Niedziela, 25 września 2022 r.   Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

23 września 2022

W paśmie koncertowym kolejne spotkanie z twórczością Björk - artystki z Islandii. To drugi koncert z płyty Live Box, czyli płyta „Post” wykonana na żywo. Koncert zarejestrowano w 1997 roku w klubie w Londynie.

16 września 2022 - Wieczór z... DEEP PURPLE!

W koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK spotkamy się z legendą i to z legendą w najsłynniejszym składzie, i w znakomitej formie! „Perfect Strangers Live” to zapis jednego z najlepszych koncertów grupy DEEP PURPLE!

Koncert został zarejestrowany 12 grudnia 1984 roku w Australii, w Melbourne. Zespół wystąpił w swoim legendarnym składzie: Ritchie Blackmore, Ian Gillan, Roger Glover, Jon Lord i Ian Paice. Był to jedyny w całości zarejestrowany materiał z tego okresu. W trakcie koncertu grupa wykonała utwory z krążka „Perfect Strangers”, jak również te pochodzące z wczesnych lat 70-tych ze „Smoke On The Water” na czele.

Muzycy, którzy reaktywowali zespół, spotkali się po raz pierwszy od 1973 roku, aby nagrać wspólnie nowy studyjny album zatytułowany „Perfect Strangers Live”. Zaraz po wydaniu płyty zespół wyruszył w światową trasę koncertową „Perfect Strangers Live Tour”, a krytycy uważają, że koncert z Melbourne, zarejestrowany i wydany w formacie audio i video, jest jednym z najlepszych jakie kiedykolwiek grupa zagrała!
Na wieczór z oklaskami dla zespołu DEEP PURPLE zaprasza Dariusz Gross.