Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r.   Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michała
Polskie Radio PiK » POECI ROCKA
Eurostandard

Wywiady i spotkania

28 kwietnia 2021 - Muzyczna podróż z Mariuszem Dudą

Wieczór ostatniej środy kwietnia spędziliśmy na pięcioliniach rozłożonych szlakiem elektronicznych wizji, które zrodziły się w nastroju pandemii, jednocześnie korespondując ze wspomnieniem lat krystalizujących osobowość artystyczną naszego przewodnika. Wykorzystaliśmy tę sytuację jako motyw kolejnej „Muzycznej podróży”. Jej tło muzyczne układaliśmy z dwóch płyt, które jednak doczekają się jeszcze w tym roku towarzyszki współtworzącej z nimi swoisty tryptyk ukazujący inne oblicze artysty, którego poznaliśmy z płyt zespołu RIVERSIDE czy projektu LUNATIC SOUL. Czym zajmuje się w czasie, gdy nie może spotkać się z nami w warunkach koncertowych? Opowiedział nam osobiście... na łączach między Warszawą i Bydgoszczą do tych wszystkich miejsc, do których na radiowej fali do uszu wiernych fanów i przypadkowych podróżników popłynął z kujawsko-pomorskiej anteny głos MARIUSZA DUDY...
Polskie Radio PiK - 28 kwietnia 2021 - Muzyczna podróż z Mariuszem Dudą

20 października 2018 - Terapia szeptem oceanów... Robert Kanaan w Polskim Radiu PiK

Szepty pięciu oceanów... spotkanie z Robertem Kanaanem
Szepty pięciu oceanów... spotkanie z Robertem Kanaanem
20 października 2018 r. trwała cisza przedwyborcza, jednak w studiu Polskiego Radia PiK wieczorną godzinkę sobotnią wypełniła rozmowa z... artystą niecodziennym. Robert Kanaan pokonał trasę z Gdańska do Bydgoszczy, by opowiedzieć o swojej nowej płycie, o terapeutycznej mocy oceanów... ich szeptów i nut wplecionych w "morskie opowieści". W trakcie spotkania "odpłynęliśmy" w refleksje nad przemijaniem i pośpiechem codzienności, poszukiwaniem człowieka w życiu zdominowanym nowymi technologiami, dehumanizacją przyszłości oraz o spełnieniach wizji Juliusza Vern'a... A ponieważ rozmowa snuła się wokół tematu wody, artysta zaprosił również na koncertowe spotkanie z Jego dziełem, w ramach cyklu pt. "Muzyka u źródeł"...

Zapis spotkania z Robertem Kanaanem oraz Jego muzyka, zabrzmiały 8 listopada w audycji "Rock Around" na antenie Polskiego Radia PiK.
Polskie Radio PiK - 20 października 2018 - Szepty pięciu oceanów... spotkanie z Robertem Kanaanem

31.10.2017 - Echoes, Robert Kanaan z wizytą w Polskim Radiu PiK

Echoes, Robert Kanaan z wizytą w Polskim Radiu PiK
Echoes, Robert Kanaan z wizytą w Polskim Radiu PiK
Mimo, że znamy się od wielu lat, nie mogę powiedzieć, że wizyty Roberta Kanaana w Polskim Radiu PiK wpisują się krajobraz zwykłych spotkań z artystami odwiedzającymi mury kujawsko-pomorskiej rozgłośni w Bydgoszczy. Tutaj powstawały niektóre z jego dzieł, tutaj Robert czuje się... u siebie! Każda z jego kolejnych wizyt niesie ze sobą coś szczególnego, tym razem artysta podzielił się "echami". Poniżej prezentujemy zapis rozmowy z Robertem Kanaanem, zarejestrowanej 27 października 2017 r. Artysta opowiadał o pomyśle i powstawaniu albumu "Echoes", dedykowanemu księdzu Janowi Kaczkowskiemu.

20.05.2016 - Music Inspired by Alchemy

Robert Srzednicki, Krzysztof Wawrzak, Artur Szolc - Music Inspired by...
Robert Srzednicki, Krzysztof Wawrzak, Artur Szolc - Music Inspired by...
Święto Bożego Ciała odmieniło charakter muzyczny rockowego czwartku na kujawsko-pomorskiej antenie. Spotkanie w magazynie "Rock Around" przybrało bardziej poetyckie oblicze gatunku i było doskonałą okazją, by wypełnić je muzyką szczególną. W audycji zabrzmiały dźwięki z płyty Music Inspired by Alchemy - trzeciego albumu warszawskiego projektu, wzbogacone o spotkanie na łączach i rozmowę z Krzysztofem Wawrzakiem, zarejestrowaną 20 maja 2016 r... Dziękuję Krzysztof :)

12.11.2015 - Przy kawie o projekcie Lebowski

Kawa i mikrofon... spotkanie z Marcinem Grzegorczykiem
Kawa i mikrofon... spotkanie z Marcinem Grzegorczykiem
Wieczór w Szczecinie - 7 listopada 2015 roku... rośnie ekscytacja zbliżającym się koncertem francuskiego Lazuli, który właśnie w tym mieście przeciera sobie szlak koncertowy w kraju nad Wisłą. Jedziemy do hali Azoty Arena bardziej dla Lazuli niż dla gwiazdy tego wieczoru. Wielką radością - jeszcze przed dotarciem do miejsca koncertu - było krótkie lecz serdeczne spotkanie pośród aromatu kawy... spotkanie z bardzo interesującym człowiekiem i wspaniałym artystą... Przy kawie Marcin Grzegorczyk opowiedział trochę o przeszłości, teraźniejszości i planach projektu Lebowski. Dziękujemy Marcin :)

07.04.2015 - Dźwięki z Księżycowego Miasta...

