ME koszykarzy 2017 - Aaron Cel: dawać z siebie 300 procent

2017-08-29, 11:43  Polska Agencja Prasowa

Reprezentant Polski i zawodnik Polskiego Cukru Toruń Aaron Cel, podobnie jak koledzy z drużyny, nie może doczekać się pierwszego meczu mistrzostw Europy koszykarzy, które rozpoczną się w czwartek. Biało-czerwoni zmierzą się na inaugurację ze Słoweńcami. "Jesteśmy pozytywnie nastawieni" - powiedział PAP.

Polska w grupie A w Helsinkach zmierzy się później kolejno z Islandią, Finlandią, Francją i Grecją.

"Jesteśmy gotowi i pozytywnie nastawieni. Lecimy w wojowniczym nastroju. Nie możemy się doczekać pierwszego meczu w mistrzostwach. W zespole czuć startowe napięcie. Myślę, że forma właściwa jest, bo przez półtora miesiąca pracowaliśmy naprawdę ciężko i mogę powiedzieć po wszystkich turniejach oraz meczach towarzyskich, że jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy być" - powiedział 30-letni skrzydłowy.

Po dwóch latach spędzonych na parkietach Francji, gdzie występował w AS Monaco i Gravelines Dunkierka, Cel zagra w ekipie wicemistrza kraju Polskim Cukrze Toruń. Koszykarz przyznał, że Eurobasket we Francji w 2015 r. był dla niego specjalny, ale tegoroczny też wywołuje emocje.

"Dwa lata temu to były specjalne uczucia: pierwszy w karierze i to we Francji, gdzie się wychowywałem i grałem. Teraz emocje są inne, może mniejsze, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wystąpię w kolejnym turnieju tej rangi dla Polski. Każdy mecz to inna historia, inny scenariusz. Będziemy robić wszystko, by te scenariusze były dla nas pozytywne" - dodał.

Jego zdaniem grupa A w Helsinkach jest trudniejsza od rywali, z którymi Polska rywalizowała dwa lata temu. Wówczas także przeciwnikami byli Francuzi i Finowie.

"Grupa jest troszkę cięższa niż dwa lata temu. Ale nie boimy się wyzwań i jedziemy po to, by wywalczyć coś fajnego, sprawić niespodziankę. Faworytem jest Francja, mimo że to nie ta sama drużyna co w 2015 roku. Grecy to charakterny zespół, który nie wyglądał co prawda dobrze w sparingach, ale w turnieju na pewno pokaże się z innej, lepszej strony. Jest jeszcze Słowenia, która wydaje się mocna. Nie wiem, która z tych ekip zajmie pierwsze miejsce. Nie jesteśmy faworytami, ale mam nadzieję, że zaskoczymy teoretycznie mocniejszych" - podkreślił.

Cel cieszy się, że 23-letni środkowy, torunianin Przemysław Karnowski, który dołączył do zespołu zaledwie dwa tygodnie temu po rehabilitacji operowanego w Stanach Zjednoczonych kciuka, tak dobrze wypadł w turnieju w Legionowie (ostatni sprawdzian przed Eurobasketem). Karnowski w meczu z Węgrami miał double-double - 21 pkt i 13 zbiórek.

"Przemek Karnowski, choć dołączył do nas później, dobrze się wpasował w grę, zresztą zna nasze zagrywki od czterech lat. Zawsze do poprawienia pozostają szczegóły, ale naprawdę jest dobrze" - dodał.

W jego opinii siłą drużyny Mike'a Taylora jest zgranie i to, że nabrała doświadczenia.

"Wszyscy musimy dać z siebie 300 procent. Mamy inną drużynę - teraz siłą jest zespół, a nie dwaj czy trzej zawodnicy jak było w 2015 r. Myślę, że będzie nam łatwiej, a rywalom ciężej. Dwa lata temu wszyscy nastawiali się na to, że liderem jest Marcin Gortat i skupiali się na utrudnianiu mu gry. Trudno mi nawet wskazać, kto będzie najlepszym strzelcem, bo naprawdę kilku z nas stać na to. Wszyscy nabrali doświadczenia przez dwa lata, więc są lepsi. Praktycznie zostaliśmy w tym samym składzie (poza Gortatem - PAP), więc to wszystko działa na naszą korzyść" - ocenił.

Cel uważa, że faworytem jest obrońca tytułu Hiszpania i bez wątpliwości wskazuje zespół trenera Sergio Scariolo jako zwycięzcę.

"Mistrzem będzie Hiszpania, ma braci Gasol, nie może być inaczej. Sądzę, że o medale mogą walczyć Serbowie, może ktoś z naszej grupy. Na pewno wszystkie mecze będą zacięte i teraz przed turniejem trudno coś powiedzieć konkretnego" - dodał zawodnik, który w latach 2013-2015 reprezentował Stelmet Zielona Góra (mistrzostwo w 2015 r.), a dwa wcześniejsze sezony spędził w PGE Turowie Zgorzelec (dwa srebrne medale).

Sport

Selma kieruje się do Wyspy Piotra I. Bezksiężycowe noce na szerokości 69 S

Selma kieruje się do Wyspy Piotra I. Bezksiężycowe noce na szerokości 69° S

2015-03-16, 01:35
Turniej WTA w Indian Wells - Agnieszka Radwańska wyeliminowana

Turniej WTA w Indian Wells - Agnieszka Radwańska wyeliminowana

2015-03-15, 23:54
PŚ w skokach - Stoch trzeci ex aequo z Prevcem, triumf Freunda [wideo]

PŚ w skokach - Stoch trzeci ex aequo z Prevcem, triumf Freunda [wideo]

2015-03-15, 20:06
Ekstraklasa piłkarska  Zawisza - Lech 1:0 [wideo]

Ekstraklasa piłkarska – Zawisza - Lech 1:0 [wideo]

2015-03-15, 20:05

PŚ w skokach - Żyła czwarty po 1. serii konkursu w Oslo

2015-03-15, 15:37
Paryż-Nicea - drugie miejsce Kwiatkowskiego, triumf Portea [wideo]

Paryż-Nicea - drugie miejsce Kwiatkowskiego, triumf Porte'a [wideo]

2015-03-15, 15:35
MŚ w biathlonie - triumf Semerenko, Polki daleko

MŚ w biathlonie - triumf Semerenko, Polki daleko

2015-03-15, 15:33

MP w kombinacji norweskiej - złoto Adama Cieślara

2015-03-15, 14:15
Alpejski PŚ - Kristoffersen wygrał slalom w Kranskiej Gorze

Alpejski PŚ - Kristoffersen wygrał slalom w Kranskiej Gorze

2015-03-15, 14:09
PŚ w biegach - norweskie podium w ostatnich zawodach sezonu [wideo]

PŚ w biegach - norweskie podium w ostatnich zawodach sezonu [wideo]

2015-03-15, 13:43
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę