Hurkacz odpadł w półfinale. O porażce zdecydowały detale [WYPOWIEDŹ NA GORĄCO]

2022-04-02, 08:49  Redakcja/IAR
Hubert Hurkacz walczył dzielnie, ale tym razem musiał uznać wyższość rywala. Fot.: Erik S. Lesser/PAP

Hubert Hurkacz walczył dzielnie, ale tym razem musiał uznać wyższość rywala. Fot.: Erik S. Lesser/PAP

Hubert Hurkacz nie obroni tytułu w ATP Masters 1000 Miami. Polski tenisista zakończył udział w turnieju singlistów na półfinale. Nieznacznie lepszy od wrocławianina okazał się Carlos Alcaraz.

W ostatnich dniach Hurkacz udowodnił, że w Miami gra mu się bardzo dobrze. Polak stopniowo przechodził do dalszej fazy turnieju. Największe zwycięstwo 25-latek odniósł w ćwierćfinale, pokonując drugą rakietę świata - Daniiła Miedwiediewa.

O finał imprezy popularny „Hubi” zawalczył z Carlosem Alcarazem. Hiszpan to jeszcze osiemnastolatek, a już odważnie puka do on bram ścisłej czołówki. Przed meczem z Hurkaczem bilans jego spotkań w tym roku wynosił 16-2. Przed najlepszym polskim tenisistą stało zatem trudne zadanie.

Oba rozegrane sety przebiegły podobnie. Tenisiści dobrze grali przy swoim serwisie, rzadko dając rywalowi okazję do przełamania. Finalnie nikt nie wykorzystał takiej szansy, więc o losach odsłon zdecydowały tie-breaki. W nich Polak okazał się słabszy od przeciwnika. Szczególnie blisko było ostatnim gemie pierwszej odsłony. Podopieczny Craiga Boytona prowadził już 5:3 i zamykał kolejny punkt, ale piłka nieznacznie wylądowała na aucie, co pozwoliło Hiszpanowi odwrócić losy partii.

- Carlos zagrał niezłe spotkanie. Nie był to mój najlepszy mecz, ale tak się zdarza – na gorąco po meczu powiedział Hurkacz.

Hubert Hurkacz – Carlos Alcaraz 0:2 (6:7, 6:7)

To jeszcze nie koniec turnieju dla wrocławianina. W sobotę o 21:30 czasu polskiego wraz z Johnem Isnerem przystąpi on do finału debla. Polsko-amerykański duet zmierzy się z parą Wesley Koolhof/Neal Skupski.

Hubert Hurkacz na gorąco po meczu. Źródło: Redakcja Sportowa PR/P. Dąbrowski

Sport

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

2020-05-11, 13:27
Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

2020-05-08, 14:27
Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM

Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM!

2020-05-08, 08:37
Nasze sportowe audycje z ciekawymi tematami dotyczącymi regionu w sobotę i niedzielę od godziny 17:05

Nasze sportowe audycje z ciekawymi tematami dotyczącymi regionu w sobotę i niedzielę od godziny 17:05!

2020-05-07, 14:20
Wioślarka Lotto-Bydgostii kocha przyrodę, gustuje w owocach morza, a kilka lat temu zamieniła Wisłę na Brdę

Wioślarka Lotto-Bydgostii kocha przyrodę, gustuje w owocach morza, a kilka lat temu zamieniła Wisłę na Brdę

2020-05-07, 12:09
Artiom Łaguta zostaje w Grudziądzu

Artiom Łaguta zostaje w Grudziądzu!

2020-05-06, 19:05
Toruńska łyżwiarka figurowa ćwiczy jogę, bawi się z pieskiem, rozwija się też jako... krawcowa

Toruńska łyżwiarka figurowa ćwiczy jogę, bawi się z pieskiem, rozwija się też jako... krawcowa

2020-05-06, 13:42
Nowy koszykarz w Astorii Bydgoszcz

Nowy koszykarz w Astorii Bydgoszcz!

2020-05-06, 11:11
Liderzy zostają w Grudziądzu. GKM porozumiał się z Duńczykami

Liderzy zostają w Grudziądzu. GKM porozumiał się z Duńczykami!

2020-05-05, 15:33
Nowy żużlowiec Apatora Toruń opowiedział nam, jak został Tofikiem

Nowy żużlowiec Apatora Toruń opowiedział nam, jak został "Tofikiem"

2020-05-05, 13:34
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę