Piątek, 15 stycznia 2021 r.   Imieniny: Pawła, Arnolda, Izydora / Uroczyste otwarcie Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia w Toruniu (1935)
Polskie Radio PiK » Bliżej życia » „Bliżej życia” - archiwum audycji » 2016
Spółdzielnia
2016-11-01, 21:31 Adam Droździk

Październik

Audycja z 31 października 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 31.10.2016
Od 1 listopada torunianie nie będą mogli korzystać z nocnej i świątecznej opieki stomatologicznej. Dotychczas świadcząca te usługi przychodnia zrezygnowała, bo nie znalazła lekarzy, którzy chcieliby pełnić takie dyżury. Z bólem zęba w nocy czy w dzień wolny mieszkańcy Torunia będą musieli jeździć do Ciechocinka. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 28 października 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 28.10.2016
Czy Toruń stanie się... uzdrowiskiem? Wniosek o wyznaczenie obszaru złożyła Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka, w związku z planami budowy kompleksu leczniczo-rekreacyjnego Termy Toruńskie. Czy w mieście przekraczającym normy zanieczyszczenia powietrza obszary ochrony uzdrowiskowej to tylko niespełnione marzenie? A może to szansa na rozwój i już za jakiś czas Toruń stanie się konkurencją dla Ciechocinka czy Inowrocławia? O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 27 października 2016 - "Walka mieszkańców"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 27.10.2016
Mieszkańcy posesji przy ul. Winnica w Toruniu od lat dzierżawią od miasta ziemię. Boją się, że w tym miejscu staną niebawem bloki. Napisali projekt uchwały, która uniemożliwiałaby wykup działek. 27 października projektem zajęli się toruńscy radni. O tym w audycji Adriany Andrzejewskiej, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 26 października 2016 - "Nie! dla biogazowni"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 26.10.2016
Mieszkańcy gminy Więcbork starają się o uchylenie zgody na usadowienie biogazowni w pobliżu Runowa, wydanej przez poprzedniego burmistrza. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 25 października 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 25.10.2016
Czy Halloween może wywierać niekorzystny wpływ na polskie dzieci? W tle list otwarty Kujawsko-Pomorskiego Kuratora do dyrektorów szkół, z prośbą o przemyślenie kwestii urządzania Halloween w szkołach. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 24 października 2016 - "Oszukać przeznaczenie"

Kontrole przeprowadzono na parkingu Miejsca Obsługi Podróżnych w Nowej Wsi pod Toruniem. Fot. Michał Zaręba
Kontrole przeprowadzono na parkingu Miejsca Obsługi Podróżnych w Nowej Wsi pod Toruniem. Fot. Michał Zaręba
Manipulowanie przy tachografach rejestrujących czas pracy i podróż kierowcy, wciąż jest sporym problemem, sprowadzającym poważne niebezpieczeństwo dla wszystkich podróżujących drogami. W nocy z 21 na 22 października Inspekcja Transportu Drogowego sprawdzała na autostradzie A1, czy kierowcy przestrzegają przepisów. O tym w materiale Michała Zaręby, w audycji Adriany Andrzejewskiej z cyklu "Bliżej życia".
Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 24.10.2016

Audycja z 21 października 2016 - "Świadek"

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 21.10.2016
W ramach akcji pod hasłem "Zapal znicz pamięci" wrócimy do Paterka, gdzie Niemcy zamordowali ok. 200 Polaków, w tym wielu zakonników z pobliskiej Górki Klasztornej. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 19 października 2016

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 19.10.2016
Kolejna rocznica porwania księdza Jerzego Popiełuszki to powód do odtworzenia ostatniej drogi księdza. Tu jednak pojawia się problem, bowiem istnieją dwie zupełnie różne wersje, dotyczące porwania księdza. Historycy i badacze wciąż zadają sobie pytanie - czy podczas tzw. procesu toruńskiego ustalono wszystkie fakty? O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".

Audycja z 18 października 2016 - "W jednym stali domu..."

Polskie Radio PiK - Bliżej życia z 18.10.2016
Czy uda się zakwaterować ukraińskich pracowników w sypniewskim internacie? Właściciel budynku wyraził zgodę, jednak sprzeciwili się temu nauczyciele. O tym w audycji Żanety Walentyn, z cyklu "Bliżej życia".
123