El. ME piłkarzy ręcznych - Przybecki: mecz z Rumunią to kolejne wyzwanie

2017-06-17, 11:56  Polska Agencja Prasowa

Niedzielnym meczem z Rumunią w Gdańsku polscy piłkarze ręczni zakończą eliminacje do mistrzostw Europy 2018. "To jest dla nas kolejne wyzwanie, bo w tym składzie po raz pierwszy zagramy przed własną publicznością" - powiedział PAP trener kadry Piotr Przybecki.

W środę w Polacy zremisowali w Niszu z Serbią 34:34 i po tym meczu stracili szanse na awans do finałowego turnieju, który w styczniu rozegrany zostanie w Chorwacji.

„Eliminacji nie przegraliśmy w tym spotkaniu, tylko jest to również konsekwencja wcześniejszych potyczek. Uważam jednak, że możemy być zbudowani postawą naszej drużyny. Powinniśmy pokonać faworyzowanych Serbów, bo przez większą część meczu prowadziliśmy różnicą dwóch-trzech bramek. Po fakcie łatwo jednak tak twierdzić, tymczasem konfrontacja w Niszu była wielką niewiadomą. Trenowaliśmy razem przez 10 dni i chyba nikt się nie spodziewał takiej postawy naszej drużyny” - zauważył Przybecki.

Trener biało-czerwonych przekonuje, że polska reprezentacja, w której nie brakuje młodych zawodników, w meczu z Serbią zebrała mnóstwo doświadczenia.

„Nie ma nic lepszego niż rywalizacja z tak doświadczonym oraz cwanym rywalem, i to w hali, gdzie była niezwykle gorąca atmosfera. A żeby postawić się w takich realiach gospodarzom, trzeba pokazać wielki charakter. Mieliśmy wiele dobrych momentów, a kilku zawodników z zerowym doświadczeniem, jak Potoczny na środku rozegrania, Moryto na skrzydle, Kornecki w bramce, a także Chrapkowski, który okazuje się, że może skutecznie grać w ataku, zaprezentowało się z bardzo dobrej strony. W niedzielę będą mieli okazji potwierdzić tę dyspozycję z Rumunią” - dodał.

W tej konfrontacji Polacy zamierzają zagrać tak jak z Serbią – uważnie w obronie, ale także szybko i odważnie w ataku. Biało-czerwoni powinni wykorzystywać każdą okazję do kontry, które wykańczać mają głównie skrzydłowi.

„Widać było, że taka gra sprawia naszym zawodnikom radość i przynosi skutek. Mentalność Serbów jest taka, że uwielbiają ofensywę i chcą zdobywać bramki, ale gorzej wracają do obrony. W meczu z Rumunią zabraknie Michała Daszka, który ma złamany palec, ale nie uzupełniliśmy składu. Na prawym skrzydle obok Moryty będzie występował jeden z leworęcznych rozgrywających” - wyjaśnił.

Niedzielnym meczem w Ergo Arenie z Rumunią, który rozpocznie się o 14.30, Polacy zakończą eliminacje. W pierwszym spotkaniu tych zespołów biało-czerwoni przegrali 6 listopada w Kluż-Napoka 23:28, ale ich rywale nie są ostatnio w najwyższej formie. W bardzo ważnej środowej konfrontacji ta drużyna przegrała w Bukareszcie z Białorusią aż 22:32.

„To świadczy z jednej strony o świetnej robocie trenera Jurija Szewcowa, który przez siedem lat spokojnie pracował z młodymi chłopakami, a z drugiej o tym, jak nasza grupa jest wyrównana. Rumuni wygrali dwa pierwsze mecze, w tym z Białorusią w Mińsku 26:23, ale później przegrali trzy spotkania. W niedzielę postaramy się przedłużyć im tę serię. To będzie dla nas kolejne wyzwanie, bo w tym składzie po raz pierwszy zagramy przed własną publicznością” - podsumował Przybecki.

Sport

Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2025-05-30, 10:00
Anwil Włocławek pod ścianą Druga domowa porażka z Legią oddaliła od finału

Anwil Włocławek pod ścianą! Druga domowa porażka z Legią oddaliła od finału

2025-05-29, 22:34
GKM z trzecią porażką z rzędu. Grudziądzanie nie zaskoczyli mistrza Polski

GKM z trzecią porażką z rzędu. Grudziądzanie nie zaskoczyli mistrza Polski

2025-05-29, 22:02
Witold Bańka dalej będzie szefem WADY. Polak nie miał kontrkandydata

Witold Bańka dalej będzie szefem WADY. Polak nie miał kontrkandydata

2025-05-29, 17:38
Roland Garros: Fręch pożegnała się z turniejem singla. Szybka przygoda deblistów [aktualizacja]

Roland Garros: Fręch pożegnała się z turniejem singla. Szybka przygoda deblistów [aktualizacja]

2025-05-29, 14:50
Nauczyciele zamienili się w sportowców. Za nami Bydgoskie Mistrzostwa w tenisie stołowym

Nauczyciele zamienili się w sportowców. Za nami Bydgoskie Mistrzostwa w tenisie stołowym

2025-05-29, 10:52
Żużlowo-koszykarskie emocje w Polskim Radiu PiK GKM nadrobi zaległości, Anwil powalczy w półfinale

Żużlowo-koszykarskie emocje w Polskim Radiu PiK! GKM nadrobi zaległości, Anwil powalczy w półfinale

2025-05-29, 08:34
LK: Chelsea wygrywa trofeum we Wrocławiu. Wspaniała druga połowa londyńczyków

LK: Chelsea wygrywa trofeum we Wrocławiu. Wspaniała druga połowa londyńczyków

2025-05-28, 22:56
Rzeszutek złotym medalistą ME w skokach do wody To pierwszy krążek dla biało-czerwonych w Turcji

Rzeszutek złotym medalistą ME w skokach do wody! To pierwszy krążek dla „biało-czerwonych” w Turcji

2025-05-28, 22:13
Bez zmian na ławce trenerskiej Astorii. Trener Skiba zostaje na kolejny sezon

Bez zmian na ławce trenerskiej Astorii. Trener Skiba zostaje na kolejny sezon

2025-05-28, 19:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę