Cesarz Naruhito otworzył igrzyska, Naomi Osaka zapaliła znicz. Tokio 2020 w cieniu pandemii

2021-07-23, 16:40  PAP
Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. Fot. PAP/EPA

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. Fot. PAP/EPA

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska. Tokio 2020 w cieniu pandemii. Fot. PAP/EPA

Cesarz Naruhito otworzył igrzyska. Tokio 2020 w cieniu pandemii. Fot. PAP/EPA

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. PAP/EPA

Tenisistka Naomi Osaka zapaliła znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Fot. PAP/EPA

Cesarz Japonii Naruhito oficjalnie otworzył 32. letnie igrzyska olimpijskie w Tokio. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie ma kibiców, z wyjątkiem zaproszonych gości, oficjeli oraz przedstawicieli sportowców.

Oficjalne otwarcie igrzysk poprzedziła defilada sportowców z 205 krajów oraz drużyny uchodźców. W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. pierwsza dama USA Jill Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Igrzyska olimpijskie w Tokio miały się odbyć w 2020 roku, ale z powodu pandemii przesunięto je o rok. Weźmie w nich udział ok. 11 tys. zawodników, którzy będą rywalizować w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Polskę będzie reprezentować 211 sportowców.

Znicz 32. letnich igrzysk olimpijskich w Tokio zapaliła tenisistka Naomi Osaka. Z powodu pandemii COVID-19 na trybunach Stadionu Olimpijskiego nie było kibiców.

Polską reprezentację wyprowadzili rywalizująca w kolarstwie górskim Maja Włoszczowska i pływak Paweł Korzeniowski, którzy byli chorążymi kadry podczas ceremonii otwarcia igrzysk w Tokio. Po raz pierwszy w historii w biało-czerwonej ekipie funkcję tę pełniły dwie osoby.

Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.

Sport

Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

2019-04-16, 21:49
Piłkarska Liga Mistrzów - Barcelona i Liverpool najbliżej półfinałów

Piłkarska Liga Mistrzów - Barcelona i Liverpool najbliżej półfinałów

2019-04-16, 12:00
Superliga tenisistów stołowych  prezes Leszczyński: będzie dużo ciekawiej

Superliga tenisistów stołowych – prezes Leszczyński: będzie dużo ciekawiej

2019-04-16, 10:00
Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz zakończył sezon na 6. miejscu

Ekstraklasa siatkarek - Pałac Bydgoszcz zakończył sezon na 6. miejscu

2019-04-15, 20:44
Rankingi WTA - Iga Świątek zadebiutowała w czołowej setce

Rankingi WTA - Iga Świątek zadebiutowała w czołowej setce

2019-04-15, 16:51
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

2019-04-15, 15:13
2. liga żużlowa - przegrana Zooleszcz Polonii Bydgoszcz w Poznaniu

2. liga żużlowa - przegrana Zooleszcz Polonii Bydgoszcz w Poznaniu

2019-04-15, 08:02
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał u siebie z mistrzem Polski

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał u siebie z mistrzem Polski

2019-04-14, 22:19
Ekstraliga hokejowa - GKS Tychy obronił tytuł mistrza Polski

Ekstraliga hokejowa - GKS Tychy obronił tytuł mistrza Polski

2019-04-14, 15:00
Ekstraklasa piłkarska - Lechia mimo porażki liderem po fazie zasadniczej

Ekstraklasa piłkarska - Lechia mimo porażki liderem po fazie zasadniczej

2019-04-14, 13:24
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę