Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05  Polska Agencja Prasowa
Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

Od prawej: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak i Katarzyna Zillmann/fot. PAP, EPA

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio/fot. Leszek Szymański, PAP

Jest pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Srebro w wyścigu czwórek podwójnych kobiet zdobyła osada, w której składzie są dwie zawodniczki z naszego regionu: Katarzyna Zillmann z AZS-u UMK Toruń i Marta Wieliczko z grudziądzkiej Wisły.

Po srebrny medal sięgnęły też Agnieszka Kobus-Zawojska i Maria Sajdak. Zwyciężyły Chinki, a trzecie miejsce zajęły Australijki. To pierwszy medal wywalczony przez Polskę w Tokio.

- Finał czwórki podwójnej kobiet był ostatnią szansą na zdobycie medalu przez polskich wioślarzy w Tokio. Spełniły się nasze marzenia. Tym bardziej się cieszę, że w składzie osady była torunianka - powiedział prezes toruńskiego AZS UMK Henryk Boś. W jego ocenie stawka finałowa w tej konkurencji była niezwykle mocna i wszystkie sześć osad stać było na zajęcie miejsca na podium. - Wierzyłem jednak w nasze dziewczyny. Finisz był wspaniały, zwieńczony srebrnym medalem. Dziękuję wszystkim zawodniczkom - mówił prezes Boś, który podobnie jak wszystkie osoby zgromadzone w środowy poranek w toruńskiej przystani AZS nie krył łez.

Mówiąc o zawodniczce ze swojego klubu Katarzynie Zillmann podkreślił, że tylko sportowcy z mocnym charakterem osiągają w sporcie sukces. - Tacy ludzie mają swoje zdanie, swój charakter. Są trudni, ale osiągają sukcesy. I taka właśnie jest Kaśka. Nasza Kaśka - mówił.

Łamiącym się głosem doświadczony prezes AZS UMK przypomniał, że to drugi medal olimpijski w wioślarstwie zawodników z tego klubu. - Teraz sięga po niego wioślarka. Jedynakiem do tej pory był Łukasz Pawłowski (srebrny medalista z Pekinu z 2008 roku w czwórce bez sternika wagi lekkiej) - mówił. Sam Pawłowski ocenił, że jest to niesamowite święto dla toruńskiego sportu, dla środowiska wioślarskiego w tym mieście. - Jak dziś pamiętam, jakie to uczucie zdobyć medal olimpijski. Nie wiem, jak Kasia to odczuwa, ale sądzę, że bardzo podobnie jak my w Pekinie. Właśnie patrzę jak stają na podium, jak się cieszą. Piękne chwile - mówił.

Pięć lat temu podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro kobieca czwórka podwójna zajęła trzecie miejsce, ale w nieco innym składzie: Monika Ciaciuch (obecnie Chabel), Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Springwald (obecnie Sajdak), Joanna Leszczyńska.

Sport

Kapitalne zawody Bartosz Zmarzlik jak przed laty Gollob. Triumf Polaka we Wrocławiu

Kapitalne zawody! Bartosz Zmarzlik jak przed laty Gollob. Triumf Polaka we Wrocławiu!

2019-08-03, 23:07
1. liga piłkarska - Olimpia nie zwalnia tempa Drugi z rzędu triumf grudziądzan

1. liga piłkarska - Olimpia nie zwalnia tempa! Drugi z rzędu triumf grudziądzan!

2019-08-03, 22:48
Tour de Pologne 2019  Ackermann ponownie zwyciężył w Krakowie

Tour de Pologne 2019 – Ackermann ponownie zwyciężył w Krakowie

2019-08-03, 22:22
Czas na żużlową Grand Prix we Wrocławiu. Powrót do domu po 12 latach

Czas na żużlową Grand Prix we Wrocławiu. Powrót do domu po 12 latach

2019-08-03, 09:30
Memoriał Wagnera 2019 - Polacy przegrali z Brazylią

Memoriał Wagnera 2019 - Polacy przegrali z Brazylią

2019-08-03, 08:30
Kwalifikacje olimpijskie: Polskie siatkarki rozpoczęły turniej od triumfu z Portoryko

Kwalifikacje olimpijskie: Polskie siatkarki rozpoczęły turniej od triumfu z Portoryko

2019-08-03, 07:32
Ekstraliga żużlowa - GKM Grudziądz przegrał z Falubazem i play-offy coraz mniej realne

Ekstraliga żużlowa - GKM Grudziądz przegrał z Falubazem i play-offy coraz mniej realne

2019-08-02, 21:17
Ekstraklasa piłkarska - mistrz gra z liderem, ciekawie w stolicy i Łodzi (zapowiedź 3. kolejki)

Ekstraklasa piłkarska - mistrz gra z liderem, ciekawie w stolicy i Łodzi (zapowiedź 3. kolejki)

2019-08-02, 14:00
Ekstraliga żużlowa - arcyważny mecz dla grudziądzan Transmisja w Polskim Radiu PiK

Ekstraliga żużlowa - arcyważny mecz dla grudziądzan! Transmisja w Polskim Radiu PiK

2019-08-02, 12:30
Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy - znamy skład Polaków. Jednak Lisek, a nie Wojciechowski

Lekkoatletyczne DME w Bydgoszczy - znamy skład Polaków. Jednak Lisek, a nie Wojciechowski!

2019-08-02, 11:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę