Ekstraliga żużlowa - Baron: osiem punktów to ani dużo, ani mało

2017-09-22, 18:31  Polska Agencja Prasowa

Żużlowcy Fogo Unii Leszno we Wrocławiu będą bronić ośmiopunktowej zaliczki wywalczonej w pierwszym finałowym spotkaniu. W niedzielę na Stadionie Olimpijskim przy komplecie publiczności rozstrzygnięta zostanie walka o tytuł drużynowego mistrza Polski.

Podopieczni Piotr Barona przed niespełna tygodniem wygrali pierwszy mecz 49:41. Menedżer Unii przyznał, że ta przewaga niczego nie przesądza.

"Osiem punktów to ani dużo, ani mało, ale my jedziemy do Wrocławia po zwycięstwo i nie będziemy niczego bronić. Spokojnie przygotowujemy się do rewanżu. Atmosfera w zespole jest dobra, nastroje bojowe, wszyscy są na szczęście zdrowi. Czekamy już tylko na ściganie" - powiedział PAP Baron.

Opiekun leszczyńskich Byków do niedawna przez wiele lat związany był z klubem ze stolicy Dolnego Śląska. Wcześniej jako zawodnik, w latach 90-tych trzykrotnie zdobywał mistrzostwo kraju ze Spartą. Potem pełnił funkcję menedżera, dwa lata temu wrocławianie zdobyli srebrny medal przegrywając finał z... Unią Leszno.

"Wrocław ma fantastycznych kibiców i piękny stadion, natomiast nie towarzyszą mi jakieś dodatkowe emocje. Odcinam się od tego" - przyznał.

W rundzie zasadniczej Sparta na własnym torze wygrała z Unią 51:39, a taki wynik dałby wrocławianom złoto. Baron nie ukrywa, że w tamtym okresie jego zespół nie był jeszcze w szczytowej formie.

"W rundzie zasadniczej to wszystko inaczej funkcjonowało, nie mieliśmy takiego klimatu w zespole. Dzisiaj jesteśmy dużo mocniejszą drużyną, niż byliśmy na początku roku. Na wrocławskim stadionie jest inna nawierzchnia, niż w czasie gdy ja tam pracowałem. Jest ona bardziej granitowa, wcześniej była sjenitowa. Natomiast ten tor będzie też inny niż w rundzie zasadniczej i do tego musimy się przygotować" - stwierdził Baron.

Leszczynian w rewanżu będzie wspierać w parkingu maszyn m.in. Nicki Pedersen. Trzykrotny mistrz świata wystąpił w pierwszych meczach Unii, ale w maju doznał kontuzji i nie może startować. Jego dalsza kariera stoi pod znakiem zapytania.

Do Wrocławia wybiera się kilkusetosobowa grupa sympatyków Unii. Dla tych, którym nie udało się kupić biletów, klub zorganizował na stadionie im. Alfreda Smoczyka specjalną strefę kibica, w której będzie można obejrzeć mecz na telebimie. Po nim fani będą czekać na przyjazd drużyny z Wrocławia i wspólnie będą świętować zdobycie medalu.

Sport

MŚ siatkarzy - Polacy ulegli Włochom 2:3, ale zagrają w półfinale

MŚ siatkarzy - Polacy ulegli Włochom 2:3, ale zagrają w półfinale

2018-09-28, 21:54
Polska - Serbia 14:4 w towarzyskim meczu bokserskim

Polska - Serbia 14:4 w towarzyskim meczu bokserskim

2018-09-28, 21:50
Czas na turniej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego. W piątek relacja w Polskim Radiu PiK

Czas na turniej Pamięci Wojciecha Wesołowskiego. W piątek relacja w Polskim Radiu PiK

2018-09-28, 10:50
Piłkarski Puchar Polski - Olimpia Grudziądz lepsza od klubu z ekstraklasy

Piłkarski Puchar Polski - Olimpia Grudziądz lepsza od klubu z ekstraklasy!

2018-09-28, 08:44
Koszykarska Liga Mistrzów - Polski Cukier Toruń odrobił straty w Hiszpanii i awansował dalej

Koszykarska Liga Mistrzów - Polski Cukier Toruń odrobił straty w Hiszpanii i awansował dalej!

2018-09-27, 23:03
Superliga tenisa stołowego - pierwsza wygrana bydgoszczan

Superliga tenisa stołowego - pierwsza wygrana bydgoszczan

2018-09-27, 22:56
MŚ siatkarzy 2018 - to nie bajka Polacy lepsi od Serbów. Półfinał o krok

MŚ siatkarzy 2018 - to nie bajka! Polacy lepsi od Serbów. Półfinał o krok!

2018-09-27, 22:30
Prawie 2 tys. biletów sprzedanych na lekkoatletyczną imprezę w Bydgoszczy

Prawie 2 tys. biletów sprzedanych na lekkoatletyczną imprezę w Bydgoszczy

2018-09-27, 19:26
Znamy gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku

Znamy gospodarza piłkarskich mistrzostw Europy w 2024 roku!

2018-09-27, 16:00
Agnieszka Radwańska zakończyła sezon

Agnieszka Radwańska zakończyła sezon

2018-09-26, 21:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę