Energa Basket Liga Kobiet - Basket 25 powalczy z murowanym faworytem

2021-03-26, 13:07  Polska Agencja Prasowa
Trener Basketu 25 Bydgoszcz Piotr Kulpeksza podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy koszykarek z VBW Arką Gdynia. PAP/Jan Dzban

Trener Basketu 25 Bydgoszcz Piotr Kulpeksza podczas meczu 22. kolejki Ekstraklasy koszykarek z VBW Arką Gdynia. PAP/Jan Dzban

Koszykarki KS Basket 25 Bydgoszcz w półfinale rozgrywek ekstraklasy zmierzą się z niepokonaną od dwóch sezonów i broniącą tytułu VBW Arką Gdynia. „Czeka nas niezwykle trudne zadanie” – powiedział trener bydgoszczanek Piotr Kulpeksza.

Awans zawodniczkom z grodu nad Brdą zapewniła wygrana w ćwierćfinałowej rywalizacji z Pszczółką Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin. Była to najbardziej wyrównana para tej części rywalizacji, gdyż do jej rozstrzygnięcia potrzebnych było aż pięć spotkań.

- Oba zespoły doskonale zdawały sobie sprawę ze stawki tej konfrontacji. Nam do ostatnich sekund udało się utrzymać nerwy na wodzy, można powiedzieć, że dziewczyny miały nerwy ze stali. W całym meczu, a zwłaszcza w ostatnich fragmentach, dobrze broniliśmy, nie popełnialiśmy fauli w defensywie, choć przydarzyły się w ataku – ocenił decydujący mecz z lubliniankami trener bydgoszczanek.

Zmęczenie było tak duże, że nie było mowy o żadnym świętowaniu. Tym bardziej, że przed zespołem z Bydgoszczą misja praktycznie niemożliwa – co najmniej trzy spotkania z niepokonaną od dwóch sezonów i broniącą tytułu VBW Arką Gdynia.

- Ten awans do półfinału to olbrzymie osiągnięcie naszego klubu. Chciałbym pokreślić, że oprócz świetnej postawy naszych koszykarek, nie doszłoby do niego, gdyby nie praca całego sztabu – dodał Kulpeksza.

Jak przyznał, składają się nią ludzie odpowiedzialni zarówno za rozpracowanie przeciwnika, odnowę biologiczną i przygotowanie fizyczne, a także kwestie logistyczne i organizacyjne.

Bydgoszczanki znane są z waleczności, ale jak na polskie warunki klub z Gdyni dysponuje siłą będącą na papierze poza zasięgiem rywali. Koszykarki Arki pokazują to niemal w każdym spotkaniu. KS Basket 25 w tym sezonie mierzył się z gdyniankami trzykrotnie i wszystkie spotkania wygrały gdynianki. Dwa razy VBW wygrało wysoko, pokonując Basket w Superpucharze 96:47 oraz w lidze na własnym boisku 122:54. Tylko u siebie bydgoszczanki postraszyły rywalki, gdyż przegrały zaledwie 64:68. Czy po całym sezonie i pięciopojedynkowym ćwierćfinale będą jeszcze w stanie wykrzesać z siebie więcej sił?

- Czeka nas niezwykle trudne zadanie - mówi krótko szkoleniowiec bydgoskiego klubu.

Pierwsze dwa spotkania odbędą się w Gdyni w sobotę i niedzielę 27 i 28 marca. Trzecie rozegrane zostanie w Bydgoszczy 31 marca (środa). Jeśli rywalizacja będzie toczyć się dalej, zarezerwowane są jeszcze 1 kwietnia (czwartek) oraz powrót do Gdyni na piąty mecz 7 kwietnia (środa).

Sport

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

2019-01-14, 07:00
Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń!

2019-01-13, 22:21
PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

2019-01-13, 20:33
Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

2019-01-13, 15:19
1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

2019-01-13, 14:05
Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

2019-01-13, 11:00
Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

2019-01-13, 10:01
Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

2019-01-13, 09:01
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

2019-01-13, 08:01
PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

PŚ w Predazzo - Kubacki drugi, Stoch trzeci, wygrał Kobayashi

2019-01-12, 23:03
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę