Ekstraklasa siatkarek - Anna Werblińska odchodzi z Chemika Police

2017-05-31, 16:32  Polska Agencja Prasowa

Po czterech latach gry zwieńczonej zdobyciem czterech tytułów mistrzyń kraju i trzech Pucharów Polski Anna Werblińska rozstaje się z siatkarskim zespołem Chemik Police.

„Nie podjęłam decyzji co do swojej przyszłości. Muszę wraz z mężem zastanowić się nad tym, co dalej” – mówiła 33-letnia Werblińska tuż po zakończeniu rozgrywek Orlen Ligi.

Po miesiącu od fety z okazji szóstego mistrzostwa Polski dla Polic była kapitan drużyny i czołowa skrzydłowa w kraju zdecydowała rozstać się z klubem. To czwarta zawodniczka, która nie zagra w Chemiku w przyszłym sezonie. Wcześniej z zespołem pożegnały się: Aleksandra Jagieło, Joanna Wołosz i Jelena Blagojevic. Nowe kontrakty podpisały jedynie Stefana Veljkovic i młoda Amerykanka Alex Holston.

Werblińska grę w Chemiku rozpoczęła tuż po awansie klubu do ekstraklasy w 2013 r. Wcześniej zdobywała mistrzostwo kraju z Aluprofem Bielsko-Biała i Muszynianką Muszyna. To właśnie z tego drugiego klubu przeniosła się na Pomorze Zachodnie. Wraz z zespołem Chemika przez trzy edycje grała w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W 2014 r. zagrała w turnieju Final Four LM organizowanym przez policki klub. Chemik zajął w nim czwarte miejsce.

„W Chemiku spędziłam fantastyczny czas, którego nigdy nie zapomnę. Minione cztery lata dały mi mnóstwo emocji, radości, sukcesów. Poza sukcesami sportowymi, miałam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi. Nawiązałam nowe przyjaźnie. Police i Szczecin będą zawsze bliskie mojemu sercu. Dziękuję sponsorom. Grupie Azoty i wszystkim innym, dzięki którym mogłam się tutaj znaleźć, grać dla wspaniałych kibiców, być w najlepszym klubie w Polsce i razem ze sztabem i koleżankami zdobywać trofea. Nikt nie zabierze mi tych pięknych chwil, które przeżyłam w Chemiku. Dziękuję! Będę tęsknić” – powiedziała cytowana na oficjalnej stronie klubu z Polic była już skrzydłowa Chemika.

Sport

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce odbędą się w Toruniu

Mistrzostwa Świata Juniorów i Kadetów w szermierce odbędą się w Toruniu

2019-04-01, 14:27
Ekstraklasa piłkarska - wysoka porażka Legii w ligowym klasyku

Ekstraklasa piłkarska - wysoka porażka Legii w ligowym klasyku

2019-04-01, 13:35
1. liga siatkarek - po dwóch meczach finałowych Joker Świecie remisuje

1. liga siatkarek - po dwóch meczach finałowych Joker Świecie remisuje

2019-04-01, 12:28
1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz druga w rundzie zasadniczej

1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz druga w rundzie zasadniczej

2019-04-01, 10:48
Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz coraz dalej 11. miejsca

Ekstraklasa siatkarzy - Chemik Bydgoszcz coraz dalej 11. miejsca

2019-04-01, 09:03
Znamy już Ambasadorów Marki Aktywna Bydgoszcz

Znamy już Ambasadorów Marki Aktywna Bydgoszcz

2019-04-01, 07:13
16. Memoriał Edwarda Jancarza - triumf Przemysława Pawlickiego z MRGARDEN GKM Grudziądz

16. Memoriał Edwarda Jancarza - triumf Przemysława Pawlickiego z MRGARDEN GKM Grudziądz

2019-04-01, 06:02
Formuła 1 - Robert Kubica 16. w Bahrajnie, wygrana Hamiltona

Formuła 1 - Robert Kubica 16. w Bahrajnie, wygrana Hamiltona

2019-03-31, 20:55
Ekstraklasa koszykarek - Svitek: chcemy awansować do czwórki

Ekstraklasa koszykarek - Svitek: chcemy awansować do czwórki

2019-03-31, 12:11
Ekstraklasa koszykarek - porażka Artego i triumf Energi na koniec rundy zasadniczej

Ekstraklasa koszykarek - porażka Artego i triumf Energi na koniec rundy zasadniczej

2019-03-31, 09:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę