Ekstraklasa siatkarek - Anna Werblińska odchodzi z Chemika Police

2017-05-31, 16:32  Polska Agencja Prasowa

Po czterech latach gry zwieńczonej zdobyciem czterech tytułów mistrzyń kraju i trzech Pucharów Polski Anna Werblińska rozstaje się z siatkarskim zespołem Chemik Police.

„Nie podjęłam decyzji co do swojej przyszłości. Muszę wraz z mężem zastanowić się nad tym, co dalej” – mówiła 33-letnia Werblińska tuż po zakończeniu rozgrywek Orlen Ligi.

Po miesiącu od fety z okazji szóstego mistrzostwa Polski dla Polic była kapitan drużyny i czołowa skrzydłowa w kraju zdecydowała rozstać się z klubem. To czwarta zawodniczka, która nie zagra w Chemiku w przyszłym sezonie. Wcześniej z zespołem pożegnały się: Aleksandra Jagieło, Joanna Wołosz i Jelena Blagojevic. Nowe kontrakty podpisały jedynie Stefana Veljkovic i młoda Amerykanka Alex Holston.

Werblińska grę w Chemiku rozpoczęła tuż po awansie klubu do ekstraklasy w 2013 r. Wcześniej zdobywała mistrzostwo kraju z Aluprofem Bielsko-Biała i Muszynianką Muszyna. To właśnie z tego drugiego klubu przeniosła się na Pomorze Zachodnie. Wraz z zespołem Chemika przez trzy edycje grała w fazie grupowej Ligi Mistrzyń. W 2014 r. zagrała w turnieju Final Four LM organizowanym przez policki klub. Chemik zajął w nim czwarte miejsce.

„W Chemiku spędziłam fantastyczny czas, którego nigdy nie zapomnę. Minione cztery lata dały mi mnóstwo emocji, radości, sukcesów. Poza sukcesami sportowymi, miałam możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi. Nawiązałam nowe przyjaźnie. Police i Szczecin będą zawsze bliskie mojemu sercu. Dziękuję sponsorom. Grupie Azoty i wszystkim innym, dzięki którym mogłam się tutaj znaleźć, grać dla wspaniałych kibiców, być w najlepszym klubie w Polsce i razem ze sztabem i koleżankami zdobywać trofea. Nikt nie zabierze mi tych pięknych chwil, które przeżyłam w Chemiku. Dziękuję! Będę tęsknić” – powiedziała cytowana na oficjalnej stronie klubu z Polic była już skrzydłowa Chemika.

Sport

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Zielonej Górze z Falubazem

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń przegrał w Zielonej Górze z Falubazem

2019-04-05, 22:27
Cel Nie gadać o złocie. Po prostu je zdobywać

Cel? Nie gadać o złocie. Po prostu je zdobywać!

2019-04-05, 19:22
Ekstraklasa piłkarska - lider z Lechem, Legia w Zabrzu

Ekstraklasa piłkarska - lider z Lechem, Legia w Zabrzu

2019-04-05, 11:00
Ranking FIFA - Polska na 20. miejscu, Belgia nadal prowadzi

Ranking FIFA - Polska na 20. miejscu, Belgia nadal prowadzi

2019-04-05, 07:50
Ekstraliga żużlowa  grudziądzkie Gołębie chcą w końcu wznieść się wysoko

Ekstraliga żużlowa – grudziądzkie „Gołębie” chcą w końcu wznieść się wysoko

2019-04-04, 19:00
Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń chce wrócić do czołówki

Ekstraliga żużlowa - Get Well Toruń chce wrócić do czołówki

2019-04-04, 17:00
Trener Arkadiusz Rusin po dwóch triumfach z Artego: to jeszcze nie koniec

Trener Arkadiusz Rusin po dwóch triumfach z Artego: to jeszcze nie koniec

2019-04-04, 15:00
Trener Maciejewski po zwycięstwach z Energą: dla nas cały czas jest 0:0

Trener Maciejewski po zwycięstwach z Energą: dla nas cały czas jest 0:0

2019-04-04, 13:00
Ekstraklasa piłkarska - wygrane Legii i Lecha po zmianach trenerów

Ekstraklasa piłkarska - wygrane Legii i Lecha po zmianach trenerów

2019-04-04, 11:00
Liga Mistrzów siatkarzy - PGE Skra daleko od finału rozgrywek

Liga Mistrzów siatkarzy - PGE Skra daleko od finału rozgrywek

2019-04-04, 09:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę