Turniej ATP w Sydney - triumf Łukasza Kubota w deblu

2018-01-12, 18:02  Polska Agencja Prasowa

Rozstawieni z "jedynką" Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali deblową rywalizację w turnieju ATP na twardych kortach w Sydney. Polsko-brazylijski duet tenisowy pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa i Serba Viktora Troickiego 6:3, 6:4.

Będący najwyżej notowanym w rankingu deblem Kubot i Melo tym zwycięstwem udanie rozpoczęli sezon. Polak i Brazylijczyk na stałe siły połączyli w ubiegłym roku. Wygrali wówczas sześć turniejów, czym nie mógł się pochwalić żaden inny męski duet. Ich najcenniejszym sukcesem był lipcowy triumf w Wimbledonie. Efektem dobrych wyników był awans na pierwsze miejsce światowej listy. Lubinianin zaś od poniedziałku jest - obok swojego partnera - współliderem indywidualnego rankingu ATP deblistów.

"Uważam, że zagraliśmy bardzo dobrze w finale. Tak też spisywaliśmy się w całym turnieju. Z pewnością bardzo nas cieszy rozpoczęcie sezonu wywalczeniem tytułu w Sydney" - zaznaczył Melo.

Piątkowy triumf to dziewiąty wspólny tytuł Kubota i Melo. W latach 2015-16 startowali bowiem razem w Wiedniu i zwyciężyli w obu edycjach tych zawodów. Lubinianin ma na koncie łącznie 21 wygranych imprez w deblu, a gracz z Ameryki Południowej o osiem więcej.

Drugim w tym roku startem tej pary będzie wielkoszlemowy Australian Open, który rozpocznie się w poniedziałek.

"Jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi, że rozegraliśmy kilka meczów w Sydney, ponieważ pogoda tu jest zdradliwa. Teraz mamy czas, by się spakować i ruszyć do Melbourne. Jesteśmy gotowi na to. Mamy za sobą trzy spotkania. Z każdym graliśmy coraz lepiej, a to daje nam nieco więcej pewności siebie na początku roku" - ocenił Kubot.

Sport

ME siatkarzy 2019 - środowe wyniki. Triumf Francuzów w starciu potęg

ME siatkarzy 2019 - środowe wyniki. Triumf Francuzów w starciu potęg

2019-09-18, 23:47
Liga Mistrzów wystartowała Drużyna SSC Napoli wygrała z Liverpoolem

Liga Mistrzów wystartowała! Drużyna SSC Napoli wygrała z Liverpoolem

2019-09-18, 09:49
Ekstraliga hokejowa - druga porażka Energi Toruń. Tym razem w Oświęcimiu

Ekstraliga hokejowa - druga porażka Energi Toruń. Tym razem w Oświęcimiu

2019-09-18, 08:07
MŚ w kolarstwie 2019 - Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu

MŚ w kolarstwie 2019 - Michał Kwiatkowski zrezygnował ze startu

2019-09-18, 07:00
ME siatkarzy 2019 - Czarnogórcy tłem dla Polaków. Czwarty triumf Biało-Czerwonych

ME siatkarzy 2019 - Czarnogórcy tłem dla Polaków. Czwarty triumf Biało-Czerwonych!

2019-09-17, 20:29
Ekstraklasa koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz podpisała kontrakt z Amerykaninem

Ekstraklasa koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz podpisała kontrakt z Amerykaninem

2019-09-17, 14:00
Lekkoatletyczne MŚ - Lewandowski: stawiam na 1500 m, bo to moja przyszłość

Lekkoatletyczne MŚ - Lewandowski: stawiam na 1500 m, bo to moja przyszłość

2019-09-17, 12:00
Mikołaj Burda z Lotto Bydgostii: Olimpijski medal byłby zwieńczeniem kariery

Mikołaj Burda z Lotto Bydgostii: Olimpijski medal byłby zwieńczeniem kariery

2019-09-17, 10:00
Wraca Liga Mistrzów W pierwsze kolejce już cztery hitowe mecze

Wraca Liga Mistrzów! W pierwsze kolejce już cztery hitowe mecze!

2019-09-17, 08:00
ME siatkarzy 2019 - znów pokaz siły mistrzów świata Czesi rozbici

ME siatkarzy 2019 - znów pokaz siły mistrzów świata! Czesi rozbici

2019-09-16, 22:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę