Ekstraklasa koszykarzy - rozpoczynamy fazę play-off. Anwil bez Michała Chylińskiego

2017-05-04, 11:09  Szymon Łożyński
Michał Chyliński (na zdjęciu z lewej) doznał w meczu z Treflem Sopot poważnej kontuzji i nie pomoże już w tym sezonie swojemu klubowi Anwilowi Włocławek. Fot. facebook.com/AnwilWloclawek/archiwum

Michał Chyliński (na zdjęciu z lewej) doznał w meczu z Treflem Sopot poważnej kontuzji i nie pomoże już w tym sezonie swojemu klubowi Anwilowi Włocławek. Fot. facebook.com/AnwilWloclawek/archiwum

Na ten moment czekało wielu kibiców koszykówki w naszym regionie. W czwartek 4 maja rozpocznie się faza play-off w Ekstraklasie koszykarzy. Na początek osiem najwyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli po rundzie zasadniczej utworzyło cztery pary ćwierćfinałowe. Rywalizacja toczyć się będzie do trzech zwycięstw.

Do play-off zakwalifikowali się: zwycięzca rundy zasadniczej Anwil Włocławek, obrońca tytułu Stelmet BC Zielona Góra, BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski, Polski Cukier Toruń, Rosa Radom, MKS Dąbrowa Górnicza, Polpharma Starogard Gdański i Energa Czarni Słupsk.

W ćwierćfinale rywalizować będą Anwil z Energą Czarnymi, Stelmet z Polpharmą, Stal z MKS-em i Polski Cukier z Rosą. Pierwsze dwa spotkania odbędą się na boiskach wyżej sklasyfikowanych zespołów w tabeli (Włocławek, Zielona Góra, Ostrów Wielkopolski, Toruń).

Aby znaleźć się w półfinale drużyny muszą wygrać po 3 spotkania. Pary Anwil - Czarni oraz Polski Cukier - Rosa rozegrają swoje spotkania 4, 6, 9 maja oraz - jeśli będzie taka konieczność - 11, 14 maja. Z kolei duety Stelmet - Polpharma i Stal - MKS rozegrają swoje mecze 5, 7, 10 maja oraz - jeśli będzie taka konieczność - 12 i 15 maja.

Tym samym drużyny z naszego regionu już dzisiaj rozpoczną walkę o strefę medalową. Pierwsi na parkiet wyjdą koszykarze Polskiego Cukru i Rosy Radom. Początek pojedynku w Arenie Toruń o 17:45. W rundzie zasadniczej torunianie wygrali z Rosą w Radomiu 86:64. Z kolei na własnym parkiecie podopieczni Jacka Winnickiego przegrali 84:89.

Już po meczu w Toruniu rozpocznie się spotkanie we Włocławku. O godzinie 20:00 Anwil, triumfator rundy zasadniczej (drugi raz w historii klubu) podejmie Energę Czarnych Słupsk. Gospodarze wystąpią w tym meczu i w całej fazie play-off bez Michała Chylińskiego. Jeden z liderów włocławian w starciu z Treflem Sopot na koniec rundy zasadniczej uszkodził więzadła: poboczne piszczelowe oraz krzyżowe i nie wróci już do gry w tym sezonie. W piątek Michał Chyliński przejdzie zabieg i rozpocznie rehabilitację.

W rundzie zasadniczej włocławianie wygrali z Czarnymi u siebie (69:63), ale na wyjeździe lepsi byli rywale (80:75).

Wyniki czwartkowych pojedynków Polskiego Cukru i Anwilu podamy państwu w audycji Muzyka i Sport na antenie Polskiego Radia PiK oraz na Twitterze i naszej stronie internetowej (www.radiopik.pl).

Sport

Polonia pokonała Falubaz i została liderem eWinner 1. Ligi

Polonia pokonała Falubaz i została liderem eWinner 1. Ligi

2022-06-12, 17:20
Polska lepsza od Bułgarii w siatkarskiej Lidze Narodów

Polska lepsza od Bułgarii w siatkarskiej Lidze Narodów

2022-06-12, 13:01
Polonia podejmie Falubaz w meczu na szczycie. Relacja w PR PiK

Polonia podejmie Falubaz w meczu na szczycie. Relacja w PR PiK

2022-06-12, 06:45
Remis Polski z Holandią w piłkarskiej Lidze Narodów

Remis Polski z Holandią w piłkarskiej Lidze Narodów

2022-06-11, 22:47
Pomorzanin zdeklasował rywala. LKS wyraźnie przegrał

Pomorzanin zdeklasował rywala. LKS wyraźnie przegrał

2022-06-11, 20:15
Olimpia i Zawisza pewnie pokonały przeciwników

Olimpia i Zawisza pewnie pokonały przeciwników

2022-06-11, 19:19
ZOOleszcz GKM Grudziądz przegrał w Lesznie, ale zgarnął punkt bonusowy

ZOOleszcz GKM Grudziądz przegrał w Lesznie, ale zgarnął punkt bonusowy

2022-06-11, 00:18
Prezes Sportis KKP Bydgoszcz: Jest lekki niedosyt [WYWIAD]

Prezes Sportis KKP Bydgoszcz: Jest lekki niedosyt [WYWIAD]

2022-06-10, 18:00
Dwa medale Polaków podczas Diamentowej Ligi w Rzymie

Dwa medale Polaków podczas Diamentowej Ligi w Rzymie

2022-06-10, 16:00
Prezes LOTTO-Bydgostii: Chcę mieć więcej czasu dla rodziny [RELACJA]

Prezes LOTTO-Bydgostii: Chcę mieć więcej czasu dla rodziny [RELACJA]

2022-06-10, 14:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę