Liga włoska - Napoli: operacja Milika zakończona sukcesem

2017-09-25, 15:27  Polska Agencja Prasowa

Polski piłkarz Arkadiusz Milik został poddany w poniedziałek operacji prawego kolana po kontuzji, której doznał w meczu ligowym Napoli w sobotę. Operacja w rzymskiej klinice Villa Stuart zakończyła się pełnym sukcesem - zapewnił klub w komunikacie.

Milika operował profesor Pier Paolo Mariani, który w październiku zeszłego roku przeprowadził zabieg jego lewego kolana po tym, gdy zerwał więzadła krzyżowe. Teraz podobnego urazu zawodnik Napoli doznał w prawej nodze.

Klub Milika w wydanym komunikacie ogłosił po zakończeniu operacji, że uraz był złożony, a zabieg "udał się doskonale".

"Kolano zostało wzmocnione, a napastnik powróci na boisko po podobnej przerwie, jak po poprzedniej kontuzji" - poinformowało Napoli.

Włoskie media twierdzą, że polski piłkarz będzie pauzował od 4 do 6 miesięcy i dodają, że klub z Neapolu już zastanawia się nad tym, kto mógłby go zastąpić w tym czasie. "La Gazzetta dello Sport" podkreśla, że pauza potrwa co najmniej do końca lutego przyszłego roku. Przed rokiem - po urazie, jakiego nabawił się w trakcie spotkania kwalifikacji mistrzostw świata z Danią (3:2) w Warszawie - pauzował cztery miesiące.

Media zapowiadają, że we wtorek piłkarz rozpocznie fizjoterapię, a w czwartek opuści klinikę.

Urazu Milik nabawił się w końcówce sobotniego meczu ligowego ze SPAL (3:2), w którym na boisko wszedł w 70. minucie, zmieniając Piotra Zielińskiego. W 88. minucie gry biegł do piłki, a hamując ciężar ciała przeniósł na prawą nogę. Po chwili upadł na murawę i trzymał się za kolano. Na boisku pojawiły się nosze, ale ostatecznie zszedł o własnych siłach, jednak wyraźnie utykał. Badania przeprowadzone w niedzielę wykazały, że kontuzja jest poważna i konieczna będzie interwencja chirurgiczna.

Milik był powołany przez selekcjonera Adama Nawałkę na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata z Armenią (5.10 w Erywaniu) i Czarnogórą (8.10 w Warszawie). W drużynie narodowej wystąpił dotychczas 36 razy i zdobył 12 goli. Ostatniego we wrześniowym spotkaniu z Kazachstanem (3:0) w kwalifikacjach mundialu.

W klubie nie grał często. W Serie A w sześciu kolejkach spędził na boisku 220 minut i strzelił jedną bramkę. Pełne 90 minut rozegrał w jedynym jak do tej pory spotkaniu Ligi Mistrzów z Szachtarem Donieck (1:2) i zdobył gola.

Do Napoli Polak trafił latem 2016 z Ajaksu Amsterdam za ponad 30 mln euro. W barwach włoskiego klubu rozegrał 28 meczów i łącznie odnotował 10 trafień.

Sport

1. liga koszykarzy - pewne zwycięstwo w Krakowie Enea Astorii

1. liga koszykarzy - pewne zwycięstwo w Krakowie Enea Astorii

2019-01-14, 08:00
Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy - niespodziewana porażka Chemika Bydgoszcz

2019-01-14, 07:00
Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - drugi raz z rzędu derby regionu dla Energi Toruń!

2019-01-13, 22:21
PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

PŚ w Predazzo - Dawid Kubacki wygrał w Predazzo, Stoch trzeci

2019-01-13, 20:33
Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

Ekstraklasa koszykarzy - świetny powrót Polskiego Cukru Toruń i zwycięstwo

2019-01-13, 15:19
1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

1. liga siatkarek - porażki Jokera Świecie i Budowlanych Toruń

2019-01-13, 14:05
Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: w ważnych momentach było widać zespół

2019-01-13, 11:00
Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

Superliga tenisistów stołowych - trener Energi: z Polonią o czwarte zwycięstwo z rzędu

2019-01-13, 10:01
Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

Polska i Holandia zorganizują mistrzostwa świata kobiet w 2022 roku

2019-01-13, 09:01
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac przegrał z mistrzem Polski

2019-01-13, 08:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę