Środa, 17 sierpnia 2022 r.   Imieniny: Żanny, Mirona, Jacka
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK

Fotorelacje

19.02.2018 - JOANNA DUDKOWSKA... na scenie i na antenie!

W poniedziałkowy wieczór 19 lutego br. transmitowaliśmy z Torunia obszerne fragmenty występu Joanny Dudkowskiej feat. KOVA. Obecni w klubie oraz Słuchacze Polskiego Radia PiK odebrali sporą dawkę niezwykłej mikstury muzycznej z wykorzystaniem rocka, jazz-fusion, classic, funk. Koncert był wydarzeniem festiwalowym z okazji 20. urodzin Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Osią całego wydarzenia jest właśnie Joanna Dudkowska.

Bohaterka wydarzenia pt. "JOANNA DUDKOWSKA - MUSIC AND VISUAL EXPERIENCE", jest utytułowana basistką i pedagogiem. Współpracuje z wieloma znanymi muzykami. W czasie koncertów w toruńskim Hard Rock Pub Pamela Asia zaprezentowała się z czterema zespołami, w których obecnie występuje. Każda z tych grup zaprezentuje inny gatunek muzyczny: Jaromi zez Ekom (blues), Mr. Pollack (hard rock), Joanna Dudkowska feat. KOVA (fuzja rock, jazz-fusion, classic, funk) oraz Nico'ZZ Band (blues rock).

Poniżej prezentujemy kadry z koncertu grupy MEDUSA, które udostępnił ich autor: Radosław Sass. Dziękujemy!

13.11.2017 - MEDUSA w Hard Rock Pub Pamela

Drugi poniedziałek listopada w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK połączył toruński klub Hard Rock Pub Pamela z anteną Polskiego Radia PiK. W ramach "post scriptum" HRPP FESTIVAL 2017 r. odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpił projekt MEDUSA.

MEDUSA to nowy projekt sygnowany przez takich artystów jak: Liam MacMhurri, Bartosz Wójcik, Jacek Krzaklewski, Mietek Jurecki, Krzysztof Żurek. Występ projektu w toruńskim Hard Rock Pub Pamela był okazją do premiery debiutanckiego albumu tej supergrupy.

Poniżej prezentujemy kadry z koncertu grupy MEDUSA, które udostępnił ich autor: Wojtek Zillmann. Dziękujemy!

09.10.2017 - KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI w toruńskim Hard Rock Pub Pamela

"9 października miałem przyjemność wystąpić w Toruniu w klubie Hard Rock Pub Pamela. To było niesamowite spotkanie ze wspaniałą publicznością, która chętnie brała czynny udział w moim koncercie. Występ ten był transmitowany przez Polskie Radio PiK na terenie Polski północnej i na "cały świat" przez internet. Świadomość,że słychać mnie we wszystkich zakątkach naszej planety skłoniła mnie do zabawy z publicznością w "pozdrowienia dla mieszkańców" różnych odległych często miast. Zgromadzeni w klubie melomani podpowiadali mi nazwy kolejnych miejscowości, a ja powtarzałem je i w ten sposób wspólnie zwiedzaliśmy świat. To było zabawne. Wczoraj byłem na Jam Session w Legionowie i tam zaczepił mnie perkusista, który słuchał tej audycji w sieci. To miłe. Klub Pamela nie jest duży i dzięki temu kontakt = "sprzężenie zwrotne" ze słuchaczami jest natychmiastowe i trwa do końca koncertu. Druga część tego muzycznego spotkania będzie odtwarzana na antenie Polskiego Radia PiK już wkrótce. Zapraszam do wysłuchania" - wspomina Krzysztof Ścierański.

Poniżej prezentujemy galerię fotografii autorstwa Agaty Jankowskiej, będącą wspomnieniem wieczoru 9 października 2017 roku. Za udostępnienie zdjęć serdecznie Dziękujemy! :)

12.06.2017 - Wieczór z oklaskami dla ACOUSTIC TRIO

Drugi poniedziałek czerwca w cyklu "Koncertowe Radio PiK", zabrzmi retransmisją występu ACOUSTIC TRIO, zarejestrowanego 4 czerwca br. w sali koncertowej Pałacu Nowego w Ostomecku.

ACOUSTIC TRIO zadebiutowało na przełomie 2014 i 2015 roku, na scenie elbląskiego klubu Mjazzga, a wkrótce po tym debiucie projekt zarejestrowała materiał, na który złożyły się kompozycje Piotra Lemańczyka i Szymona Łukowskiego, osadzone w stylistyce współczesnego jazzu.

Gospodarzem wieczoru z ACOUSTIC TRIO w Pałacu Nowym w Ostromecku, był jak zawsze Andrzej Gawroński. Występ uwiecznił na fotografiach Jan Duks z PR PiK.

22.05.2017 - CZARNY PIES w toruńskim Hard Rock Pub Pamela

Czwarty poniedziałek maja 2017 w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK zabrzmiał transmisją z grodu Kopernika. Tego wieczoru w toruńskim Hard Rock Pub Pamela odbył się wyjątkowy koncert. Wystąpili: CZARNY PIES oraz BERNARD MASELI TRIO. Wydarzenie odbyło się z okazji 9. urodzin HRPP RECORDS - wytwórni płytowej reprezentującej Hard Rock Pub Pamela - i towarzyszyła premiera koncertowej płyty projektu CZARNY PIES, noszącej tytuł "HRPP LIVE SESSION 30.05.2016".

