LŚ siatkarzy - Dawid Konarski: Jesteśmy naładowani pozytywną energią

2017-05-12, 16:22  Polska Agencja Prasowa

Polscy siatkarze w Spale przygotowują się do reprezentacyjnego sezonu, którego najważniejszą imprezą będą mistrzostwa Europy przed własną publicznością. "Musimy jak najwięcej grać i wygrywać" - powiedział PAP atakujący Dawid Konarski.

Biało-czerwoni od poniedziałku pod okiem nowego selekcjonera Włocha Ferdinando De Giorgiego szykują się do tegorocznych międzynarodowych rozgrywek.

"Sztab szkoleniowy ma do dyspozycji wszystkich 18 zawodników. Nikt nie narzeka na urazy i wszystko przebiega zgodnie z planem. Zawodnicy trenują po dwa razy dziennie – na siłowni i w hali. Po sobotnich porannych zajęciach dostaną wolny weekend. W przyszłym tygodniu dołączy do nas Michał Kubiak, który musiał odpocząć po zakończonych niedawno rozgrywkach w Japonii" - przekazał PAP rzecznik prasowy reprezentacji Mariusz Szyszko.

Wybrańcy De Giorgiego przyznają, że pracują z optymizmem, a formę szlifują głównie z myślą o dwóch najważniejszych imprezach w tym roku – Lidze Światowej i mistrzostwach Europy, których na przełomie sierpnia i września będą gospodarzami.

"Jesteśmy naładowani pozytywną energią i chętni do pracy. Po lidze mieliśmy od dwóch do czterech tygodni wolnego, a to w ostatnich latach prawdziwy luksus. Dzięki temu każdy mógł podleczyć urazy, zregenerować siły i odpocząć psychicznie. Do Spały przyjechaliśmy pełni chęci nie tylko dlatego, że jest nowy trener, ale też głodni siatkówki. Nie mogliśmy doczekać się wejścia na pełne obroty" – powiedział PAP atakujący reprezentacji Dawid Konarski.

Jak dodał, sam do zajęć na siłowni wrócił już w drugim tygodniu urlopu.

"Nie mogłem pozwolić sobie na dwa tygodnie lenistwa, bo po treningach u trenera De Giorgiego tydzień dochodziłbym do siebie. Zresztą już po inauguracyjnej siłowni w poniedziałek czułem pierwsze bóle" – tłumaczył 27-letni zawodnik, który po obronie z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle mistrzowskiego tytułu przeniósł się do tureckiego Ziraatu Ankara.

Kadrowicze i ich opiekun podkreślają, że w tym roku docelową imprezą są ME, ale jak zauważył Konarski "znając z ZAKSY styl pracy trenera De Giorgiego każdy mecz i każde rozgrywki będą ważne".

"Na pewno na początku Ligi Światowej będziemy jeszcze w ciężkim treningu i trudno powiedzieć, jak zaprezentujemy się na boisku. Na pewno jednak nie będzie tak, że te turnieje potraktujemy jedynie jako przygotowanie do ME. Do takiej imprezy, najlepiej szykować się bowiem wygrywając spotkania w LŚ, grając jak najwięcej i jak najlepiej. To buduje, bo mając na koncie serię porażek nie podejdziemy do mistrzostw z uśmiechem i pewnością siebie" – tłumaczył.

Mistrz świata z 2014 roku zaznaczył, że nie myśli jeszcze o meczu otwarcia siatkarskiego Euro z Serbią na PGE Narodowym. "Przed nami jeszcze mnóstwo pracy i nawet nie wiem, czy znajdę się składzie na ten turniej. Na razie skupiam się więc na treningach, a potem na Lidze Światowej" – dodał.

Jak poinformował Szyszko, w sobotę zostanie ogłoszona 18-osobowa kadra na LŚ. To oznacza, że selekcjoner będzie musiał zrezygnować z jednego z powołanych siatkarzy.

Cykl tegorocznych rozgrywek w LŚ biało-czerwoni rozpoczną 2 czerwca turniejem w Pesaro we Włoszech.

Wcześniej, w sobotę 20 maja, Polska zmierzy się z Iranem. Spotkanie towarzyskie w katowickim Spodku będzie debiutem De Giorgiego w roli selekcjonera i uroczystym pożegnaniem z kadrą libero Krzysztofa Ignaczaka.

Sport

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

Portugalski piłkarz nowym nabytkiem pierwszoligowej Olimpii Grudziądz, to doświadczony napastnik

2020-01-07, 14:31
Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

Łyżwiarze figurowi z 37 krajów rywalizować będą w zawodach Mentor Toruń Cup

2020-01-07, 13:05
Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

Dawid Kubacki zwycięzcą 68. Turnieju Czterech Skoczni, Polak wygrał decydujący konkurs

2020-01-06, 19:26
Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

Koszykarze z Włocławka wygrali derby w Arenie Toruń, Anwil ponownie lepszy od Polskiego Cukru

2020-01-05, 20:05
Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

Wysoka wygrana koszykarek Artego w Gdańsku z Politechniką w meczu ekstraklasy

2020-01-05, 17:35
Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

Indywidualny mistrz świata na żużlu wybrany najlepszym sportowcem Polski 2019 roku

2020-01-04, 23:06
Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

Porażka koszykarzy Enea-Astorii Bydgoszcz we własnej hali ze Startem Lublin

2020-01-04, 21:36
Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

Dawid Kubacki liderem po trzecim Turnieju Czterech Skoczni, w Innsbrucku Polak był drugi

2020-01-04, 18:45
Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

Tenisiści stołowi z regionu po świątecznej przerwie wracają do rywalizacji o mistrzostwo Polski

2020-01-04, 08:39
Minimalna przegrana toruńskich hokeistów z Unią Oświęcim w meczu ekstraligi

Minimalna przegrana toruńskich hokeistów z Unią Oświęcim w meczu ekstraligi

2020-01-03, 20:48
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę