Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05  Polska Agencja Prasowa
Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Srebro w wyścigu czwórek podwójnych kobiet zdobyła osada, w której składzie są dwie zawodniczki z naszego regionu: Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń i Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły.

Po srebrny medal sięgnęły też Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Sajdak. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

- Finał czwórki podwójnej kobiet był ostatnią szansą na zdobycie medalu przez polskich wioślarzy w Tokio. Spełniły się nasze marzenia. Tym bardziej się cieszę, że w składzie osady była torunianka - powiedział prezes toruńskiego AZS UMK Henryk Boś. W jego ocenie stawka finałowa w tej konkurencji była niezwykle mocna i wszystkie sześć osad stać było na zajęcie miejsca na podium. - Wierzyłem jednak w nasze dziewczyny. Finisz był wspaniały, zwieńczony srebrnym medalem. Dziękuję wszystkim zawodniczkom - mówił prezes Boś, który podobnie jak wszystkie osoby zgromadzone w środowy poranek w toruńskiej przystani AZS nie krył łez.

Mówiąc o zawodniczce ze swojego klubu Katarzynie Zillmann podkreślił, że tylko sportowcy z mocnym charakterem osiągają w sporcie sukces. - Tacy ludzie mają swoje zdanie, swój charakter. Są trudni, ale osiągają sukcesy. I taka właśnie jest Kaśka. Nasza Kaśka - mówił.

Łamiącym się głosem doświadczony prezes AZS UMK przypomniał, że to drugi medal olimpijski w wioślarstwie zawodników z tego klubu. - Teraz sięga po niego wioślarka. Jedynakiem do tej pory był Łukasz Pawłowski (srebrny medalista z Pekinu z 2008 roku w czwórce bez sternika wagi lekkiej) - mówił. Sam Pawłowski ocenił, że jest to niesamowite święto dla toruńskiego sportu, dla środowiska wioślarskiego w tym mieście. - Jak dziś pamiętam, jakie to uczucie zdobyć medal olimpijski. Nie wiem, jak Kasia to odczuwa, ale sądzę, że bardzo podobnie jak my w Pekinie. Właśnie patrzę jak stają na podium, jak się cieszą. Piękne chwile - mówił.

Pięć lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro kobieca czwórka podwójna zajęła trzecie miejsce, ale w nieco innym składzie: Monika Ciaciuch (obecnie Chabel), Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald (obecnie Sajdak), Joanna Leszczyńska.

Sport

Polscy siatkarze rozbili Brazylię i zdobyli brązowy medal Ligi Narodów 2019

Polscy siatkarze rozbili Brazylię i zdobyli brązowy medal Ligi Narodów 2019!

2019-07-15, 07:16
Formuła 1 - Hamilton wygrał na Silverstone, Kubica 15.

Formuła 1 - Hamilton wygrał na Silverstone, Kubica 15.

2019-07-14, 20:56
Piłkarski Superpuchar Polski - Lechia Gdańsk pewnie pokonała Piasta

Piłkarski Superpuchar Polski - Lechia Gdańsk pewnie pokonała Piasta

2019-07-14, 12:30
ME na żużlu - triumf Grigorija Łaguty, drugi Madsen, Smektała trzeci w Guestrow

ME na żużlu - triumf Grigorija Łaguty, drugi Madsen, Smektała trzeci w Guestrow

2019-07-14, 11:30
Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z Rosją i zagrają o brąz

Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z Rosją i zagrają o brąz

2019-07-14, 10:22
Tour de France 2019 - ucieczka De Gendta, Alaphilippe znów liderem

Tour de France 2019 - ucieczka De Gendta, Alaphilippe znów liderem

2019-07-13, 19:27
Wimbledon 2019 - pierwszy londyński triumf Simony Halep

Wimbledon 2019 - pierwszy londyński triumf Simony Halep

2019-07-13, 19:16
Liga Narodów siatkarzy - znamy półfinałowego rywala Polaków Mecz o północy

Liga Narodów siatkarzy - znamy półfinałowego rywala Polaków! Mecz o północy

2019-07-13, 11:00
Piotr Lisek znowu poprawił rekord Polski w skoku o tyczce Fenomenalny wynik

Piotr Lisek znowu poprawił rekord Polski w skoku o tyczce! Fenomenalny wynik!

2019-07-13, 10:00
IMME na żużlu  triumf Bartosza Zmarzlika w Gdańsku

IMME na żużlu – triumf Bartosza Zmarzlika w Gdańsku

2019-07-13, 08:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę