Kibice przyszli przed bydgoski szpital wesprzeć Tomasza Golloba

2017-04-25, 20:17  Polska Agencja Prasowa

Przed bydgoskim Wojskowym Szpitalem Klinicznym w Bydgoszczy zebrali się we wtorkowy wieczór kibice. Wywiesili na płocie transparenty z hasłami wsparcia dla żużlowca. "Trzymamy za niego kciuki. Na pewno jest bardzo smutny, więc chcemy go wesprzeć" - powiedział PAP nastoletni Maks.

Solidarność z mistrzem wykazują zarówno fani Polonii Bydgoszcz, w której zaczynał swoją karierę w czarnym sporcie, jak również obecnego klubu GKM-u Grudziądz. Żużlowca w szpitalu odwiedzili ojciec Władysław i brat Jacek.

"To najlepszy zawodnik w historii tej dyscypliny. Kiedy nas potrzebował bardziej niż dzisiaj? Musimy tutaj przychodzić i pokazywać, że z nim jesteśmy. Już wiemy, że się wybudził, mamy nadzieję, że z jego możliwością chodzenia też będzie wszystko dobrze" - mówiła sympatyczka poszkodowanego żużlowca Mariola.

Na płocie wywieszono transparenty z hasłami m.in. "Tomek – trzymaj się", "Tomek – jesteśmy z Tobą" oraz zdjęcia żużlowca z różnych imprez, a także szaliki w biało-czerwonych barwach. Grupy pojawiają się przed kliniką rotacyjnie. Pierwsze osoby były już w niedzielę, a w poniedziałkowy wieczór wiele osób wznosiło okrzyki i śpiewało pieśni na cześć sportowca, który jest niezwykle popularny w żużlowym środowisku.

"Zdajemy sobie sprawę, że jest jeszcze daleka droga do bardziej optymistycznych informacji. Chciałem, żeby Tomek dowiedział się za pośrednictwem mediów, że kibice są za nim na miejscu w Grudziądzu, ale również tutaj w Bydgoszczy go nie zostawiają samego" - dodał kibic GKM-u Maciej Wrzeszcz.

Już wcześniej Grudziądzki Klub Motorowy pod hasłem #MistrzJestJeden rozpoczął zbiórkę pieniędzy na leczenie Golloba, który w niedzielę uległ wypadkowi podczas zawodów motocrossowych.

Jak poinformował we wtorkowe popołudnie Robert Włodarski, ordynator oddziału klinicznego anestezjologii i intensywnej terapii Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy "Gollob został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej i oddycha samodzielnie – bez respiratora". Dodał, że z nim rozmawiał, ale zawodnik zabronił udzielać mu informacji odnośnie jego neurologicznego stanu. "Nie mogę odpowiedzieć na pytanie, czy Tomek ma czucie w nogach czy też nie. Proszę mnie zrozumieć" - wyjaśnił lekarz.

46-letni Gollob, indywidualny mistrz świata z 2010 roku, w niedzielne przedpołudnie miał wystartować w motocrossowych mistrzostwach strefy północnej w Chełmnie. Podczas treningu przed zawodami uległ jednak poważnemu wypadkowi. Jak wykazały badania w 10. Wojskowym Szpitalu Klinicznym z Polikliniką w Bydgoszczy, doznał urazu kręgosłupa w odcinku piersiowym, doszło też do złamania siódmego kręgu piersiowego i przemieszczenia między szóstym a siódmym kręgiem oraz do uszkodzenia rdzenia kręgowego. Miał również stłuczone oba płuca. Jeszcze w niedzielę przeszedł długą operację i był przez lekarzy utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej. We wtorek został z niej wybudzony.

Sport

Pjongczangskoki narciarskie - Polacy tuż za podium, wygrana Niemca Wellingera

Pjongczang/skoki narciarskie - Polacy tuż za podium, wygrana Niemca Wellingera

2018-02-10, 18:10
Pjongczangbiegi narciarskie - złoto dla Kalli. Justyna Kowalczyk 17.

Pjongczang/biegi narciarskie - złoto dla Kalli. Justyna Kowalczyk 17.

2018-02-10, 11:57

Sportowa sobota - transmisja z meczu Łuczniczki w Polskim Radiu PiK

2018-02-10, 06:56

Memoriał Wagnera - Kanada uzupełniła grono uczestników 16. edycji

2018-02-09, 22:54

Wyprawa na K2 - kontuzja Polaka

2018-02-09, 21:06

Pjongczang - w sobotę start skoczków, biathlonistek i Justyny Kowalczyk

2018-02-09, 20:34
Pjongczang 2018 - zapłonął znicz, igrzyska otwarte

Pjongczang 2018 - zapłonął znicz, igrzyska otwarte

2018-02-09, 17:24

Liga NBA - Wizards ulegli Celtics po dogrywce, 10 punktów Gortata

2018-02-09, 07:48

Pjongczang 2018 - CAS odrzucił apelacje 47 Rosjan

2018-02-09, 07:45

Mityng w Madrycie - zwycięstwo Kszczota. Wojciechowski nadal bez minimum

2018-02-09, 07:42
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę