Ekstraklasa koszykarzy - Sulima: zeszło z nas ciśnienie

2017-01-23, 10:34  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Polskiego Cukru po dwóch wyjazdowych przegranych pokonali w swojej hali PGE Turów Zgorzelec i nadal są liderem ekstraklasy. "Z drużyny zeszło ciśnienie po ostatnich meczach" - powiedział po zwycięstwie 97:85 środkowy torunian Krzysztof Sulima.

Zawodnicy trenera Winnickiego prowadzili przez większą część spotkania. W końcówce rywale próbowali odwrócić wynik za pomocą taktycznych fauli, ale koszykarze Polskiego Cukru bardzo dobrze spisywali się na linii rzutów osobistych. Wykorzystali 19 na 22 próby.

"Znów zaprezentowaliśmy swoją koszykówkę. W ataku dobrze dzieliliśmy się piłką i konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan. Rywale wracali do gry po rzutach w końcówce kwart albo szczęśliwych ponowieniach swoich akcji. To powodowało, że dość długo wynik był otwarty i nie mogliśmy być pewni zwycięstwa. Gdy gramy zespołowo i prezentujemy się zadziornie w obronie, to efekt jest pozytywny. Cieszę się również z faktu, że aż dziewięciu z nas dzisiaj zapunktowało. To ważne, żeby mieć kilka silnych ogniw w drużynie, bo wtedy rywalom znacznie trudniej przygotować się na grę z nami" - podkreślił Sulima.

Podkoszowy Polskiego Cukru zdobył 16 punktów. Najwięcej w toruńskim zespole rzucił Jure Skific - 20, 17 dorzucił Łukasz Wiśniewski, 15 powracający po kontuzji Bartosz Diduszko, a 12 rozgrywający Obie Trotter. Lider ekstraklasy chciał w tym meczu wrócić na zwycięską ścieżkę po wyjazdowych przegranych (pierwszych w sezonie) ze Stelmetem Zielona Góra i Anwilem Włocławek.

"To prawda, że z drużyny zeszło nieco ciśnienie po ostatnich meczach. Cały czas poruszany był temat naszych zwycięstw. Mieliśmy ich trzynaście, a mówiło się już o czternastym i piętnastym. Wiadomo, że żadna passa nie trwa wieczne. Pamiętajmy o tym, że przegraliśmy prawdopodobnie dwa najtrudniejsze mecze wyjazdowe w sezonie, bo i Anwil i Stelmet są zespołami ze ścisłej czołówki naszej ekstraklasy. Teraz też jedziemy na trudny teren - do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam również nie będzie łatwo i musimy zaprezentować swoją najlepszą koszykówkę, żeby myśleć o zwycięstwie" - dodał Sulima.

Pochodzący z Białegostoku koszykarz podkreślił, że zespół jest dobrze przygotowany kondycyjnie do sezonu.

"Jesteśmy w dobrej dyspozycji fizycznej. Solidnie pracowaliśmy i to przynosi efekty. Każdy z nas może grać nawet po 25 czy 30 minut w meczu na wysokim poziomie intensywności. Przedwczesne jest moim zdaniem jeszcze wybieganie w przyszłość i analizowanie, z kim nie chcielibyśmy grać w pierwszej rundzie fazy play-off. Zakończyliśmy dopiero pierwszą rundę i czekają nas rewanże, w których też musimy udowodnić swoją wysoką formę" - dodał center.

Kolejny mecz zespół Jacka Winnickiego rozegra 25 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą. Do własnej hali torunianie wrócą 1 lutego. Zmierzą się wtedy z Rosą Radom.

"Kibice są naszym szóstym zawodnikiem. Od początku tego sezonu obserwuję ożywienie na trybunach. Coraz więcej jest fajnych elementów oprawy i kibicowania. Nic, tylko wychodzić na boisko i dawać z siebie wszystko dla publiczności" - zakończył.

źródło: PAP

Sport

Superliga tenisistów stołowych - porażki zespołów z Torunia i Bydgoszczy

Superliga tenisistów stołowych - porażki zespołów z Torunia i Bydgoszczy

2019-02-23, 12:00
Narciarskie MŚ - w sobotę w Innsbrucku Kamil Stoch powalczy o złoto

Narciarskie MŚ - w sobotę w Innsbrucku Kamil Stoch powalczy o złoto!

2019-02-23, 10:30
Ekstraklasa siatkarek - triumf Pałacu Bydgoszcz na własnym parkiecie

Ekstraklasa siatkarek - triumf Pałacu Bydgoszcz na własnym parkiecie

2019-02-23, 09:33
Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała w Nowym Targu

Ekstraliga hokejowa - Energa Toruń wygrała w Nowym Targu

2019-02-23, 08:00
Polscy koszykarze wygrali z Chorwacją i po 52 latach zagrają na MŚ

Polscy koszykarze wygrali z Chorwacją i po 52 latach zagrają na MŚ!

2019-02-22, 22:00
Narciarskie MŚ - Eisenbichler wygrał kwalifikacje, komplet Polaków z awansem

Narciarskie MŚ - Eisenbichler wygrał kwalifikacje, komplet Polaków z awansem

2019-02-22, 16:02
El. MŚ koszykarzy  Polacy przed szansą awansu już w piątek

El. MŚ koszykarzy – Polacy przed szansą awansu już w piątek

2019-02-22, 13:00
Ekstraklasa piłkarska - klasyk w Poznaniu, Błaszczykowski sprawdzi lidera

Ekstraklasa piłkarska - klasyk w Poznaniu, Błaszczykowski sprawdzi lidera

2019-02-22, 12:00
Piłkarska Liga Europy - awans drużyny Kędziory, popis Chelsea i Interu

Piłkarska Liga Europy - awans drużyny Kędziory, popis Chelsea i Interu

2019-02-22, 10:18
Narciarskie MŚ - Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny na pierwszy konkurs

Narciarskie MŚ - Stoch, Żyła, Kubacki i Wolny na pierwszy konkurs

2019-02-21, 18:23
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę