Ekstraliga żużlowa – Falubaz 10 punktów od finału

2017-09-07, 20:37  Polska Agencja Prasowa

10 punktów musi odrobić na własnym torze Falubaz Zielona Góra, by w półfinałowym dwumeczu okazać się lepszym od Unii Leszno. Remisowy bilans obu spotkań premiuje żużlowców z Zielonej Góry, którzy wygrali fazę zasadniczą. Ich rywale zakończyli ją na czwartym miejscu.

„Trudne spotkanie nas czeka, to niewątpliwie, bo wiemy, że w play offach są tylko takie. Będziemy bardzo solidnie przygotowywać się do tego meczu. Sprawdzamy sprzęt, by wszystko było w stu procentach pewne. Szanse mamy, wierzymy w to, będziemy walczyć" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej zawodnik Falubazu Zielona Góra Jarosław Hampel.

Pierwszy mecz obu zespołów przebiegał pod dyktando gospodarzy. Unia szybko wyszła na prowadzenie i utrzymywała je do końca spotkania. Ostatecznie wygrywając 50:40. To spora zaliczka, jak na ten etap rozgrywek i stawkę meczów.

"Będziemy chcieli w każdym biegu pojechać na maksa swoich możliwości, bo tylko i wyłącznie aspekt sportowy na torze może rozstrzygnąć to, która drużyna do tego finału awansuje” - podkreślił Hampel.

W rewanżu leszczyńskim żużlowcom będzie znacznie trudniej pokusić się o taki scenariusz, jak na własnym torze. Choć w fazie zasadniczej pokonali w Zielonej Górze Falubaz 48:42, to teraz ze strony miejscowego zespołu muszą spodziewać się znacznie większej determinacji. Ponadto zespół z Zielonej Góry będzie niesiony dopingiem tysięcy fanów. Sprzymierzeńcem gospodarzy powinien być także domowy tor.

„Postaramy się pojechać jak najlepiej potrafimy. Mam nadzieję, że będzie nam dopisywało szczęście i najlepiej byłoby, aby zaatakować od początku w tym spotkaniu i jechać, zdobywać punkty, bo wiemy, że te 10 punktów to jest dość sporo. W sporcie wszystko się może wydarzyć i będziemy walczyli o każdy metr toru” – mówił Hampel.

„Leszno ma przewagę 10 punktów, ale jedziemy mecz u siebie i naprawdę mamy duże szanse, żeby te 50 punktów zrobić, może nawet ciut więcej. Ja zawsze szukam sobie jakiejś analogii, był tu mecz z Wrocławiem i przegrywaliśmy 10 punktami, w ciągu trzech biegów odwróciliśmy całą historię, więc jeżeli nasza drużyna, każdy pojedzie naprawdę na to, na co go stać, a stać jest wszystkich na dużo, możemy zawalczyć i dostać się do finału” - mówił na czwartkowej konferencji trener Falubazu Marek Cieślak.

Oba zespoły mają wyrównane formacje seniorskie. Siła juniorskich już znacząco foruje zespół z Leszna. Dominik Kubera i Bartosz Smektała to polska i światowa czołówka, w odróżnieniu od Alexa Zgardzińskiego i Mateusza Tondera zastępującego kontuzjowanego Sebastiana Niedźwiedzia.

Awizowane składy:

Falubaz Zielona Góra: Jarosław Hampel, Jacob Thorssell, Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz, Jason Doyle, Mateusz Tonder, Alex Zgardziński.

Unia Leszno: Emil Sajfutdinov, Peter Kildemand, Piotr Pawlicki, Grzegorz Zengota, Janusz Kołodziej, Dominik Kubera, Bartosz Smektała

Spotkanie na stadionie żużlowym przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze odbędzie się w niedzielę o godz. 16.30. Arbitrem będzie Krzysztof Meyze z Wtelna.

Sport

El. MŚ koszykarzy - Polska wygrała z Chorwacją

El. MŚ koszykarzy - Polska wygrała z Chorwacją!

2018-09-18, 07:44
To był mecz Polska wygrała z Iranem bez straty seta na MŚ siatkarzy

To był mecz! Polska wygrała z Iranem bez straty seta na MŚ siatkarzy!

2018-09-17, 22:15
Ekstraklasa piłkarska - remis w Sosnowcu na koniec 8. kolejki

Ekstraklasa piłkarska - remis w Sosnowcu na koniec 8. kolejki

2018-09-17, 20:50
Rankingi UCI - zwycięzca Vuelty liderem, 16. miejsce Kwiatkowskiego

Rankingi UCI - zwycięzca Vuelty liderem, 16. miejsce Kwiatkowskiego

2018-09-17, 20:07
Rankingi WTA - Linette coraz bliżej Radwańskiej

Rankingi WTA - Linette coraz bliżej Radwańskiej

2018-09-17, 12:26
Ekstraliga żużlowa - Stal bliżej złota, a Sparta brązu

Ekstraliga żużlowa - Stal bliżej złota, a Sparta brązu

2018-09-17, 12:23
MŚ w wioślarstwie. Polska czwórka podwójna kobiet ze złotym medalem

MŚ w wioślarstwie. Polska czwórka podwójna kobiet ze złotym medalem

2018-09-15, 13:41
MŚ siatkarzy - Polska - Portoryko 3:0

MŚ siatkarzy - Polska - Portoryko 3:0

2018-09-13, 18:09
Asy dla Tomasza Golloba. Najlepsi żużlowcy w Bydgoszczy

"Asy dla Tomasza Golloba". Najlepsi żużlowcy w Bydgoszczy

2018-09-13, 07:05
MŚ siatkarzy - Polska - Kuba 3:1

MŚ siatkarzy - Polska - Kuba 3:1

2018-09-12, 22:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę