Energa sponsorem polskiej koszykówki

2018-01-09, 20:09  Polska Agencja Prasowa

Grupa Energa na mocy umowy podpisanej z Polskim Związkiem Koszykówki została sponsorem strategicznym reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn. Ponadto będzie także sponsorem tytularnym zarówno ekstraklasy męskiej, jak i żeńskiej.

"Cieszymy się, że tak rozpoznawalna firma jak Energa postanowiła rozszerzyć swoją aktywność w koszykówce i będzie teraz wspierać zarówno reprezentacje, jak i obie ekstraklasowe ligi. Grupa Energa to mocny partner biznesowy, znany z promocji polskiego sportu. Zawiązana współpraca pozwoli nam dalej rozwijać koszykówkę w naszym kraju, zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym" - powiedział prezes PZKosz Grzegorz Bachański w trakcie konferencji prasowej w Warszawie.

Jak poinformował, umowa obowiązuje do czerwca 2019 roku, ale już jesienią mają się rozpocząć rozmowy na temat przedłużenia współpracy. Rozgrywki ekstraklasy koszykarek będą teraz nosić nazwę Energa Basket Liga Kobiet, a liga męska, organizowana przez Polską Ligę Koszykówki, rozgrywana będzie pod szyldem Energa Basket Liga.

Oprócz szefa krajowej federacji, w konferencji uczestniczyli Jacek Kościelniak - wiceprezes ds. finansowych zarządu Energa SA, Jarosław Stawiarski - sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz Radosław Piesiewicz - nowy prezes zarządu PLK SA.

"Dla nas to wielki zaszczyt podjąć współpracę z Polskim Związkiem Koszykówki, albowiem Energa w tej dyscyplinie istnieje już od kilkunastu lat. Tworzymy dobry zespół i liczę na to, że stworzymy jeszcze lepszy w skali makro, ogólnonarodowej. Dziękuję panu ministrowi za wsparcie w procesie przygotowania umowy, która została już de facto podpisana. Liczymy, że będzie to bardzo dobra współpraca" - podkreślił Kościelniak.

Energa to trzecia spółka skarbu państwa, z którą PZKosz rozmawiał w ramach kodeksu dobrych praktyk sponsorskich, czyli ministerialnego pomysłu na wsparcie związków sportowych. Jesienią 2016 roku było to PZU, a jeszcze kilka miesięcy temu – Tauron.

"Dla kierownictwa ministerstwa sportu mariaż spółki, gdzie dominuje kapitał publiczny, czyli państwo, ze związkiem sportowym to rzecz bardzo pożądana. Nie ma nic lepszego, kiedy pieniądze publiczne są lokowane w sport bardzo popularny w kraju. Koszykówka to jedna z tych dyscyplin, która przyciąga rzesze młodych obywateli. Chcemy, żeby na parkietach czy boiskach spędzali oni tysiące godzin. Każda forma zaangażowania państwa - czy to z pieniędzy budżetowych czy spółek skarbu państwa - to rzecz adekwatna do naszej polityki rozwoju sportu. Mam nadzieję, że Energa SA da nową energię koszykówce" - zauważył minister Stawiarski.

"Jestem przekonany, że obie strony będą korzystać na tej umowie. Energa będzie się promowała poprzez polską koszykówkę, a ta będzie coraz mocniejsza. Ta informacja to też szansa dla klubów, które - mam nadzieję - pozyskają innych sponsorów" - powiedział PAP Piesiewicz.

Energa wspiera koszykówkę zawodową od 2005 roku, a młodzieżową od 2009, kiedy to zorganizowano rozgrywki w ramach Energa Basket Cup. Chłopcy i dziewczęta w wieku 11-13 lat walczą w nich o miano mistrza Polski, najlepszej w kraju drużyny w minikoszykówce. Łącznie w dziewięciu edycjach zawodów wzięło udział już ponad pół miliona uczestników, a każdego roku 6,5 tys. szkół zgłasza udział swoich reprezentacji.

Sport

Nowy termin lekkoatletycznych mistrzostw Polski we Włocławku

Nowy termin lekkoatletycznych mistrzostw Polski we Włocławku

2020-06-03, 13:42
Kolarz torowy Stali Grudziądz słucha polskiego hip-hopu i robi smaczną domową pizzę

Kolarz torowy Stali Grudziądz słucha polskiego hip-hopu i robi smaczną domową pizzę

2020-06-03, 13:02
Zamienił góry na niziny i promuje kajakarstwo górskie na Pomorzu i Kujawach

Zamienił góry na niziny i promuje kajakarstwo górskie na Pomorzu i Kujawach

2020-06-02, 13:52
Bydgoski siatkarz chce naprawić błędy i wrócić z ukochanym zespołem do elity

Bydgoski siatkarz chce naprawić błędy i wrócić z ukochanym zespołem do elity

2020-06-01, 12:52
Tenisiści stołowi rywalizowali w... siedzibie TVP

Tenisiści stołowi rywalizowali w... siedzibie TVP

2020-05-31, 21:21
17-letni piłkarz z Bydgoszczy trenuje z kadrą seniorską Górnika Zabrze

17-letni piłkarz z Bydgoszczy trenuje z kadrą seniorską Górnika Zabrze!

2020-05-30, 18:42
Bydgoski kajakarz, który zdobył dwa medale igrzysk olimpijskich w odstępie ośmiu lat

Bydgoski kajakarz, który zdobył dwa medale igrzysk olimpijskich w odstępie ośmiu lat

2020-05-29, 13:24
Dużo regionalnego sportu w weekend na naszej antenie, startujemy w sobotę i niedzielę o 17:05

Dużo regionalnego sportu w weekend na naszej antenie, startujemy w sobotę i niedzielę o 17:05!

2020-05-29, 09:45
Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 19. sierpnia w Bydgoszczy

Lekkoatletyczny Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 19. sierpnia w Bydgoszczy!

2020-05-29, 08:03
Mariusz Marcyniak nowym środkowym BKS Visły

Mariusz Marcyniak nowym środkowym BKS Visły!

2020-05-28, 17:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę