Ekstraklasa koszykarek – odejścia i wzmocnienia w Artego Bydgoszcz

2019-07-22, 16:18  Polska Agencja Prasowa/Krzysztof Frydrych
Piłka do koszykówki. Fot. pixabay.com

Piłka do koszykówki. Fot. pixabay.com

Najsłabszy od siedmiu lat sezon występującego w ekstraklasie kobiet Artego Bydgoszcz wymusił zmiany w składzie. W grodzie nad Brdą zatrudniono nową rozgrywającą, są powroty, zespół został także nieco odmłodzony. Niezmiennie szkoleniowcem pozostaje Tomasz Herkt.

Bydgoszczanki minionych rozgrywek ligowych nie zapiszą do najbardziej udanych, gdyż po raz pierwszy od sezonu 2011/2012 nie awansowały do półfinału, przegrywając rywalizację play off 1-3 ze Ślęzą Wrocław. By sytuacja ta nie powtórzyła się, władze klubu zdecydowały się na nieco bardziej radykalne zmiany, niż miało to miejsce przez ostatnie kilka lat.

Klub opuściły rozgrywająca Julie McBride, serbska środkowa Dragana Stankovic oraz skrzydłowa Agnieszka Szott-Hejmej. Ta ostatnia przeniosła się do Lublina.

Swoje dotychczasowe umowy przedłużyły rzucająca kapitan Elżbieta Międzik oraz środkowa Karolina Poboży.

Nowym kreatorem gry bydgoskiego zespołu została Amerykanka Brianna Kiesel, która poprzednio występowała w Pszczółce Polski-Cukier AZS UMCS Lublin. Przez szkoleniowców wybrana została do pierwszej piątki rundy zasadniczej minionego sezonu. Karierę rozpoczynała w Pittsburgu, a w 2015 roku została wybrana w drafcie WNBA przez zespół Tulsa Shock Dallas Wings. Na europejskich parkietach występowała m.in. w Szwecji i na Węgrzech. W Artego zagra przez najbliższe dwa sezony.

Dwuletnią umowę podpisała Litwinka Laura Svaryte, która do Bydgoszczy przenosi się z sąsiedniego Torunia. 26-letnia koszykarka w minionym sezonie zdobywała 11,5 punktu oraz notowała 10,2 zbiórki na mecz.

Do zespołu prowadzonego przez Herkta powracają dwie zawodniczki. Po rocznej przerwie koszulkę Artego założy ponownie Amerykanka Jennifer O`Neil, która ostatnie rozgrywki spędziła w rosyjskiej ekipie Spartak Widnoje MR. Rok dłużej w Bydgoszczy nie widziano za to Kariny Szybały, która występowała w Ślęzy Wrocław.

Kolejne dwie zawodniczki dołączające do bydgoskiego zespołu to podkoszowa - Amerykanka ze słoweńskim paszportem Shante Evans oraz 29-letnia Ukrainka Kateryna Rymarenko.

Ta pierwsza grała ostatnio we francuskiej ekstraklasie. Tam w zespole Villeneuve d`Ascq notowała średnio 8,8 punktu i 5,6 zbiórki na mecz. Z kolei Rymarenko, to doświadczona skrzydłowa, mająca na koncie mistrzostwo swojego kraju. W Polsce występowała w zespołach z Rybnika, Wrocławia, Poznania, a ostatnio Lublina. Jest ósmą zawodniczką, która zagra w nowym sezonie w Bydgoszczy.

Bydgoszcz
koszykówka

Sport

Dobra wiadomość dla Gniewkowa: będzie dach nad trybunami Stadionu Miejskiego

Dobra wiadomość dla Gniewkowa: będzie dach nad trybunami Stadionu Miejskiego

2021-05-28, 18:16
Polonia wraca na zwycięską ścieżkę Przeciwnik Orzeł Łódź, w składzie Adrian Gała [transmisja]

Polonia wraca na zwycięską ścieżkę? Przeciwnik Orzeł Łódź, w składzie Adrian Gała! [transmisja]

2021-05-28, 16:00
eWinner 1. Liga - Berge wypożyczony z Polonii

eWinner 1. Liga - Berge wypożyczony z Polonii

2021-05-28, 09:50
Euro 2021 - Uraz Milika niegroźny, piłkarz wraca na zgrupowanie

Euro 2021 - Uraz Milika niegroźny, piłkarz wraca na zgrupowanie

2021-05-27, 20:30
PGE Ekstraliga - Do Częstochowy po kolejne punkty Włókniarz - GKM w Polskim Radiu PiK [transmisja]

PGE Ekstraliga - Do Częstochowy po kolejne punkty! Włókniarz - GKM w Polskim Radiu PiK [transmisja]

2021-05-27, 17:15
Energa Basket Liga - Reprezentant Polski odchodzi z Polskiego Cukru Toruń

Energa Basket Liga - Reprezentant Polski odchodzi z Polskiego Cukru Toruń

2021-05-27, 13:21
Energa Basket Liga - Kolejny Litwin w Astorii. Dominykas Domarkas zagra w Bydgoszczy [wideo]

Energa Basket Liga - Kolejny Litwin w Astorii. Dominykas Domarkas zagra w Bydgoszczy [wideo]

2021-05-26, 18:15
Euro 2021 - Złe wieści z Opalenicy. Kontuzja Milika, piłkarz leci na dodatkowe konsultacje medyczne

Euro 2021 - Złe wieści z Opalenicy. Kontuzja Milika, piłkarz leci na dodatkowe konsultacje medyczne

2021-05-26, 16:06
Żużel - Trzech Polaków na starcie Mistrzostw Europy. Pierwszy turniej w Bydgoszczy

Żużel - Trzech Polaków na starcie Mistrzostw Europy. Pierwszy turniej w Bydgoszczy

2021-05-25, 18:45
eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

2021-05-25, 14:52
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę