Superliga tenisistów stołowych – prezes Leszczyński: pewnych gry jest 10 klubów

2019-07-23, 12:29  Polska Agencja Prasowa
Tenis stołowy. Fot. pixabay.com

Tenis stołowy. Fot. pixabay.com

W poniedziałek o północy zakończył się okres transferowy, a w najbliższych dniach okaże się, czy w superlidze tenisistów stołowych wystąpi komplet 12 klubów. „Dziesięć jest pewnych gry, a dwa mają zobowiązania finansowe” – powiedział PAP prezes superligi Zbigniew Leszczyński.

Jak zaznaczył, w kończącym się procesie licencyjnym pozytywne oceny otrzymało dziesięć drużyn: broniący tytułu Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, wicemistrz Dekorglass Działdowo, brązowy medalista poprzedniego sezonu Kolping Frac Jarosław, 3S Polonia Bytom, Dojlidy Białystok, Lotto Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, Energa KTS Toruń, Olimpia-Unia Grudziądz oraz beniaminkowie Warta Kostrzyn nad Odrą i Poltarex Pogoń Lębork.

"Zobowiązania finansowe mają do uregulowania w klubach AZS AWFiS Gdańsk i Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Z oficjalnymi pismami dotyczącymi zaległości zwrócili się do nas, tj. superligi i PZTS, rosyjscy zawodnicy obu drużyn: Michaił Pajkow z AZS AWFiS oraz Wasilij Lakiejew i Sadi Ismaiłow z Fibrain AZS Politechniki. Jeśli do końca miesiąca oba zespoły dojdą do porozumienia z graczami, wówczas superliga wystartuje we wrześniu w komplecie. I mam taką nadzieję, bowiem polskie kluby mają opinię solidnych, wypłacalnych i z tego względu chętnie w mocnej lidze chcą uczestniczyć obcokrajowcy, w tym z czołówki światowej" - stwierdził Leszczyński, prezes spółki Lotto Superliga prowadzącej rozgrywki krajowej elity i jednocześnie szef Lotto Zooleszcz Gwiazda.

Grający szkoleniowiec rzeszowian i jednocześnie menedżer Tomasz Lewandowski przyznał, że w poniedziałek zaległości zostały uregulowane i nic już nie stoim na przeszkodzie, aby brązowi medaliści z 2018 roku przystąpili do superligi w sezonie 2019/2020.

"Dziś przelaliśmy pieniądze dla Lakiejewa i Ismaiłowa. Obaj zadeklarowali, że pisemnie powiadomią o tym fakcie Superligę i PZTS. Jestem zdziwiony zwłaszcza postawą Wasilija, bowiem grał u nas od trzech lat i wiedział jak wygląda proces rozliczeń finansowych. Otrzymujemy pieniądze z miasta i od sponsorów w określonych transzach i wówczas wypłacamy pieniądze pingpongistom. Ostatnią pensję kontraktów obowiązujących do 30 czerwca przelewaliśmy na koniec lipca i teraz też tak miało być. Dlatego byłem spokojny o licencję dla Fibrain AZS Politechniki" - powiedział PAP Lewandowski.

W AZS AWFiS Gdańsk nie ukrywają, że mają zaległości wobec Rosjanina Michaiła Pajkowa. "W zależności z której strony patrząc, są to małe, bądź duże zobowiązania. Jeśli ich nie uregulujemy, nie dostaniemy licencji, ale ta kwestia wyjaśni się do 31 lipca. Robimy co w naszej mocy, aby przystąpić do rozgrywek superligi, jednak nałożyło się wiele spraw się i nastały ciężkie czasy. Wycofał się sponsor Unia, a po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza miasto ma niestety inne priorytety” – powiedział PAP kierownik sekcji gdańskiego klubu Bartosz Gajek.

tenis stołowy

Sport

Brytyjska prasa: Lewandowski ostatnią przeszkodą na drodze do Kataru

Brytyjska prasa: Lewandowski ostatnią przeszkodą na drodze do Kataru

2021-09-08, 12:37
Polska drużyna osłabiona. Zieliński i Bereszyński nie zagrają z Anglią. Dlaczego

Polska drużyna osłabiona. Zieliński i Bereszyński nie zagrają z Anglią. Dlaczego?

2021-09-07, 21:26
Energa Basket Liga - Twarde Pierniki i Anwil zaczynają sezon od wygranych

Energa Basket Liga - Twarde Pierniki i Anwil zaczynają sezon od wygranych

2021-09-06, 12:47
Eliminacje MŚ 2022 - San Marino pokonane, teraz czas na Anglię

Eliminacje MŚ 2022 - San Marino pokonane, teraz czas na Anglię

2021-09-06, 11:59
Olimpia rządzi w III lidze. Zawisza wygrał pierwszy mecz

Olimpia rządzi w III lidze. Zawisza wygrał pierwszy mecz

2021-09-05, 20:49
Jeeeest El. MŚ 2022 - Polska - Albania 4:1 [zdjęcia]

Jeeeest!!!! El. MŚ 2022 - Polska - Albania 4:1 [zdjęcia]

2021-09-02, 22:56
Mistrzostwa Europy U23 we wioślarstwie w Kruszwicy

Mistrzostwa Europy U23 we wioślarstwie w Kruszwicy

2021-09-02, 09:04
El. MŚ 2022 - Sousa: nikt nowy nie narzeka na urazy, a ja nie jestem pechowcem

El. MŚ 2022 - Sousa: nikt nowy nie narzeka na urazy, a ja nie jestem pechowcem

2021-09-01, 17:16
Bojas strzela, Olimpia wygrywa

Bojas strzela, Olimpia wygrywa

2021-08-29, 21:33
Cóż za rywalizacja Trwa Enea Bydgoszcz Triathlon [wideo, zdjęcia]

Cóż za rywalizacja! Trwa Enea Bydgoszcz Triathlon! [wideo, zdjęcia]

2021-08-28, 15:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę