Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Miłosza, Elwiry
Polskie Radio PiK » Biznes
Plichta
2021-01-13, 06:15 Tatiana Adonis/Redakcja

Dla małego i średniego biznesu. W BPPT powstanie inkubator przedsiębiorczości

Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Wizualizacja inkubatora przedsiębiorczości w BPPT. Grafika: www.bydgoszcz.pl
Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny chce jeszcze lepiej wspierać małe i średnie firmy. Na terenie parku powstanie inkubator przedsiębiorczości. Właśnie ogłoszono przetarg na jego budowę. Obiekt powstanie pomiędzy nowym centrum technologicznym, a centrum logistycznym sieci Lidl.
Inkubator będzie składał się z dwóch części - trzykondygnacyjnej, biurowej oraz parterowej hali, w której będą mogły funkcjonować nowe podmioty gospodarcze. Hala będzie podzielona na ponad 20 boksów. Wszystko z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach - mówił latem Andrzej Półgrabski, prezes Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, który wówczas przygotowywał się do inwestycji.

- Nastawiamy się głównie na pomoc dla małych i średnich firm, żeby ten biznes rzeczywiście nabierał kształtu, żeby firmy z Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego mogły się dynamicznie rozwijać - powiedział Andrzej Półgrabski.

W nowej przestrzeni będą odbywać się prace montażowe, składowanie towarów i drobna produkcja z wyłączeniem produkcji spożywczej, szkodliwej oraz uciążliwej. Każdy z boksów przeznaczony będzie dla innego użytkownika, z możliwością ich łączenia. Każdy boks zostanie wyposażony w niezależną bramę wjazdową i drzwi wejściowe. Zaplanowano wspólny węzeł sanitarny oraz jadalnię dla pracowników. Budynek biurowy będzie dostosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Pojawi się winda, odpowiednie toalety, nie będzie też stopni pomiędzy parkingiem i wejściami do części biurowej i boksów.

Na budowę inkubatora Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 19 mln zł. Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy prace budowlane potrwają około półtora roku.

W 2021 na terenie BPPT oddano do użytku centrum technologiczne, w którym działają firmy rozwijające nowe technologie.
Inkubator przedsiębiorczości powstanie na terenie BPPT (Popołudnie z nami)

Biznes

2021-01-23, godz. 08:20 Restauracje w kryzysie. Nie można jeść, ale przecież można testować Jedna z toruńskich restauracji poszukuje testerów, którzy pomogą udoskonalić dania przed oficjalnym wznowieniem działalności branży gastro. W ten sposób lokal ... » więcej 2021-01-22, godz. 15:22 Czynsz za złotówkę albo obniżka 90 proc. Pomoc dla restauracji i klubów fitness Toruń, Włocławek i Grudziądz wspierają przedsiębiorców, którzy z powodu powtórnego lockdownu musieli zamknąć swoje lokale, a wynajmują je od miasta.  » więcej 2021-01-21, godz. 19:33 Zwolnienie z podatku od nieruchomości w Toruniu. Tylko niektóre branże Toruńscy radni zwolnili z podatku od nieruchomości przedsiębiorców, którzy przez pandemię stracili co najmniej 40 proc. przychodów. » więcej 2021-01-20, godz. 17:36 „To dla nich wyrok śmierci”. Kongres Polskiego Biznesu w obronie restauratorów - Restauratorzy otwierający swoje lokale nie łamią żadnych zakazów, to rząd złamał prawo wprowadzając je - mówili w środę w Toruniu członkowie Kongresu Polski ... » więcej 2021-01-20, godz. 13:30 Sukienki damskie do pracy - czym się kierować przy ich wyborze?[REKLAMA] Praca w biurze o określonym dress codzie wymaga od nas szykowności każdego dnia. Dobrym rozwiązaniem są sukienki damskie, jednak nie każda z nich sprawdzi się ... » więcej 2021-01-19, godz. 09:47 Jak ratować firmy niszczone przez pandemię? Kilka propozycji od opozycji - Polski rząd traktuje przedsiębiorców jak badylarzy. Nie informuje firm o swoich planach, a pomoc, którą oferuje jest w większości tylko teoretyczna - mówili ... » więcej 2021-01-18, godz. 18:00 Otwierają albo bankrutują. Będzie pomoc prawna dla zdesperowanych firm Przedsiębiorcy, którzy pomimo lockdownu chcą otworzyć swoje biznesy, mogą liczyć na bezpłatną pomoc prawną - zapowiada Kongres Polskiego Biznesu. Działacze or ... » więcej 2021-01-18, godz. 15:01 Tym razem wirus zaatakował kury. Trzecie ognisko ptasiej grypy w regionie Jest drugie ognisko ptasiej grypy w powiecie inowrocławskim, tym razem w miejscowości Dulsk. Zaraza dotknęła tamtejsze 30 tysięczne stado kur niosek. » więcej 2021-01-18, godz. 10:23 Poradnik PIT-37: Wspólne rozliczenie małżonków [reklama] PIT-37 umożliwia rozliczenie się zarówno podatników, którzy chcą opodatkowania dochodów indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem (obojga małżonków). Należy ... » więcej 2021-01-18, godz. 06:46 Przejazdy pociągami droższe! Pandemia, pasażerów mniej, ceny biletów w górę Bilety kolejowe na połączenia regionalne są od piątku droższe o ok. 10 proc. Decyzję w tej sprawie podjął Urząd Marszałkowski. - Powód to pandemia - tłumaczą ... » więcej
1234567