Leszek Winder, wspominając ten wieczór stwierdził: "W Toruniu zagrałem z grupą przyjaciół, znakomitych muzyków, których zaprosiłem do projektu "Czarny Pies". Zostaliśmy niezwykle gościnnie i serdecznie przyjęci ze wspaniałą atmosferą podczas koncertu. Bardzo za to dziękuję".

Poniżej prezentujemy galerię fotografii autorstwa Wojtka Zillmanna (Dziękujemy!), będącą wspomnieniem wieczoru 30 maja 2016 roku, kiedy to projekt CZARNY PIES wystąpił na scenie Hard Rock Pub Pamela w Toruniu. Wydarzenie to doczekało się wydawniczej puenty w postaci płyty kompaktowej pt. "HRPP LIVE SESSION 30.05.2016" - krążka, o którym w przedpremierowej recenzji tak napisał opiniotwórczy portal Bluesonline.pl: "W niezwykle mocnym składzie solidna muzyka rodzi się niemal na pniu...".

8/15.05.2017 - Dwa wieczory z grupą MANCHESTER

Dwa majowe poniedziałki w cyklu koncertowym Polskiego Radia PiK, wypełniły wrażenia zarejestrowane 18 marca br. w toruńskim Hard Rock Pub Pamela, gdzie z promocją trzeciego - najnowszego albumu pt. "Niezatapialny", wystąpił rodzimy skład zespołu MANCHESTER. Koncert jednej z wizytówek muzycznych Torunia był nie tylko okazją do zaprezentowania premierowego materiału, ale też okazją do świętowania 11. urodzin zespołu MANCHESTER. 18 marca w toruńskim Hard Rock Pub Pamela nie zabrakło oczywiście największych przebojów grupy, ale wystąpili też goście specjalni: gwiazda lat '90 – Gabriel Fleszar oraz Bartek "Bratek" Wójcik.

Scenografią tego wyjątkowego występu były zdjęcia grupy wykonane przez Wojtka Zillmanna, który również użyczył swoich fotografii do poniższej galerii. Dziękujemy!

10.04.2017 - Oklaski dla... Magda Piskorczyk z zespołem!

W drugi poniedziałek kwietnia 2017 wróciliśmy wspomnieniem do pierwszego poniedziałku lutego br. kiedy to przestrzeń toruńskiego Hard Rock Pub Pamela wypełniła się gorącymi emocjami i charakterem muzycznego święta. W ramach 19. urodzin toruńskiego klubu, kolejny wieczór koncertowy okazał się o tyle szczególnym, że podkreślony został występami dwóch wspaniałych składów i charyzmatycznych postaci - formacji Mark Olbrich Blues Eternity oraz Magdy Piskorczyk ze swoim zespołem.

Jak powiedziała o samym koncercie jego bohaterka: "Nie pierwszy raz dane nam było zagrać w Toruniu. O Pameli słyszałam dużo dobrego, że miejsce z klimatem, że publika, która tam przychodzi jest osłuchana. I kolejny raz Toruń nie zawiódł! Publiczność była magiczna, pięknie współtworząca klimat, żywo reagująca na to co dzieje się muzycznie. Za co wielkie brawa i ukłony w Państwa stronę. A Pamela to klub w istocie klimatyczny, prowadzony przez osoby z pasją i serduchem otwartym. Pozostaje mi żywić nadzieję, że powrócę tam niebawem. Dziękuję."

Poniżej prezentujemy kilka kadrów z koncertu Magdy Piskorczyk i Jej zespołu, które udostępnili: Irek Graff/Magda Piskorczyk Management oraz Wojtek Zillmann. Dziękujemy!

06.02.2017 - Mark Olbrich Blues Eternity

W poniedziałek - 6 lutego 2017 r. odbył się w toruńskim Hard Rock Pub Pamela koncert z okazji 19. urodzin klubu, na którego scenie wystąpili: Mark Olbrich Blues Eternity oraz Magda Piskorczyk ze swoim zespołem.

Anonsując ten koncert Mark Olbrich powiedział:
- "Jesteśmy podekscytowani występem w Toruniu. Szczególnie, że nasze show będzie transmitowane na antenie Polskiego Radia PiK".

Z zespołem Marka Olbricha wystąpią: charyzmatyczny wokalista i gitarzysta - Eddie Angel oraz genialny harmonijkarz - Laurie Garman. Ceniony basista i kompozytor zaprosił również do współpracy toruńskich artystów: Sylwię Kwasiborską oraz Igora Nowickiego.

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć, których autorem jest Wojciech Zillmann. Dziękujemy!

23.01.2017 - Oklaski dla... JACEK PELC BAND

Czwarty poniedziałek stycznia 2017 r. zabrzmiał w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK wspomnieniem jeszcze gorącym, choć odnoszącym się do mroźnej niedzieli 15 stycznia, kiedy to w gościnnym Pałacu Nowym w Ostromecku dane nam było przeżyć wieczór szczególny. Krótko po godz. 16.00 w szczelnie wypełnionej publicznością sali koncertowej, Andrzej Gawroński przedstawił bohaterów niedzielnego spotkania, tak szczególnych jak i muzyka, która wypełniła pałacowe wnętrza.

Z promocją albumu pt. "On The Road" wystąpił JACEK PELC BAND, czyli: Bartosz Hadała - fortepian i instrumenty klawiszowe, Maciej Sikała - saksofon sopranowy i tenorowy, Maurizio Rolli - gitara basowa i oczywiście Jacek Pelc - perkusja i instrumenty perkusyjne.