Piotr Wójcicki w "Księżycowym Mieście"...
Piotr Wójcicki w "Księżycowym Mieście"...
Pierwszy wtorek po świętach i przy okazji pierwszy wtorek kwietniowy był okazją wieczornego spotkania w dobrym towarzystwie i przy dobrej muzyce... Godzinę wieczorną 7 kwietnia 2015 r. spędziliśmy w obecności poety gitary, który razem ze swoimi przyjaciółmi - kompanami muzycznej podróży zabrał nas do Księżycowego Miasta (i nie tylko) :) O swojej nowej płycie "Moon City", o jej powstawaniu, o miłości do gitary... o sobie... w specjalnym wydaniu audycji "Poeci Rocka" mówił Piotr Wójcicki. Dziękujemy Piotr :)

25.12.2014 - Ciało i Duch... Adam Łassa w Polskim Radiu PiK

O swojej autorskiej płycie opowiadał Adam Łassa...
O swojej autorskiej płycie opowiadał Adam Łassa...
Gdy w domach rozścielała się świąteczność, a za oknem coraz zimniej i biało... dwa Adamy witały słuchaczy barwami muzyki i ciepłem radiowego studia ;) Czy zawartość albumu "Ciało i Duch" podniosła temperaturę Bożego Narodzenia i odciągnęła zainteresowanych od świątecznego stołu? Czy ciekawość nowych wizji i pomysłów przyspieszyła puls fanów jednego z najbardziej charyzmatycznych wokalistów w Polsce? O swojej autorskiej płycie, o przeszłości i przyszłości w składach Abraxas i Ananke, o sobie... mówił świąteczny gość w studiu Polskiego Radia PiK, Adam Łassa. Dziękujemy Adam :)

21.11.2014 - Continuum, Robert Kanaan z wizytą w Polskim Radiu PiK

Robert Kanaan w studiu Polskiego Radia PiK
Robert Kanaan w studiu Polskiego Radia PiK
Należy do ligi pionierów muzyki elektronicznej w Polsce. Bardzo często bywa na Kujawach i Pomorzu, w warunkach Polskiego Radia PiK wiele razy realizował swoje wizje. Artysta z Gdańska odwiedził bydgoskie studio przy ul. Gdańskiej 50, by porozmawiać o swojej nowej produkcji, albumie "Continuum". 21 listopada 2014 r. w szczególnym i nietypowym, bo piątkowym spotkaniu z poezją rocka, Robert Kanaan opowiadał o sobie i nowej płycie... o przeszłości i przyszłości...

Muzyczne ilustracje dźwiękowe gdańskiego artysty były jak antidotum na listopadowy chłód, jak kubek gorącej herbaty w długie jesienne i zimowe wieczory. Dziękujemy Robert :)

31.10.2014 - Piątkowy wieczór z Lunatic Soul...

Mariusz Duda, autor projektu Lunatic Soul. Fot. materiały promocyjne
Mariusz Duda, autor projektu Lunatic Soul. Fot. materiały promocyjne
Choć dzień zbyt krótki, a ciemność zapada zbyt wcześnie, jeśli tylko czas pozwala możemy wykorzystać te warunki, by wsiąknąć w muzyczne nastroje odpowiednich na taką porę roku - a może ducha - albumów... Czy takim jest właśnie "Walking On A Flashlight Beam"...? W nietypowym, bo piątkowym spotkaniu z poezją rocka w Polskim Radiu PiK - szczególnym poprzez obecność specjalnego gościa na łączach między Warszawą a Bydgoszczą - o najnowszej produkcji projektu Lunatic Soul, o pracy nad nową płytą formacji Riverside... o życiu, o sobie... mówił Mariusz Duda. Dziękujemy Mariusz :)

19.09.2014 - Nie tylko symfonicznie... rozmowa z Michałem Mierzejewskim

Michał Mierzejewski w trakcie sesji z orkiestrą Sinfonietta Consonus
Michał Mierzejewski w trakcie sesji z orkiestrą Sinfonietta Consonus
Co słychać w Symphonic Theater of Dreams oraz w "eksploracjach" do których wciągnął naszego gościa Jordan Rudess? Jak Sinfonietta Consonus - Symphonic Orchestra radzi sobie w projekcie Symphonic tribute to HAKEN? Na łączach między Gdańskiem a bydgoską siedzibą Polskiego Radia PiK, o swojej przeszłości, teraźniejszości i planach na przyszłość opowiadał skupiający powyższe odniesienia swoją osobą Michał Mierzejewski. Dziękujemy Michał :)
12