Ekstraklasa koszykarek - finałowa rywalizacja trwa dalej

2017-04-29, 15:54  Polska Agencja Prasowa/IAR

Koszykarki Wisły Can-Pack Kraków pokonały we własnej hali zespół 1 KS Ślęzy Wrocław 86:56 (22:14, 21:10, 25:20, 18:12) w trzecim meczu finału play off ekstraklasy. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą wrocławianki 2-1.

Czwarte spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę 30 kwietnia w Krakowie o 18:30.

Krakowianki przystąpiły do sobotniego pojedynku "z nożem na gardle". Po dwóch porażkach we Wrocławiu nie mogły sobie pozwolić na przegraną w sobotę. Ich trener Jose Ignacio Hernandez nie mógł puścić do boju wszystkich najlepszych zawodniczek. W składzie nie było, ze względu na kontuzję, rozgrywającej Sandry Ygueravide.

Wiślaczki zaczęły jednak spotkanie bardzo dobrze. Po rzutach Vanessy Gidden i Ewelina Kobryn było 4:0. Co prawda później do kosza trafiła Kourtney Treffers (4:2), ale kilkuminutowa niemoc Ślęzy pod koszem Wisły spowodowała, że w piątej minucie - po "trójce" Maighan Simmons - było 11:2. Trener wrocławianek Arkadiusz Rusin poprosił o czas.

Jego reprymenda na tyle pomogła, że po wznowieniu gry celnie rzuciła Agnieszka Kaczmarczyk. "Obudziła się" też Sharnee Zoll (sześć punktów w pierwszej kwarcie) i w 9. minucie było 17:14. Jednak ostatnie, dobre sekundy pierwszej kwarty w ofensywie "Białej Gwiazdy" spowodowały, że zakończyła się ona wynikiem 22:14.

Wystarczyło 50 sekund drugiej kwarty, aby aktualne mistrzynie Polski dwa razy dobrze rzuciły za trzy punkty (Agnieszka Szott-Hejnej i Meighan Simmons). Powiększyły w ten sposób przewagę do 14 punktów (28:14).

W drugiej kwarcie Ślęza zdobyła tylko 10 punktów. Na 35 sekund przed przerwą było 43:22, ale ostatecznie drużyny schodziły do szatni przy wyniku 43:24.

Na początku drugiej połowy popis gry dała Kobryn. W głównej mierze dzięki niej w 23. min. Wisła prowadziła 50:27. Potem mogła spokojnie kontrolować przebieg spotkania.

punkty:

Wisła Can-Pack Kraków: Meighan Simmons 23, Agnieszka Szott-Hejmej 15, Hind Ben Abdelkader 13, Vanessa Gidden 13, Ewelina Kobryn 9, Claudia Pop 9, Olivia Szumełda-Krzycka 2, Ziomara Morrison 2, Magdalena Ziętara 0.

Ślęza Wrocław:
Kourtney Treffers 12, Marissa Kastanek 9, Nikki Greene 8, Sharnee Zoll 8, Magdalena Koperwas 5, Zuzanna Sklepowicz 5, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Agnieszka Skobel 4, Katerina Rymarenko 1, Agnieszka Majewska 0.

"To było nasze spotkanie o być albo nie być" - mówi Magdalena Ziętara, koszykarka Wisły Can-Pack Kraków

Elementy, które zadecydowały o zwycięstwie Wisły Can-Pack Kraków wskazuje zawodniczka tej drużyny Agnieszka Szott-Hejmej

"Mówiłem swoim podopiecznym, że nie możemy zlekceważyć Wisły" - twierdzi Arkadiusz Rusin, trener Ślęzy Wrocław

Sport

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat [dźwięk]

Polonia Bydgoszcz kończy dziś 100 lat! [dźwięk]

2020-05-14, 10:46
Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

Żużlowcy Apatora i Polonii zaczną rywalizację 11 lipca

2020-05-13, 21:46
Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

Remont łazienek, oświetlenia, wymiana okien. Hala sportowa w remoncie

2020-05-13, 21:05
Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

Kolejni dwaj siatkarze zostają w Bydgoszczy

2020-05-13, 16:37
Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

Czołowy toruński hokeista nadal chciałby grać w rodzinnym mieście, ale nie jest pewny swojej przyszłości

2020-05-13, 12:42
Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

2020-05-12, 13:23
Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

2020-05-11, 16:29
Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

2020-05-11, 13:27
Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

2020-05-08, 14:27
Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM

Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM!

2020-05-08, 08:37
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę