Lekkoatletyczne MŚ - do Londynu poleci co najmniej 49-osobowa polska kadra

2017-07-26, 16:53  Polska Agencja Prasowa

W mistrzostwach świata w Londynie Polskę reprezentować będzie co najmniej 49 lekkoatletów (w tym 4 przedstawicieli naszego regionu). Kadra może się jeszcze powiększyć o trzy osoby, które czekają na zaproszenie od IAAF. Impreza odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia.

Na czele reprezentacji są oczywiście liderzy tegorocznej światowej tabeli w rzucie młotem Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) i Paweł Fajdek (Agros Zamość).

Wysokie lokaty w tabelach zajmują także młociarz Wojciech Nowicki (2.), tyczkarze Paweł Wojciechowski (2.) i Piotr Lisek (5.), żeńska sztafeta 4x400 m (2.), w skoku wzwyż Kamila Lićwinko (3.) i Sylwester Bednarek (5.), chodziarz Rafał Augustyn (3.), młociarka Malwina Kopron (5.), dyskobol Robert Urbanek (5.) i oszczepnik Marcin Krukowski (5.).

Obecnie reprezentacja liczy 49 lekkoatletów, ale jeszcze trzy osoby: sprinterki Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska oraz biegająca na 400 m ppł Emilia Ankiewicz czekają na zaproszenia IAAF.

"Powinny przyjść w najbliższych dniach. Jako PZLA mocno trzymamy kciuki, chcemy wysłać do Londynu także wspomnianą trójkę, ale tutaj decydująca jest decyzja światowej federacji" – powiedział dyrektor sportowy związku Krzysztof Kęcki.

Z optymizmem patrzy na imprezę prezes PZLA Henryk Olszewski, który liczy na pięć medali, a każdy kolejny będzie miłym dodatkiem.

"To jest taka impreza, która ustala zręb reprezentacji olimpijskiej, bo tak jest bardzo często. Mistrzostwa świata na rok przed igrzyskami niektórzy różnie traktują. Wielu odpuszcza. Teraz pokażą się już młodzi, którzy będą finalistami, a może nawet medalistami w Tokio" - zaznaczył.

W składzie znalazła się Justyna Święty. Zawodniczka AZS AWF Katowice jest obecnie najszybszą Polką na 400 m. W tym sezonie uzyskała 51,15, ale przed drużynowymi mistrzostwami Europy w Lille schodząc ze schodów skręciła staw skokowy i uszkodziła więzadła. Ostatnio trenowała w Spale i nie wiadomo było, czy uda jej się na czas wykurować.

PZLA dało też szansę wielu młodym zawodnikom. Debiut w tak dużej imprezie seniorskiej będą mieli m.in. w biegu na 800 m i 1500 m Michał Rozmys oraz młodzi 400-metrowcy: Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk i Tymoteusz Zimny.

Pierwsza grupa lekkoatletów poleci do Londynu 2 sierpnia.

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata w Londynie:


K O B I E T Y

400 m, 4x400 m
Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz)
Martyna Dąbrowska (Bojary Białystok)
Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin)
Justyna Święty (AZS AWF Katowice)

800 m, 1500 m

Angelika Cichocka (SKLA Sopot)

800 m
Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa)

1500 m
Sofia Ennaoui (MKL Szczecin)

400 m ppł

Joanna Linkiewicz (AZS AWF Wrocław)

maraton
Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek)
Izabela Trzaskalska (AZS UMCS Lublin)

wzwyż

Kamila Lićwinko (Podlasie Białystok)

trójskok
Anna Jagaciak-Michalska (OŚ AZS Poznań)

kula
Klaudia Kardasz (Podlasie Białystok)
Paulina Guba (OKS Start Otwock)

młot
Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań)
Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin)
Anita Włodarczyk (RKS Skra Warszawa)

oszczep
Marcelina Witek (KS Polanik Piotrków Trybunalski)

4x400 m
Aleksandra Gaworska (AZS AWF Kraków)
Patrycja Wyciszkiewicz (OŚ AZS Poznań)

M Ę Ż C Z Y Ź N I

400 m
Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław)

800 m
Adam Kszczot (RKS Łódź)

800 m, 1500 m
Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)
Michał Rozmys (UKS Barnim Goleniów)

110 m ppł
Damian Czykier (Podlasie Białystok)

400 m ppł, 4x400 m

Patryk Dobek (SKLA Sopot)

3000 m z przeszkodami
Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów)

wzwyż

Sylwester Bednarek (RKS Łódź)

tyczka
Piotr Lisek (OSOT Szczecin)
Paweł Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

w dal

Tomasz Jaszczuk (WLKS Nowe Iganie)

kula
Konrad Bukowiecki (PKS Gwardia Szczytno)
Michał Haratyk (AZS AWF Kraków)
Jakub Szyszkowski (WKS Śląsk Wrocław)

dysk
Piotr Małachowski ( WKS Śląsk Wrocław)
Robert Urbanek (MKS Aleksandrów Łódzki)

młot
Paweł Fajdek (Agros Zamość)
Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok)

oszczep
Marcin Krukowski (Warszawianka)

chód na 20 km
Artur Brzozowski (AZS AWF Katowice)
Damian Błocki (MKL Szczecin)
Jakub Jelonek (AZS AWF Kraków)

chód na 50 km
Rafał Augustyn (LKS Stal Mielec)
Adrian Błocki (AZS AWF Katowice)
Rafał Fedaczyński (AZS UMCS Lublin)

4x400 m
Kajetan Duszyński (AZS Łódź)
Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa)
Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław)
Tymoteusz Zimny (Baszta Szamotuły)

Sport

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

2020-01-07, 14:31
Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

2020-01-07, 13:05
Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

2020-01-06, 19:26
Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

2020-01-05, 20:05
Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

2020-01-05, 17:35
Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

2020-01-04, 23:06
Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

2020-01-04, 21:36
Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

2020-01-04, 18:45
Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

2020-01-04, 08:39
Minimalna przegrana toruńskich hokeistów z Unią Oświęcim w meczu ekstraligi

Minimalna przegrana toruńskich hokeistów z Unią Oświęcim w meczu ekstraligi

2020-01-03, 20:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę