Piątek, 15 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Arnolda, Izydora / Uroczyste otwarcie Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia w Toruniu (1935)
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2016
Ogłoszenie własne nadawcy
2016-06-02, 08:53 Adam Droździk

Maj

Audycja z 31 maja 2016 - "Szkielety - historia dziwnego przetargu"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.05.2016
Czy to zwykła rzecz, że w ofercie przetargowej na budowę kanalizacji deszczowej jednym z warunków jest przeniesienie na cmentarz i pogrzebanie szczątków ludzkich? Takie szczątki odnalazła ekipa budowlana przed jednym z budynków należących onegdaj do Szpitala dla Nerwowo i Psychiczne Chorych w Świeciu nad Wisłą. Czyje to szczątki i jak się tam znalazły? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 30 maja 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 30.05.2016
Nie mogąc przyjść na wizytę lekarską u specjalisty, nawet 1/4 pacjentów nie odwołuje jej. To znacznie wydłuża kolejki. Oczekujący na wizytę u lekarza mogliby ją odbyć szybciej, ale tak się nie dzieje przez innych - niezdyscyplinowanych pacjentów. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 maja 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.05.2016
Przy ulicy Modrzewiowej w Bydgoszczy remontowano blok. W ramach remontu położono rury do ciepłej wody. Mieszkańcy bloku około dwóch lat wytrzymywali niedogodności związane z remontem, oczekując efektu finalnego. Okazało się jednak, że rur do ciepłej wody nie zaizolowano, co odkrył nasz słuchacz. Czy teraz mieszkańcy bloku przy ul. Modrzewiowej będą płacić więcej za ciepłą wodę? Kto ponosi za to odpowiedzialność? O tym w reportażu Andrzeja Krystka w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 maja 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.05.2016
Nowa fryzura za darmo i pomoc chorym na raka. Takie korzyści płyną z akcji "Daj włos", która trwa w Rypinie i Brodnicy. W kilku salonach fryzjerskich można obciąć długie włosy i przekazać je na rzecz fundacji "Rak'n'Roll". Zostaną wykonane peruki dla osób, które po chemioterapii straciły włosy. W Rypinie akcja organizowana jest po raz drugi i cieszy się dużym zainteresowaniem. Akcja w Brodnicy i Rypinie potrwa do końca miesiąca.

Audycja z 25 maja 2016 - "Przegrana działka"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.05.2016
Kontynuacja historii sprzed 9 lat. Oto działkowcy ze Strzelec Górnych razu pewnego dowiedzieli się, że dzierżawiona przez nich na cele rekreacyjne ziemia została ujęta w planie zagospodarowania przestrzennego, jako teren pod budownictwo jednorodzinne. Od tego czasu zaczęła się walka działkowców z urzędami. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 maja 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.05.2016
Powiat daje materiały na budowę chodników przy drogach powiatowych. Wykonaniem zajmuje się gmina Dobrcz oraz jej mieszkańcy. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 23 maja 2016

Szkoła postawiła płot, odcinając tym samym jedyną drogę dojazdu do garażu. Fot. Adriana Andrzejewska
Szkoła postawiła płot, odcinając tym samym jedyną drogę dojazdu do garażu. Fot. Adriana Andrzejewska
Słuchacz Polskiego Radia PiK nie może korzystać ze swojego garażu, ponieważ szkoła postawiła płot, odcinając go tym samym od jedynej drogi wyjazdu. Słuchacz korzystał z tej drogi 20 lat. Dlaczego szkoła zdecydowała się jemu to uniemożliwić? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 23.05.2016

Audycja z 20 maja 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 20.05.2016
Dziewierzewo koło Kcyni to kolejna miejscowość, gdzie jest składowisko odpadów. Mieszkańcy boją się, że w ich wsi będzie powtórka z położonej niedaleko Stalówki, gdzie pożar składowiska trwał 7 dni, a mieszkańców trzeba było ewakuować. Czy bogatsi o doświadczenia ze Stalówki urzędnicy pilniej będą przyglądać się składowisku w Dziewierzewie? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 maja 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.05.2016
Toruński Urząd Miasta prawdopodobnie będzie musiał zwrócić dotację na termomodernizację szkół. To prawie 2,5 miliona złotych. Powód? Użycie cieńszego niż planowano styropianu. Kto zawinił i czy zostaną wyciągnięte konsekwencje? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 maja 2016 - "Pułapka"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.05.2016
W samym centrum największego miasta Kujaw i Pomorza, jest przeszkoda praktycznie nie do przebycia dla osób niepełnosprawnych. Mowa o przejściu podziemnym pod bydgoskim rondem Jagiellonów. Problem jest znany od lat. Czy mimo rozwoju techniki naprawdę nic nie można w tej sprawie zrobić? O tym w reportażu Agaty Polcyn i Michała Słobodziana w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".
123