Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Biznes
Spółdzielnia
2021-01-14, 09:02 Tatiana Adonis/Redakcja

Bądź bez serca i wyrzuć kopciucha z domu! A wcześniej napisz wniosek o dofinansowanie!

Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. Fot. Tomasz Kaźmierski
Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. Fot. Tomasz Kaźmierski
Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. Fot. Archiwum
Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców. Fot. Archiwum
Pierwsze w tym roku wnioski już są. Bydgoszczanie mogą starać się o dotację z Urzędu Miasta na wymianę starych pieców.
Mieszkańcy mogą składać wnioski o 5 tys. zł wsparcia. Jeśli w budynku wielorodzinnym wszyscy wymienią ogrzewanie na ekologiczne, wówczas dofinansowanie może wynieść 8 tys. zł. W tegorocznym budżecie miasto przygotowało na ten cel 3 mln złotych.

– Pierwsze wnioski już zostały złożone. Jest już ich 25, czekamy na kolejne. Staramy się bardzo szybko weryfikować wniosek, po zweryfikowaniu następuje podpisanie umowy. Od tego momentu mieszkańcy mogą realizować inwestycję. Po realizacji trzeba złożyć sprawozdanie i w ciągu 30 dni jesteśmy zobligowani do wypłacenia środków – mówi Monika Utrutko z bydgoskiego ratusza.

Wnioski można pobrać ze strony urzędu miejskiego.

Od 2016 do 2020 roku dzięki dotacjom w Bydgoszczy udało się wymienić ponad 1,5 tys starych kopciuchów, ale miejskie wsparcie to nie wszystko. Mieszkańcy regionu, którzy myślą o zmianie ogrzewania na ekologiczne, mogą korzystać też z rządowego programu „Czyste powietrze”.

Najwięcej starych pieców znajduje się w Śródmieściu i na Miedzyniu.

Od 2019 roku w województwie kujawsko-pomorskim obowiązuje całkowity zakaz spalania najgorszej jakości węgla. Grozi za to mandat, a regularne kontrole w Bydgoszczy prowadzi specjalna komórka Straży Miejskiej.
Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-01-25, godz. 18:21 Kolejne restauracje otwierają się pomimo lockdownu. Na razie nie ma kar Kilka lokali gastronomicznych otworzyło się w ostatnich dwóch tygodniach w Toruniu. W czterech pojawili się przedstawiciele sanepidu w asyście policji. Do tej ... » więcej 2021-01-25, godz. 14:25 Kontrole punktów sprzedaży węgla. Nie jest dobrze Prawie w co trzecim skontrolowanym punkcie sprzedaży węgla w regionie kujawsko-pomorskim kontrolerzy Inspekcji Handlowej stwierdzili nieprawidłowości. » więcej 2021-01-23, godz. 08:20 Restauracje w kryzysie. Nie można jeść, ale przecież można testować Jedna z toruńskich restauracji poszukuje testerów, którzy pomogą udoskonalić dania przed oficjalnym wznowieniem działalności branży gastro. W ten sposób lokal ... » więcej 2021-01-22, godz. 15:22 Czynsz za złotówkę albo obniżka 90 proc. Pomoc dla restauracji i klubów fitness Toruń, Włocławek i Grudziądz wspierają przedsiębiorców, którzy z powodu powtórnego lockdownu musieli zamknąć swoje lokale, a wynajmują je od miasta.  » więcej 2021-01-21, godz. 19:33 Zwolnienie z podatku od nieruchomości w Toruniu. Tylko niektóre branże Toruńscy radni zwolnili z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy przez pandemię stracili co najmniej 40 proc. przychodów. » więcej 2021-01-20, godz. 17:36 „To dla nich wyrok śmierci”. Kongres Polskiego Biznesu w obronie restauratorów - Restauratorzy otwierający swoje lokale nie łamią żadnych zakazów, to rząd złamał prawo wprowadzając je - mówili w środę w Toruniu członkowie Kongresu Polski ... » więcej 2021-01-20, godz. 13:30 Sukienki damskie do pracy - czym się kierować przy ich wyborze?[REKLAMA] Praca w biurze o określonym dress codzie wymaga od nas szykowności każdego dnia. Dobrym rozwiązaniem są sukienki damskie, jednak nie każda z nich sprawdzi się ... » więcej 2021-01-19, godz. 09:47 Jak ratować firmy niszczone przez pandemię? Kilka propozycji od opozycji - Polski rząd traktuje przedsiębiorców jak badylarzy. Nie informuje firm o swoich planach, a pomoc, którą oferuje jest w większości tylko teoretyczna - mówili ... » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Otwierają albo bankrutują. Będzie pomoc prawna dla zdesperowanych firm Przedsiębiorcy, którzy pomimo lockdownu chcą otworzyć swoje biznesy, mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną - zapowiada Kongres Polskiego Biznesu. Działacze or ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:01 Tym razem wirus zaatakował kury. Trzecie ognisko ptasiej grypy w regionie Jest drugie ognisko ptasiej grypy w powiecie inowrocławskim, tym razem w miejscowości Dulsk. Zaraza dotknęła tamtejsze 30 tysięczne stado kur niosek. » więcej
1234567