolodzy ostrzegają: w nocy przymrozki, drogi będą oblodzone
Meteorolodzy ostrzegają: w nocy przymrozki, drogi będą oblodzone
Meteorolodzy ostrzegają: w nocy przymrozki, drogi będą oblodzone
Polskie Radio PiK » Kultura
Plichta
2020-10-11, 21:44 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Reżyser: Dobrze się czuję w tym mieście. „Kino Smarzowskiego" w Bydgoszczy

Spotkanie z reżyserem i aktorami transmitowane było w Internecie/fot. Facebook
Spotkanie z reżyserem i aktorami transmitowane było w Internecie/fot. Facebook
Pokazem filmu „Wesele'', spotkaniem z twórcami oraz koncertem muzyki filmowej zakończył się w Bydgoszczy cykl „Kino Smarzowskiego''. Widzowie obejrzeli filmy z dorobku reżysera. - Dziękuję, że mogę robić tu zdjęcia - mówił Wojciech Smarzowski. - Trzymamy kciuki, żeby nikt się nie rozchorował, żeby dokończyć ten film - dodała aktorka Agata Kulesza.
Przegląd zorganizowano przy okazji pobytu Smarzowskiego w naszym regionie. Reżyser wraz z ekipą pracuje od kilku tygodni na planie swojej najnowszej produkcji pod roboczym tytułem „W2''. Zdjęcia były kręcone w Nieszawie i w Starym Fordonie, a teraz ekipa pracuje na planie w Pałacu w Ostromecku.

W filmie wystąpią m.in. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Andrzej Chyra. - Chciałem podziękować, że możemy tutaj robić zdjęcia. Kręciliśmy w Nieszawie, teraz w Ostromecku. Ja się bardzo dobrze czuję w tym mieście, czuję się bezpiecznie, a efekty zobaczymy na ekranie - mówił reżyser.

- Praca na planie jest dość ciężka, jest dużo ludzi - wielu aktorów. Teraz kręcimy nocne zdjęcia - wymaga to innego rytmu, kończymy na przykład o godz. 6.00 rano - mówi aktorka Agata Kulesza. - Trzymamy kciuki, żeby dokończyć ten film, żeby nikt się nie rozchorował - żeby nie było jakiejś straszliwej sytuacji, że musimy iść na kwarantannę, izolować się. To się udaje, robimy testy, idziemy do przodu - dodaje.

Zdjecia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego kręcone będą w Ostromecku jeszcze przez dwa tygodnie. Premiera planowana jest na wrzesień 2021 roku
Mówią Wojciech Smarzowski i Agata Kulesza

Kultura

2021-01-22, godz. 13:40 Krótkie historie o nas samych. Rzeźby Sylwestra Ambroziaka w CSW [zdjęcia] Monumentalne rzeźby podwieszone w sali kolumnowej, postaci uwięzione w piaskownicy, filmy animowane prezentowane na  ekranach - w Centrum Sztuki Współczesnej  ... » więcej 2021-01-22, godz. 09:16 Dźwięki kosmosu na czarnej płycie. Pulsary jak perkusja Płyty, koncerty, wykłady i warsztaty... Od kilku lat artyści i naukowcy z naszego regionu realizują wspólny projekt „Voices of the cosmos”. Zwieńczeniem 10 la ... » więcej 2021-01-22, godz. 08:36 Nie żyje rysownik Henryk Jerzy Chmielewski, słynny Papcio Chmiel W wieku 97 lat w nocy z czwartku na piątek zmarł Henryk Jerzy Chmielewski, autor serii komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A'Tomka, Powstaniec Warszawski. I ... » więcej 2021-01-21, godz. 19:03 Klub Akademii Jazzu online. Tym razem twórczość Victora Younga Klub Akademii Jazzu - cykl koncertów - audycji edukacyjnych cieszący się od lat wielką popularnością tym razem odbędzie się w piątek o godzinie 19.00 w formie ... » więcej 2021-01-20, godz. 09:45 20 stycznia 1920 roku, czyli 101 lat temu Bydgoszcz wróciła do Polski Wystawa przed Urzędem Wojewódzkim będzie częścią obchodów 101. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Warto też wrócić do słuchowiska „Szepty rzeki', jest t ... » więcej 2021-01-19, godz. 14:48 Artyści mogą liczyć na wsparcie. Trzeba wysłać obraz czy rzeźbę albo zgłosić koncert „Zimowe ARTefakty' to konkurs adresowany do artystów, który organizuje Urząd Miasta w Toruniu. To trzecia edycja działania pomocowego, dzięki któremu plastycy ... » więcej 2021-01-19, godz. 13:18 Czekają na zdjęcia z czasu pandemii i lockdownu. Wyślij do CSW i wystaw się Jeszcze do 22 stycznia w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu trwa nabór zdjęć na konkurs „Wystaw się w CSW 2021”. Nagrodą dla autorów najlepszych fotografii ... » więcej 2021-01-18, godz. 22:50 Nie żyje Maria Koterbska, królowa polskiego swingu [audycja z archiwum] - 13 lipca ub.r. świętowała swoje 96. urodziny pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. Zapamiętamy też największe przeboje, jak 'Karu ... » więcej 2021-01-18, godz. 09:22 „Polish Songs", amerykańscy wokaliści i Eljazz Big Band. Płyta już jest „Tomaszów', „Sex Appeal', „Moje serce to jest muzyk' czy „Byłaś serca biciem' - kilkanaście dobrze znanych polskich piosenek, dzięki bydgoskiemu muzykowi Józe ... » więcej 2021-01-17, godz. 20:46 Sztuka nie tylko w Internecie. Plany Galerii Miejskiej bwa na nowy rok Nowy 2021 rok to w Miejskiej Galerii bwa w Bydgoszczy nowe wystawy i ciekawi artyści. Będzie malarstwo, rzeźba czy instalacja. Pojawi się nowy projekt Elżbiet ... » więcej
1234567