Wtorek, 07 grudnia 2021 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Koncertowe Radio PiK
Ogłoszenie własne nadawcy

Pięknie i Koncertowo

Koncerty mają swój specyficzny nastrój... Nawet znane nuty i słowa w wydaniu "na żywo" potrafią zaskoczyć nowym rozwiązaniem, niespodziankami zaistniałymi tylko tutaj i tylko teraz. Czerpane z płyt przywołują ciepło wspomnienia, udostępnione przez przyjaciół pozwalają poznać koncertowe życie na innych falach, zarejestrowane w ciekawych miejscach, dają szansę poznać brzmienie scen klubowych i plenerowych... A przecież mogą być i te - najcieplejsze - najbliższe, bo też organizowane w studiu kujawsko pomorskiej rozgłośni...

3 grudnia 2021 - Wieczór z... SIMPLY RED!

Grudniowe piątki w koncertowym paśmie Polskiego Radia PiK rozpoczynamy od wieczoru z oklaskami dla zespołu SIMPLY RED. Czerpiemy z materiału zarejestrowano w 2007 roku w słynnej The Royal Albert Hall w Londynie. Grupa promowała wydany dopiero co album „Stay”. Mick Hucknall był „świeżo upieczonym” ojcem i początkowo chciał się poświęcić całkowicie tej roli, zamiast ogrywać nowy materiał na koncertach. Presja była jednak ogromna, bo też występ w londyńskim Royal Albert Hall to nie lada wyróżnienie, a i sympatycy Simply Red domagali się ulubionego „rudzielca” na scenie... szczególnie panie, których na widowni odnotowano pięć razy więcej niż panów! Czy kogoś to dziwi? ;)

Zakładano jeden koncert, jednak zapotrzebowanie było tak ogromne, że zdecydowano się na drugi! Wciąż mało! Ostatecznie w maju 2007 roku całkowicie wyprzedało się aż sześć koncertów SIMPLY RED, a zgromadzony materiał całkowicie wystarczył, by wydać zapis dvd i podwójny album CD. A w środku...? Saaame głośne przeboje SIMPLY RED! Czy przypomniane w „Koncertowym Radiu PiK” również obudzą późnowieczorne oklaski? Nie ma innej opcji :)

Na pierwszy wieczór w soulowo-popowym nastroju z oklaskami dla przebojów SIMPLY RED serdecznie zaprasza Tomasz Kaźmierski.