Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05  Polska Agencja Prasowa
Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Srebro w wyścigu czwórek podwójnych kobiet zdobyła osada, w której składzie są dwie zawodniczki z naszego regionu: Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń i Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły.

Po srebrny medal sięgnęły też Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Sajdak. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

- Finał czwórki podwójnej kobiet był ostatnią szansą na zdobycie medalu przez polskich wioślarzy w Tokio. Spełniły się nasze marzenia. Tym bardziej się cieszę, że w składzie osady była torunianka - powiedział prezes toruńskiego AZS UMK Henryk Boś. W jego ocenie stawka finałowa w tej konkurencji była niezwykle mocna i wszystkie sześć osad stać było na zajęcie miejsca na podium. - Wierzyłem jednak w nasze dziewczyny. Finisz był wspaniały, zwieńczony srebrnym medalem. Dziękuję wszystkim zawodniczkom - mówił prezes Boś, który podobnie jak wszystkie osoby zgromadzone w środowy poranek w toruńskiej przystani AZS nie krył łez.

Mówiąc o zawodniczce ze swojego klubu Katarzynie Zillmann podkreślił, że tylko sportowcy z mocnym charakterem osiągają w sporcie sukces. - Tacy ludzie mają swoje zdanie, swój charakter. Są trudni, ale osiągają sukcesy. I taka właśnie jest Kaśka. Nasza Kaśka - mówił.

Łamiącym się głosem doświadczony prezes AZS UMK przypomniał, że to drugi medal olimpijski w wioślarstwie zawodników z tego klubu. - Teraz sięga po niego wioślarka. Jedynakiem do tej pory był Łukasz Pawłowski (srebrny medalista z Pekinu z 2008 roku w czwórce bez sternika wagi lekkiej) - mówił. Sam Pawłowski ocenił, że jest to niesamowite święto dla toruńskiego sportu, dla środowiska wioślarskiego w tym mieście. - Jak dziś pamiętam, jakie to uczucie zdobyć medal olimpijski. Nie wiem, jak Kasia to odczuwa, ale sądzę, że bardzo podobnie jak my w Pekinie. Właśnie patrzę jak stają na podium, jak się cieszą. Piękne chwile - mówił.

Pięć lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro kobieca czwórka podwójna zajęła trzecie miejsce, ale w nieco innym składzie: Monika Ciaciuch (obecnie Chabel), Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald (obecnie Sajdak), Joanna Leszczyńska.

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - wygrane Anwilu i Polskiego Cukru w 18. kolejce

Ekstraklasa koszykarzy - wygrane Anwilu i Polskiego Cukru w 18. kolejce

2019-02-02, 21:23
1. liga koszykarzy - przegrana Enea Astorii w Prudniku

1. liga koszykarzy - przegrana Enea Astorii w Prudniku

2019-02-02, 20:44
PŚ w skokach - Żyła czwarty w Oberstdorfie, wygrał Kobayashi

PŚ w skokach - Żyła czwarty w Oberstdorfie, wygrał Kobayashi

2019-02-02, 18:31
Ekstraklasa koszykarzy - Ivan Almeida ponownie w Anwilu Włocławek

Ekstraklasa koszykarzy - Ivan Almeida ponownie w Anwilu Włocławek

2019-02-01, 19:19
PŚ w skokach - Dawid Kubacki drugi w Oberstdorfie, wygrał Zajc

PŚ w skokach - Dawid Kubacki drugi w Oberstdorfie, wygrał Zajc

2019-02-01, 18:31
Gollob dyrektorem sportowym Polonii Bydgoszcz, sponsorem tytularnym - firma ZOOLeszcz

Gollob dyrektorem sportowym Polonii Bydgoszcz, sponsorem tytularnym - firma ZOOLeszcz

2019-01-31, 12:55
Ekstraklasa siatkarzy - porażka Chemika Bydgoszcz w 17. kolejce

Ekstraklasa siatkarzy - porażka Chemika Bydgoszcz w 17. kolejce

2019-01-31, 09:00
Koszykarska Liga Mistrzów - dziewiąta porażka Anwilu Włocławek

Koszykarska Liga Mistrzów - dziewiąta porażka Anwilu Włocławek

2019-01-31, 08:00
Bańka kandydatem Europy na szefa Światowej Agencji Antydopingowej

Bańka kandydatem Europy na szefa Światowej Agencji Antydopingowej

2019-01-31, 07:00
Puchar Europy koszykarek - Artego roztrwoniło przewagę Brak awansu do ćwierćfinału

Puchar Europy koszykarek - Artego roztrwoniło przewagę! Brak awansu do ćwierćfinału!

2019-01-30, 20:17
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę