Tej siedziby ma zazdrościć cała Polska. Piękne obiekty dla wioślarzy [zdjęcia, wideo]

2020-08-14, 08:05  Tatiana Adonis/Redakcja
Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. Fot. Tatiana Adonis

Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. Fot. Tatiana Adonis

Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. W ramach inwestycji wybudowano przystań wioślarską oraz zmodernizowano stare budynki klubu.

Przy ul. Żupy powstał nowoczesny budynek przystani i łącznik komunikacyjny między nowym, a starym obiektem. W nowym budynku znajduje się hangar dla łodzi, siłownia, pokoje fizjoterapii, pokoje biurowe, pokoje noclegowe, sauna oraz sala szkoleniowa. W drugim etapie zmodernizowane zostały także stare budynki użytkowane przez klub.

Przebudowano m.in. szatnie zawodników. Remont przeszła także sala ergometrów i niecka basenu wioślarskiego. Dziś na spacer po obiekcie dziennikarzy zaprosili m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezes klubu Zygfryd Żurawski oraz wioślarka i mistrzyni olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

– Otrzymujemy w użytkowanie obiekty, których będą nam zazdrościć w całej Polsce. Warunki szkoleniowe do trenowania są naprawdę dwie klasy lepsze niż gdzie indziej – powiedział Zygfryd Żurawski.

– Wreszcie obiekt ten został doprowadzony do takiego stanu technicznego na jaki zasługuje klub, który tutaj ma swoją siedzibę – mówił Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

– Na pewno wykluje się tu kolejny talent – dodała Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Inwestycja kosztowała około 30 mln złotych, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z programu Sportowa Polska. Całą resztę sfinansowano z budżetu miasta.

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. Wideo: Tatiana Adonis

Sport

Bogusiewicz daje zwycięstwo Zawiszy, Wda marnuje karnego, Tłuchowia przegrywa mecz w końcówce

Bogusiewicz daje zwycięstwo Zawiszy, Wda marnuje karnego, Tłuchowia przegrywa mecz w końcówce

2026-03-07, 22:41
Astoria kontroluje mecz z Pelplinem, Noteć przegrywa po dwóch słabych kwartach

Astoria kontroluje mecz z Pelplinem, Noteć przegrywa po dwóch słabych kwartach

2026-03-07, 22:07
Anwil gonił, Legia odpowiadała. Mistrzowie Polski lepsi w Hali Mistrzów [zdjęcia]

Anwil gonił, Legia odpowiadała. Mistrzowie Polski lepsi w Hali Mistrzów [zdjęcia]

2026-03-07, 20:36
Artego kończy sezon na jedenastym miejscu. Jeleniogórzanki wytrzymały trzy kwarty

Artego kończy sezon na jedenastym miejscu. Jeleniogórzanki wytrzymały trzy kwarty

2026-03-07, 13:04
Hit kolejki we Włocławku. Anwil podejmie mistrza Polski. Relacja w PR PiK

Hit kolejki we Włocławku. Anwil podejmie mistrza Polski. Relacja w PR PiK

2026-03-07, 07:27
Lider z problemami, ale zwycięski. Anioły Toruń wygrały po tie-breaku w Spale

Lider z problemami, ale zwycięski. Anioły Toruń wygrały po tie-breaku w Spale

2026-03-06, 22:21
Nieudany piątek dla tenisistów stołowych z naszego regionu. Olimpia i Energa Manekin poniosły porażki

Nieudany piątek dla tenisistów stołowych z naszego regionu. Olimpia i Energa Manekin poniosły porażki

2026-03-06, 21:01
Lider nie pozostawił złudzeń. Pałac bez punktów w Rzeszowie

Lider nie pozostawił złudzeń. Pałac bez punktów w Rzeszowie

2026-03-06, 19:27
Artego przegrywa pierwszy mecz turnieju w Bochni. Bydgoszczanki zagrają jutro o przedostatnie miejsce

Artego przegrywa pierwszy mecz turnieju w Bochni. Bydgoszczanki zagrają jutro o przedostatnie miejsce

2026-03-06, 17:43
Zawisza Bydgoszcz zagra z Górnikiem Zabrze w półfinale STS Pucharu Polski

Zawisza Bydgoszcz zagra z Górnikiem Zabrze w półfinale STS Pucharu Polski

2026-03-06, 12:05
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę