Piątek, 12 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii
Polskie Radio PiK » Kultura
Pomidora
2020-10-11, 21:44 Bogumiła Wresiło/Redakcja

Reżyser: Dobrze się czuję w tym mieście. „Kino Smarzowskiego" w Bydgoszczy

Spotkanie z reżyserem i aktorami transmitowane było w Internecie/fot. Facebook
Spotkanie z reżyserem i aktorami transmitowane było w Internecie/fot. Facebook
Pokazem filmu „Wesele'', spotkaniem z twórcami oraz koncertem muzyki filmowej zakończył się w Bydgoszczy cykl „Kino Smarzowskiego''. Widzowie obejrzeli filmy z dorobku reżysera. - Dziękuję, że mogę robić tu zdjęcia - mówił Wojciech Smarzowski. - Trzymamy kciuki, żeby nikt się nie rozchorował, żeby dokończyć ten film - dodała aktorka Agata Kulesza.
Przegląd zorganizowano przy okazji pobytu Smarzowskiego w naszym regionie. Reżyser wraz z ekipą pracuje od kilku tygodni na planie swojej najnowszej produkcji pod roboczym tytułem „W2''. Zdjęcia były kręcone w Nieszawie i w Starym Fordonie, a teraz ekipa pracuje na planie w Pałacu w Ostromecku.

W filmie wystąpią m.in. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik i Andrzej Chyra. - Chciałem podziękować, że możemy tutaj robić zdjęcia. Kręciliśmy w Nieszawie, teraz w Ostromecku. Ja się bardzo dobrze czuję w tym mieście, czuję się bezpiecznie, a efekty zobaczymy na ekranie - mówił reżyser.

- Praca na planie jest dość ciężka, jest dużo ludzi - wielu aktorów. Teraz kręcimy nocne zdjęcia - wymaga to innego rytmu, kończymy na przykład o godz. 6.00 rano - mówi aktorka Agata Kulesza. - Trzymamy kciuki, żeby dokończyć ten film, żeby nikt się nie rozchorował - żeby nie było jakiejś straszliwej sytuacji, że musimy iść na kwarantannę, izolować się. To się udaje, robimy testy, idziemy do przodu - dodaje.

Zdjecia do najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego kręcone będą w Ostromecku jeszcze przez dwa tygodnie. Premiera planowana jest na wrzesień 2021 roku
Mówią Wojciech Smarzowski i Agata Kulesza

Kultura

2022-08-11, godz. 10:07 Nocna parada i artyści na ulicach Chełmna. Będzie zjawiskowo [program] Chełmno zaprasza na 7. edycję Perspektywy - 9 Hills Festival. Wiele atrakcji czeka na gości. Będą to trzy dni pełne koncertów, spektakli, wystaw, instalacji… » więcej 2022-08-10, godz. 07:55 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny: sprzedaż biletów już trwa [program] 19 sierpnia będzie miało miejsce Preludium do 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego, który odbędzie się pod hasłem „Kontrasty - Nowa Nadzieja”. Inauguracja… » więcej 2022-08-09, godz. 13:25 Aktorzy siedzą na walizkach. Rozpoczął się remont bydgoskiego teatru [zdjęcia, wideo] Długo wyczekiwana modernizacja Teatru Polskiego w Bydgoszczy stała się faktem. Przebudowa 70-letniego obiektu kosztować będzie prawie 40 mln zł. Projekt… » więcej 2022-08-08, godz. 18:56 W ramach tych warsztatów obrazy ożyją. Ich bohaterowie zejdą z płócien! Toruńska młodzież rozpoczęła warsztaty z Mirosławą Sobik, aktorką Teatru Wilama Horzycy. Być może któryś z uczestników odkryje w sobie powołanie… » więcej 2022-08-07, godz. 10:00 Stare zdjęcia ślubne pilnie poszukiwane! Warto poszperać w rodzinnych albumach Fundacja Fotografistka przygotowuje wyjątkowy projekt zatytułowany „Archiwum Pięknej Miłości”. Premiera zaplanowana została we wrześniu podczas organizowanego… » więcej 2022-08-05, godz. 06:51 Fontanna Muzyki przez cały sierpień. Festiwal przy symbolu Bydgoszczy Po przerwie spowodowanej pandemią do Bydgoszczy wraca letni Festiwal Fontanna Muzyki. Przez cztery sierpniowe soboty w Parku Kazimierza Wielkiego odbywać się… » więcej 2022-08-03, godz. 17:45 Filmowy zamek wieczorową porą. Do niedzieli w Toruniu Pięć filmów znalazło się w programie plenerowego kina w Toruniu. Startuje Filmowe zacisze zamkowe. Pokazy odbywać będą się o godz. 21:00, codziennie do… » więcej 2022-08-03, godz. 07:00 Kobiety w bwa: wystawa, warsztat twórczy na żywo i ceremonia parzenia herbaty „Wszystko jest historią pewnej miłości” to tytuł wystawy, która w środę (3 sierpnia) otwarta zostanie w Galerii Miejskiej bwa w Bydgoszczy. » więcej 2022-08-02, godz. 19:35 Lato w „Zachwycie” na wystawie i warsztatach. Nowe miejsce nad Brdą [program] Koncerty, wystawy, spotkania z filozofią i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży - tak będzie wyglądał sierpień w „Zachwycie” - nowym miejscu… » więcej 2022-08-02, godz. 14:15 Kolejna gwiazda w bydgoskim cyklu „Rzeka Muzyki”. To Aga Zaryan! Kolejna odsłona „Rzeki Muzyki” w Bydgoszczy. Tym razem na scenie amfiteatru przy Operze Nova wystąpi wokalistka jazzowa Aga Zaryan. » więcej
1234567