Pierwsza w sezonie porażka koszykarzy Polskiego Cukru w Arenie Toruń

2020-11-11, 22:58  Bartosz Kustra
Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Fot. PAP/Tytus Żmijewski

Polski Cukier Toruń przegrał po raz pierwszy w tym sezonie ekstraklasy na własnym parkiecie. W środę musiał uznać wyższość ostatniej drużyny w tabeli - MKS Dąbrowa Górnicza. "Nasza obrona jest słaba" - powiedział koszykarz gospodarzy Bartosz Diduszko. Torunianie przegrali bardzo wyrównany mecz 94:99.

Goście lepiej spisywali się pod koszami (38-30 w zbiórkach), a także mieli znacznie wyższy procent celnych rzutów za dwa punkty. MKS udowodnił, że nie zasługuje, by zamykać tabelę. Co ciekawe, zespół z Dąbrowy Górniczej wygrał dotychczas dwa z 10 meczów, ale oba w woj. kujawsko-pomorskim, gdyż kilka tygodni temu pokonał włocławski Anwil.

W środę w zespole gości najlepiej punktował Lee Moore - 26, ale dzielnie wspierali go Andrzej Mazurczak - 18 i Sacha Killeya-Jones - 17.

Trener gości Allesandro Magro wskazał, że jego zdaniem jednym z powodów zwycięstwa jego drużyny było dobre dzielenie się piłką. Ocenił, iż 25 asyst w spotkaniu rozgrywanym na wyjeździe to bardzo dobry rezultat.

Pytany o tę kwestię na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Polskiego Cukru Jarosław Zawadka ocenił, że nie ten element był decydujący.

"My także mieliśmy dziś 25 asyst. Nie to zdecydowało o wygranej gości. Przegraliśmy ten mecz, bo rywale zbierali na naszej tablicy i zdobyli 16 punktów +drugiej szansy+. W tym elemencie byliśmy dziś słabsi. Dodatkowo w czwartej kwarcie popełniliśmy siedem strat w kluczowych momentach. Być może wynikało to z tego, że dziś w rotacji zabrakło Keyshawna Woodsa i może trochę zabrakło nam zdrowia" - podkreślił Zawadka.

Zawodnik gospodarzy Bartosz Diduszko przyznał, że obrona zespołu z Torunia jest słaba.

"Dąbrowa to dziś wykorzystała. Rzuciła prawie 100 punktów, z czego 52 +w pomalowanym+. Przegrywamy pojedynki jeden na jeden. (...) Rywale byli na prowadzeniu 9 czy 10 minut, ale liczy się to, kto prowadzi po końcowym gwizdku" - dodał Diduszko.

Zaległy mecz 4. kolejki: Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 94:99 (27:20, 15:25, 28:24, 24:30)

Polski Cukier Toruń: Aaron Cel 23, Donovan Jackson 18, Damian Kulig 18, Obie Trotter 17, Bartosz Diduszko 10, Carlton Bragg Jr 6, Aleksander Perka 2, Marcin Wieluński 0, Michał Samsonowicz 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Lee Moore 26, Andrzej Mazurczak 18, Sacha Killeya-Jones 17, Elijah Wilson 11, Michał Nowakowski 8, Vytenis Cizauskas 8, Marek Piechowicz 5, Mikołaj Ratajczak 4, Konrad Dawdo 2, Jakub Motylewski 0, Michał Kroczak 0.

Polski Cukier przegrał po raz pierwszy w tym sezonie na własnym parkiecie. Wcześniej w Arenie Toruń wygrał pięć spotkań.

(PAP)

Toruń
koszykówka

Sport

Czas na MŚ w narciarstwie klasycznym. Wszystkie oczy zwrócone na skoczków

Czas na MŚ w narciarstwie klasycznym. Wszystkie oczy zwrócone na skoczków

2019-02-20, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - bez bramek we wtorkowych meczach

Piłkarska Liga Mistrzów - bez bramek we wtorkowych meczach

2019-02-20, 10:00
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała i wyrównała stan rywalizacji

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała i wyrównała stan rywalizacji

2019-02-20, 08:29
Lekkoatletyczne HME - 32 Polaków wystartuje w Glasgow, w tym 6 z regionu

Lekkoatletyczne HME - 32 Polaków wystartuje w Glasgow, w tym 6 z regionu

2019-02-19, 20:00
El. ME 2020 - Brzęczek: cieszy mnie skuteczność napastników

El. ME 2020 - Brzęczek: cieszy mnie skuteczność napastników

2019-02-19, 18:00
Piłkarska Liga Mistrzów - czas na hit Liverpool kontra Bayern

Piłkarska Liga Mistrzów - czas na hit Liverpool kontra Bayern

2019-02-19, 12:00
Ekstraklasa siatkarek - wyniki 19. kolejki. Pałac Bydgoszcz nadal piąty

Ekstraklasa siatkarek - wyniki 19. kolejki. Pałac Bydgoszcz nadal piąty

2019-02-19, 10:00
Formuła 1 - Vettel najszybszy pierwszego dnia testów. Kubica nie jeździł

Formuła 1 - Vettel najszybszy pierwszego dnia testów. Kubica nie jeździł

2019-02-19, 07:00
Lekkoatletyczne HMP w Toruniu - Baumgart-Witan: trzeba podładować akumulatory

Lekkoatletyczne HMP w Toruniu - Baumgart-Witan: trzeba podładować akumulatory

2019-02-18, 16:30
Niebawem ruszy przebudowa trybuny na stadionie Polonii. Umowa podpisana

Niebawem ruszy przebudowa trybuny na stadionie Polonii. Umowa podpisana

2019-02-18, 15:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę