Ekstraklasa koszykarzy - Sulima: zeszło z nas ciśnienie

2017-01-23, 10:34  Polska Agencja Prasowa

Koszykarze Polskiego Cukru po dwóch wyjazdowych przegranych pokonali w swojej hali PGE Turów Zgorzelec i nadal są liderem ekstraklasy. "Z drużyny zeszło ciśnienie po ostatnich meczach" - powiedział po zwycięstwie 97:85 środkowy torunian Krzysztof Sulima.

Zawodnicy trenera Winnickiego prowadzili przez większą część spotkania. W końcówce rywale próbowali odwrócić wynik za pomocą taktycznych fauli, ale koszykarze Polskiego Cukru bardzo dobrze spisywali się na linii rzutów osobistych. Wykorzystali 19 na 22 próby.

"Znów zaprezentowaliśmy swoją koszykówkę. W ataku dobrze dzieliliśmy się piłką i konsekwentnie realizowaliśmy nasz plan. Rywale wracali do gry po rzutach w końcówce kwart albo szczęśliwych ponowieniach swoich akcji. To powodowało, że dość długo wynik był otwarty i nie mogliśmy być pewni zwycięstwa. Gdy gramy zespołowo i prezentujemy się zadziornie w obronie, to efekt jest pozytywny. Cieszę się również z faktu, że aż dziewięciu z nas dzisiaj zapunktowało. To ważne, żeby mieć kilka silnych ogniw w drużynie, bo wtedy rywalom znacznie trudniej przygotować się na grę z nami" - podkreślił Sulima.

Podkoszowy Polskiego Cukru zdobył 16 punktów. Najwięcej w toruńskim zespole rzucił Jure Skific - 20, 17 dorzucił Łukasz Wiśniewski, 15 powracający po kontuzji Bartosz Diduszko, a 12 rozgrywający Obie Trotter. Lider ekstraklasy chciał w tym meczu wrócić na zwycięską ścieżkę po wyjazdowych przegranych (pierwszych w sezonie) ze Stelmetem Zielona Góra i Anwilem Włocławek.

"To prawda, że z drużyny zeszło nieco ciśnienie po ostatnich meczach. Cały czas poruszany był temat naszych zwycięstw. Mieliśmy ich trzynaście, a mówiło się już o czternastym i piętnastym. Wiadomo, że żadna passa nie trwa wieczne. Pamiętajmy o tym, że przegraliśmy prawdopodobnie dwa najtrudniejsze mecze wyjazdowe w sezonie, bo i Anwil i Stelmet są zespołami ze ścisłej czołówki naszej ekstraklasy. Teraz też jedziemy na trudny teren - do Ostrowa Wielkopolskiego. Tam również nie będzie łatwo i musimy zaprezentować swoją najlepszą koszykówkę, żeby myśleć o zwycięstwie" - dodał Sulima.

Pochodzący z Białegostoku koszykarz podkreślił, że zespół jest dobrze przygotowany kondycyjnie do sezonu.

"Jesteśmy w dobrej dyspozycji fizycznej. Solidnie pracowaliśmy i to przynosi efekty. Każdy z nas może grać nawet po 25 czy 30 minut w meczu na wysokim poziomie intensywności. Przedwczesne jest moim zdaniem jeszcze wybieganie w przyszłość i analizowanie, z kim nie chcielibyśmy grać w pierwszej rundzie fazy play-off. Zakończyliśmy dopiero pierwszą rundę i czekają nas rewanże, w których też musimy udowodnić swoją wysoką formę" - dodał center.

Kolejny mecz zespół Jacka Winnickiego rozegra 25 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą. Do własnej hali torunianie wrócą 1 lutego. Zmierzą się wtedy z Rosą Radom.

"Kibice są naszym szóstym zawodnikiem. Od początku tego sezonu obserwuję ożywienie na trybunach. Coraz więcej jest fajnych elementów oprawy i kibicowania. Nic, tylko wychodzić na boisko i dawać z siebie wszystko dla publiczności" - zakończył.

źródło: PAP

Sport

Laur Królowej Sportu - Justyna Święty-Ersetic i Adam Kszczot zawodnikami roku

Laur Królowej Sportu - Justyna Święty-Ersetic i Adam Kszczot zawodnikami roku

2018-10-13, 22:12
Piłkarska Liga Narodów  Brzęczek: bez względu na ustawienie zagramy o zwycięstwo

Piłkarska Liga Narodów – Brzęczek: bez względu na ustawienie zagramy o zwycięstwo

2018-10-13, 18:09
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń wygrał w Koszalinie

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń wygrał w Koszalinie

2018-10-13, 18:04
Ekstraliga hokejowa - GKS Katowice znów lepszy od Energi Toruń

Ekstraliga hokejowa - GKS Katowice znów lepszy od Energi Toruń

2018-10-13, 09:46
Superliga tenisistów stołowych  piąta przegrana beniaminka z Grudziądza

Superliga tenisistów stołowych – piąta przegrana beniaminka z Grudziądza

2018-10-13, 09:34
Ekstraklasa hokejowa - sromotna porażka Energi Toruń

Ekstraklasa hokejowa - sromotna porażka Energi Toruń

2018-10-12, 08:20
Piłkarska Liga Narodów - Polska przegrała z Portugalią w Chorzowie

Piłkarska Liga Narodów - Polska przegrała z Portugalią w Chorzowie

2018-10-11, 23:05
Ekstraklasa koszykarek - pewne zwycięstwo Artego Bydgoszcz u siebie

Ekstraklasa koszykarek - pewne zwycięstwo Artego Bydgoszcz u siebie

2018-10-11, 21:07
1. liga siatkarek - pierwsze zwycięstwa zespołów z Włocławka i Świecia

1. liga siatkarek - pierwsze zwycięstwa zespołów z Włocławka i Świecia

2018-10-11, 08:16
Liga Mistrzów FIBA - świetna inauguracja Anwilu Włocławek

Liga Mistrzów FIBA - świetna inauguracja Anwilu Włocławek

2018-10-11, 07:59
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę