Ekstraklasa koszykarzy (play-off) - torunianie blisko półfinału! Wygrana Anwilu!

2017-05-06, 17:37  Szymon Łożyński
Koszykarze Polskiego Cukru wykorzystali atut własnej hali i po dwóch ćwierćfinałowych meczach z Rosą Radom prowadzą już 2:0. Fot. Szymon Łożyński

Koszykarze Polskiego Cukru wykorzystali atut własnej hali i po dwóch ćwierćfinałowych meczach z Rosą Radom prowadzą już 2:0. Fot. Szymon Łożyński

W sobotę koszykarskie drużyny z naszego regionu rozgrywały drugie spotkania w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Polski Cukier Toruń po raz drugi pokonał Rosę Radom, tym razem 87:78, i w całej rywalizacji do 3 zwycięstw prowadzi już 2:0. Realną szansę na awans do półfinału zachowali także koszykarze Anwilu. W drugim ćwierćfinałowym pojedynku z Energą Czarni Słupsk włocławianie zrewanżowali się przyjezdnym za porażkę na inaugurację i tym razem wygrali 72:70. W rywalizacji do 3 zwycięstw jest zatem remis 1:1.

Polski Cukier Toruń - Rosa Radom 87:78 (24:23, 26:8, 20:24, 17:23)

składy:

Polski Cukier:
Śnieg (1), Sulima (10), Trotter (10), Wiśniewski (13), Skifić (11), Sanduł, Diduszko (14), Mdobj (9), Weaver (19)

Rosa: Witka (3), Bojanowski (1), Harrow (16), Zajcew (16), Zyskowski (8), Szymkiewicz (9), Sokołowski (14), Zegzuła, Adams, Jeszke, Jackson (12)

***

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 72:70 (20:19, 16:23, 17:12, 19:16)

składy:

Anwil: McCray (7), Haws (12), Jaramaz (10), Bartosz (2), Łączyński (9), Dmitriev (5), Sobin (12), Washington (5), Leończyk (8), Młynarski (2)

Energa Czarni: Dąbrowski, Seweryn (9), Ginyard (11), Goods (5), Bachynski, Cesnauskis (3), Surmacz (14), Lewis (7), Kravish (21)

W niedzielę w ćwierćfinałach Ekstraklasy koszykarzy zostaną rozegrane drugie pojedynki w parach Stelmet BC Zielona Góra kontra Polpharma Starogard Gdański (20:30) oraz BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski kontra MKS Dąbrowa Górnicza (18:00). Po pierwszych, piątkowych pojedynkach po 1:0 prowadzą obrońcy tytułu Stelmet oraz trzeci zespół rundy zasadniczej Stal Ostrów Wlkp.

Z kolei duety Polski Cukier - Rosa oraz Anwil - Energa Czarni rywalizację wznowią we wtorek 9 maja. Tego dnia odbędą się trzecie spotkania ćwierćfinałowe w tych dwóch parach. O godzinie 17:45 torunian czeka wyjazdowe starcie z Rosą. Z kolei pojedynek Energi Czarnych z Anwilem zaplanowano na 20:00.

Wypowiedzi po drugim meczu Polski Cukier Toruń - Rosa Radom (przygotował Szymon Łożyński)

Sport

Ograniczenia na trasie sztafety olimpijskiej w Japonii

Ograniczenia na trasie sztafety olimpijskiej w Japonii

2020-03-17, 12:31
W Londynie nie popłyną, oby we wrześniu w Bydgoszczy na Wielkiej Wioślarskiej tak

W Londynie nie popłyną, oby we wrześniu w Bydgoszczy na Wielkiej Wioślarskiej tak

2020-03-16, 23:54
Koronawirus, a igrzyska olimpijskie w Tokio

Koronawirus, a igrzyska olimpijskie w Tokio

2020-03-16, 15:18
Polski piłkarz zarażony koronawirusem

Polski piłkarz zarażony koronawirusem!

2020-03-14, 20:09
Kolejny koszykarz opuszcza Enea-Astorię Bydgoszcz

Kolejny koszykarz opuszcza Enea-Astorię Bydgoszcz

2020-03-14, 08:51
Żużlowcy zainaugurują sezon w innym terminie

Żużlowcy zainaugurują sezon w innym terminie

2020-03-14, 08:42
Piłkarska ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, nie zagrają także piłkarze Olimpii i Elany

Piłkarska ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, nie zagrają także piłkarze Olimpii i Elany!

2020-03-13, 13:29
Poza meczami piłkarzy Olimpii i Elany wszystko odwołane. Powód: koronawirus

Poza meczami piłkarzy Olimpii i Elany wszystko odwołane. Powód: koronawirus

2020-03-13, 07:52
Skoczkowie narciarscy też kończą sezon

Skoczkowie narciarscy też kończą sezon!

2020-03-12, 18:01
Koszykarze Anwilu, Polskiego Cukru i Astorii nie zagrają do 25 marca

Koszykarze Anwilu, Polskiego Cukru i Astorii nie zagrają do 25 marca!

2020-03-12, 12:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę