Ekstraklasa piłkarska - wygrana Legii w debiucie nowego trenera

2017-09-17, 20:59  Polska Agencja Prasowa/IAR
Na zdjęciu Romeo Jozak, nowy trener Legii Warszawa podczas meczu jego nowej drużyny z Cracovią Kraków w 9. kolejce ekstraklasy piłkarskiej. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Na zdjęciu Romeo Jozak, nowy trener Legii Warszawa podczas meczu jego nowej drużyny z Cracovią Kraków w 9. kolejce ekstraklasy piłkarskiej. Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Od zwycięstwa rozpoczął pracę w Legii Warszawa chorwacki trener Romeo Jozak. Jego piłkarze wygrali w niedzielę z Cracovią 1:0 i są jednym z czterech zespołów z 16 punktami. W drugim niedzielnym meczu Termalika Nieciecza przegrała z Sandecją Nowy Sącz 0:1.

Jozak w środę zastąpił zwolnionego Jacka Magierę, z którym klub rozstał się po niespełna roku współpracy. Chorwat, wraz z którym do klubu na różne stanowiska trafi kilku jego rodaków, przeprowadził dwa treningi. W niedzielę postawił m.in. na wszystkich zawodników pozyskanych latem, jak Krzysztof Mączyński, Hiszpan Inaki Astiz, Włoch Cristian Pasquato, Albańczyk Armando Sadiku, a w podstawowym składzie znalazło się tylko czterech Polaków.

Legioniści dominowali, ale długo nie mogli tego udokumentować golem. Udało się dopiero w 72. minucie. Po główce rezerwowego Michała Kucharczyka piłka odbiła się od jednego z obrońców "Pasów" i trafiła pod nogi Thibaulta Moulina, a Francuz płaskim strzałem trafił do siatki.

"To był ciężki mecz dla mojego zespołu pod względem psychologicznym. Ostatnio było w klubie wiele emocji. W czwartek w szatni widziałem smutek. Jednak w niedzielę dostrzegłem już trochę pasji, aby walczyć za ten klub" - przyznał Jozak.

Legia jest jednym z czterech zespołów, które mają po 16 punktów. Liderem z dwoma więcej jest Lech, który już w piątek zwyciężył Koronę Kielce 1:0.

Zespół z Niecieczy czwartej z rzędu porażki doznał w niedzielę w roli gości na... swoim stadionie. Przegrał w derbach Małopolski z Sandecją 0:1. Beniaminek z Nowego Sącza korzysta z obiektu w Niecieczy i na nim podejmuje ligowych rywali, gdyż jego nie spełnia wymogów ekstraklasy.

Gola na wagę trzech punktów uzyskał w 84. minucie Adrian Danek i sądeczanie, którzy wygrali trzy z ostatnich czterech potyczek, awansowali na siódmą pozycję w tabeli.

"Jednym z atrybutów trenera jest szczęście, to bardzo ważna rzecz. Ostatnie cztery mecze przegraliśmy jedną bramką, a każdy z nich mogliśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Życie jest brutalne, w tych czterech spotkaniach wywalczyliśmy zero punktów" - przyznał szkoleniowiec Bruk-Betu Mariusz Rumak.

W poniedziałek Jagiellonia zmierzy się w Gdańsku z Lechią.

Mówi Michał Pazdan, piłkarz Legii Warszawa

Mówi Jakub Wójcicki, piłkarz Cracovii Kraków

Mówi Radosław Mroczkowski, trener Sandecji Nowy Sącz

Mówi Mariusz Rumak, trener Termaliki Nieciecza

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - porażka Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

Ekstraklasa koszykarzy - porażka Polskiego Cukru Toruń w Gdyni

2019-04-22, 20:28
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

2019-04-21, 12:36
Ekstraklasa koszykarzy - pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek

Ekstraklasa koszykarzy - pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek

2019-04-20, 18:34
Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

Finał Złotego Kasku w Pile odwołany z powodu złego stanu toru

2019-04-20, 17:08
Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

Piłkarska Liga Europy - Napoli odpadło, w półfinałach dwie londyńskie drużyny

2019-04-19, 17:16
Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

Ekstraklasa piłkarska - lider gra z Piastem, Legia z Cracovią

2019-04-19, 12:00
Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

Piłkarska Liga Mistrzów - grad goli, awans Tottenhamu i Liverpoolu

2019-04-18, 10:00
Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu w Starogardzie i triumf Polskiego Cukru w Ostrowie Wlkp.

2019-04-18, 09:00
Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy

Memoriał Ireny Szewińskiej odbędzie się 12 czerwca w Bydgoszczy!

2019-04-18, 08:00
Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

Ekstraklasa siatkarek - Joker Świecie wycofał się z barażu

2019-04-16, 21:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę