Tej siedziby ma zazdrościć cała Polska. Piękne obiekty dla wioślarzy [zdjęcia, wideo]

2020-08-14, 08:05  Tatiana Adonis/Redakcja
Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. Fot. Tatiana Adonis

Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. Fot. Tatiana Adonis

Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. W ramach inwestycji wybudowano przystań wioślarską oraz zmodernizowano stare budynki klubu.

Przy ul. Żupy powstał nowoczesny budynek przystani i łącznik komunikacyjny między nowym, a starym obiektem. W nowym budynku znajduje się hangar dla łodzi, siłownia, pokoje fizjoterapii, pokoje biurowe, pokoje noclegowe, sauna oraz sala szkoleniowa. W drugim etapie zmodernizowane zostały także stare budynki użytkowane przez klub.

Przebudowano m.in. szatnie zawodników. Remont przeszła także sala ergometrów i niecka basenu wioślarskiego. Dziś na spacer po obiekcie dziennikarzy zaprosili m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski, prezes klubu Zygfryd Żurawski oraz wioślarka i mistrzyni olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

– Otrzymujemy w użytkowanie obiekty, których będą nam zazdrościć w całej Polsce. Warunki szkoleniowe do trenowania są naprawdę dwie klasy lepsze niż gdzie indziej – powiedział Zygfryd Żurawski.

– Wreszcie obiekt ten został doprowadzony do takiego stanu technicznego na jaki zasługuje klub, który tutaj ma swoją siedzibę – mówił Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

– Na pewno wykluje się tu kolejny talent – dodała Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Inwestycja kosztowała około 30 mln złotych, z czego 2,5 mln zł to dofinansowanie z programu Sportowa Polska. Całą resztę sfinansowano z budżetu miasta.

Materiał Tatiany Adonis (Popołudnie z nami)

Nowa siedziba Lotto-Bydgostii otwarta. Wideo: Tatiana Adonis

Sport

Urban odsłonił karty Znamy kadrę na mecze z Ukrainą i Nigerią

Urban odsłonił karty! Znamy kadrę na mecze z Ukrainą i Nigerią

2026-05-26, 12:50
AZS UKW Bydgoszcz zagra o finał Akademickich Mistrzostw Polski

AZS UKW Bydgoszcz zagra o finał Akademickich Mistrzostw Polski

2026-05-25, 21:59
French Open 2026: Komplet biało-czerwonych w drugiej rundzie. Znakomity początek turnieju dla polskich tenisistów

French Open 2026: Komplet „biało-czerwonych” w drugiej rundzie. Znakomity początek turnieju dla polskich tenisistów

2026-05-25, 18:47
W Toruniu zakończył się III festiwal ultra marszów. Padły rekordy świata

W Toruniu zakończył się III festiwal ultra marszów. Padły rekordy świata

2026-05-25, 07:50
Finałowa huśtawka trwa. Astoria przegrała czwartą potyczkę i czeka ją mecz o wszystko

Finałowa huśtawka trwa. Astoria przegrała czwartą potyczkę i czeka ją mecz o wszystko

2026-05-24, 22:43
Awans poczeka do ostatniej kolejki. Olimpia wypuściła zwycięstwo w doliczonym czasie

Awans poczeka do ostatniej kolejki. Olimpia wypuściła zwycięstwo w doliczonym czasie

2026-05-24, 21:30
Trudno w to uwierzyć... Wda przegrała z rezerwami Pogoni dwunastoma bramkami

Trudno w to uwierzyć... Wda przegrała z rezerwami Pogoni dwunastoma bramkami

2026-05-24, 19:35
IV Liga: Chemik coraz bliżej awansu. Kolejne potknięcie Pogoni Mogilno [wyniki 30. kolejki]

IV Liga: Chemik coraz bliżej awansu. Kolejne potknięcie Pogoni Mogilno [wyniki 30. kolejki]

2026-05-24, 09:11
Pajor spełniła marzenie FC Barcelona wygrała Ligę Mistrzów

Pajor spełniła marzenie! FC Barcelona wygrała Ligę Mistrzów

2026-05-23, 23:21
Polskie podium w Pradze Zmarzlik przejmuje prowadzenie

Polskie podium w Pradze! Zmarzlik przejmuje prowadzenie

2026-05-23, 22:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę